Forumas: temos peržiūra

Spausdinti

Religijos dvasinis lygis atspindi visuomenės dvasinį lygį, ir visuomenės dvasinis lygis atspindi religijos lygį. Kaip tą paaiškintumėte?

Religijos dvasinis lygis atspindi visuomenės dvasinį lygį, ir visuomenės dvasinis lygis atspindi religijos lygį. Kaip tą paaiškintumėte? Kaip vienas su kitu siejasi? Kokia religijos ateitis? Ar gali egzistuoti visuomenė be religijos?


Algimantas
2007-01-07 10:01:34

Komentarai

Jonai, o kodėl savo žodžio žinau į kabutes nededi , kitų forumiečių dedi ar čia ir yra tavo meilės kitiems pasireiškimas žmogiškam lygmenyje.

rimantas ( Kaunas )
2007-01-09 08:53:27



Vaidai, aš žinau, kad tu nežinai, kad aš žinau... Esmė yra "musyse"! Pagal dėsnį - Dievas yra VIRŠ mūsų, o mes visi esam žmogiškajam lygmenyje. Tik taip galima realizuoti tą prigimtinį įstatymą. O pagal UK ir Algimantą - viskas išsidarko. Atradęs "tėvą savyje", skelbiesi, kad kažkuria prasme peršoki į "dieviškąjį" lygmenį. Tada jau NEBEGALI MYLĖTI DIEVO LABIAU NEGU SAVE, nes pats SUSITAPATINI su juo, manaisi esąs ...Dievas (arba jo dalis, bet esmė ta pati). Ir tada didžiausia praraja atsiveria tarp tavęs ir tų kitų žmonių, kuriuos savaime laikai ne tokiais tobulais ir "didingais", kaip esi pats. O tuo pačiu negali jų mylėti taip, kaip save.
Taip dėsnis yra pažeidžiamas iš pačių šaknų.
Bet kaip sakiau, tokios ir panašios pastangos apeiti šį įstatymą yra tik apgaulė ir saviapgaulė. Jūs nuo to tikrai neperšoksite į dievišką lygį, tik viską sujauksite. Visų pirma susijauksite patys, tai matosi net plika akim.
Sakyk savo ruožtu, ką tokio tu "žinai", kad nėra taip, kaip pasakiau.

Jonas
2007-01-08 18:13:53



Jonai, žinau kad nėra taip kaip pasakei kad "Urantijos bei Algimanto mokymai irgi šio įsakymo nesilaiko, jį laužo nuo pat pradžių." dažnai pasakai nepagrįstus dalykus. Norėčiau išgirsti tavo kaip neskaičiusio Urantijos Knygos, ir galbūt nesuprantančio Algimanto mokymu, nuomonę kur pagal tave kertasi su tuo kaip tu vadini įsakymu UK ar Algimanto mokymai?

Vaidas
2007-01-08 16:47:36



ka turi omenyje,sakydamas "artima" ? žmogų ?

Jonui
2007-01-08 13:20:48



O tempore, o mores! O laikai, o papročiai(moralai)!
Laikai keičiasi, papročiai keičiasi, religijos keičiasi, tačiau yra vienas taip vadinamas prigimtinis (moralės) įstatymas, kuris nesikeičia. O jis skamba taip: Mylėk Dievą labiau negu save; mylėk savo artimą kaip save.
Tai visų normalių religijų "kvintesencija". Visa kita priklauso "o tempore, o mores" kategorijai, kuri nepaneigia įstatymo, o jį pritaiko. Kas šių įstatymo rėmų laikosi, gyvena. O kas iš šitų rėmų išėjo, to jau nebėra, arba neliks.
Šitas prigimtinis įstatymas labai daugelyje vietų yra apeinamas, bet tokie apėjimai yra ne kas kita, kaip apgaulė arba saviapgaulė. Urantijos bei Algimanto mokymai irgi šio įsakymo nesilaiko, jį laužo nuo pat pradžių.

Jonas
2007-01-08 12:51:49



Suprantu kur suki, bet kai eina kalba apie frazę "kaip save" - taip, turiu omeny žmogų. Tavo kalba kalbant - savo rūšį. Tai nereiškia, kad neturėtume mylėti kitos kūrinijos, nes meilė, o tikriau - pagarba kūrinijai natūraliai kyla iš besąlygiškos Dievo meilės. Bet nežinau nei vienos kūrinijos rūšies, kuri visas kitas rūšis "mylėtų kaip save".
O žmogus - juk jis, deja, net savo artimiausių žmonių (šeimos, kaimynų, bendradarbių, giminių) nesugeba mylėti, ką jau kalbėti apie visą žmoniją, ar tuo labiau apie visą kūriniją...

Jonas
2007-01-08 14:36:48



Atsakydama į pateiktą klausymą mano nuomonė yra tokia;
religijos labai supriešino žmones.Vyksta karai Dievo
vardu.Religija,kaip aš ją suprantu, tai toks dalykas kai yra tarpininkas tarp žmogaus ir Dievo.Tarpininkai reikalingi tol, kol žmogus nėra samoningai susijunges
su savo Minties Derintoju.Algimantai pataisyk mane jei
aš, tavo nuomone, neteisi. Tai tiek.
Irena. Šakiai.


IRENA
2007-01-07 15:41:00



Vaijdaij, as suprantuj, kad tju pas Algimanta matininku dirbi, bet niekaijp niasuprantuj, kaijp mania ismatavaij, neturiedamas spiduomietro?

Fura
2007-01-07 12:55:46



Ir teisingai tau pasakytu! Taip tau ir reikia! Neturinciam ZINIU, kaip arbata plikyti!

be ceremoniju
2007-01-07 12:35:32



Atkreipk dėmesį į save, kiek tu esu pažengęs dvasiškai? ar galėtum pasakyti kas yra vadinama dvasiniais dalykais? Kaikurie žmonės neturi jokios sampratos apie dievą. O jei paklaustų jų ar domitės dvasiniais dalykais, jie pasakytų "ne" nes apskritai nesupranta kas tokiu žodžiu vadinama.
Jeigu arbata yra iš dievo lygiai tiek pat kaip ir citrina, ar cukrus. Tai tu gal nori pasakyti kad paruošiant skanią arbatą galima pripilti kad ir litrą citrinos rūgšties, puslitrį cukraus, o arbatos kelis šaukštelius, ir tai vien todėl kad citrina ir cukrus yra iš dievo? Galvok ką kalbi, prieš kalbant.

Vaidas
2007-01-07 11:57:04




[Prisijunkite ir parašykite savo komentarą]
Spausdinti
Grįžti atgal