Forumas: temos peržiūra

Spausdinti

Kodėl žmogus labiausiai bijo nežinios ir keistis?

Kodėl žmogus labiausiai bijo nežinios ir keistis? Kodėl jis bijo dėl rytojaus, dėl šeimos gerovės, dėl savo asmeninio gyvenimo gerovės, dėl savo vaikų, tėvų, anūkų, senelių, kodėl jis bijo, kad tik neprarastų pragyvenimo šaltinio, kodėl jis bijo keisti save, savo gyenseną, savo mąstyseną, kodėl jis bijo išsilaisvinti iš šitų pačių baimių ir pajusti LAISVĄ KVĖPAVIMĄ SU TĖVU SAVYJE?
Klausimą suformulavau pagal Urantijos Knygos teiginį. Tuo tarpu jį šiek tiek pasmulkinau, arba pateikiau tam tikrą minties kryptį, kad turėtumėte už ko užsikabinti, jau remdamasis savuoju patyrimu, kada bendrauju su daugybe žmonių įvairių miestų gatvėse, kada einu su Urantjos Knyga ir rodos jiems siūlau ramybę, bet su kokia baime jie žvelgia ir į knygą, ir į mane. Bijo net stabtelti, nedrįsta net į akis pažvelgti, praeina kai sustingę robotai. Tai vis baimės poveikis smegenims, centrinei nervų sistemai, o ji diktuoja kūno judesius ir reakcijas. Protas yra tiek apimtas baimės, kad žmogus net nesuvokia, jog gali būti kitokia NORMALI būsena BE BAIMĖS.
Ir šį klausimą pateikiu ne teoriniam pasvarstymui, bet tam, kad pasidalintumėte savo asmenine patirtimi, kodėl jūs bijojote, o gal ir dar tebebijote, ir nežinios, ir keistis.


Algimantas
2006-06-22 14:30:08

Komentarai

Mano galva, nesaugumas - dvasinio chaoso viduje išraiška.

Mindaugas
2006-06-26 19:09:02



O kam jam keistis tam žmogui ? Jei jam ir taip gerai. Nu nebent jis koks mazochistas. Ir jam patynka jaustis pūrvinai...

varno
2006-06-25 08:51:01



Aš tai bailiausiai skiepų labau...

Debesa
2006-06-24 18:49:52



Norėčiau truputį pasamprotauti: Algimantas klausia, kodėl žmogus labiausiai bijo nežinios ir keistis? Čia yra du klausimai: kodėl bijoma nežinios, ir kodėl bijoma keistis. Nepasakosiu apie "nežinią", bet keistis galima labai įvairia linkme, nebūtinai į gerąją pusę, ir baimė keistis toli gražu nebūdinga kiekvienam žmogui kiekvienu atveju.
Be to, ne visi pasikeitimai yra būtini.
Baimei keistis atsirasti reikia dviejų dalykų: 1)poreikio, arba būtinybės keistis, ir 2) rizikos faktoriaus. Manau, kad jei nėra poreikio keistis, nėra ir baimės - žmogus tiesiog gali nieko nedaryti, ir nebijoti. Jei nėra rizikos (arba žmogus jos nejaučia) - nėra ir baimės. O kai yra ir būtinybė, ir rizika kartu, tada atsiranda baimė. Tai yra natūralus savisaugos jausmas, kuris iš tikrųjų yra reikalingas. Nejausdamas rizikos ir baimės žmogus kartais gali pridaryti tokiųųųų nesąmonių.... Manau, visas gudrumas - ne atsikratyti baimės bet kokia kaina, o teisingai įvertinti tuos du elementus - riziką ir poreikį. Kartais reikia baimę įveikti ir keistis, bet toli gražu ne visada.
Gal todėl ne kiekvienas ir puola stačia galva į pasikeitimus, ypač tokius, kokių galbūt norėtų Algimantas. Bet tai visiškai nereiškia, kad tie žmonės jaučia baimę.


Jonas
2006-06-24 14:47:50



Nu totalus pravalas Algimantui.Nu blyn pavarė DDD.Nu man patynka.POWER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zebas
2006-06-24 12:05:07



Atrimiausiai pasitaikiusi Jūsų citata... "Dėl to ir aš savo klaidų visiškai neskaičiuoju kaip sąskaitininkas su kalkuliatoriumi ir net nesusimąstau apie jas"... Ir net nesuvokiate, kad ir Jūs galite klysti... gal ne esmeje, ne savo mastyme, bet subtiliau.... Ir dar priedo, jums tai visiskai nesvarbu... Ar tai manote viskai normalu? Nekelia nepasitikėjimo? Abejojimo Jumis? O gal ir baimes? Žmogus kuris net nemąsto apie tai, kad jis gali būti neteisus dažniausiai ir nepastebes, kad "kažkas ne taip"... O paemus dar daugybę Jūsų citatų bus dar "gražesnių" vaizdelių...

ddd
2006-06-24 11:24:54



Todėl kad Dievas taip žmogų sukūrė...

todel
2006-06-24 11:17:17



Mielieji, atsiliepkite tie, kuriuos aš gąsdinu ir įžeidžiu, pateikdami būtent tuos žodžius, kuriais aš jus išgąsdinau ir pažeminau, pažvelgadamas į jus iš aukšto, kokiais žodžiais aš jums sėjau baimę ir išgąstį. Tada aš jums padėsiu suprasti tų, jus gąsdinančių žodžių PRASMĘ, o taip pat ir priežastis, kodėl gi jūs veltui susikūrėte savyje iliuzinį išgąstį. Tai padės jums išsivaduoti iš šio išgąsčio, kuris jus lydi nuolat, jeigu šitokios mintys sukasi jūsų sąmonėje. Pasąmonėje jos turėtų jus varginti dar daugiau. Bet koks išgąstis liudija, kad viduje stinga MEILĖS.
Manau, kad apie kiekvieną rašantį apie mane galėčiau parašyti labai daug ir aš. Bet aš juk šito nedarau, nes Forumas yra skirtas ne tam. Jis skirtas mūsų aukštesniojo aš vystymui. Ir tas, kas stovėjo ant vieno laiptelio, kad palypėtų ant aukštesnio. Jeigu stovite ant Biblijos, ar Budizmo, Sai Babos ar bet kokio kito laiptelio, dabar atėjo meta stotis ant dar aukštesnio - Urantijos Knygos - laiptelio. Ir dėl to vėl jus noriu sugrąžinti prie temos - kodėl žmogus labiausiai bijo nežinios ir keistis?

Algimantas
2006-06-24 11:04:21



O jūs, Algimantai tapote bebaimis, kaip supratau... Ir laikote, kitus žemiau, nepažinusiais Tevo meilės ir vedimo... Manau, kad tai ne visai tiesa. Jutau tuos jausmus pati, kuriuos jūs nupasakojate, tiesa, kitų knygų šviesoje, pvz. Biblijos. Jausmas neispaskytas, norisi šaukti visiems apie savo naujuosius potyrius, zinojimą ir Tėvo vedimo pajautimą... Tik... Kam žmones gasdinti, reikia dar mokėti ir perduoti tą savo žinojimą, nes kitaip tik atbaidysi abejojančius ir galinčius pasukti Dievo pažinimo keliu. Taip ir elgiuosi. Pažystu brolį Arūna, kuris irgi kažką panašaus pajuto ir, panašiai kaip jūs elgiasi... Ir ką - puikiai matau, kaip žmonės jo šalinasi, laiko keistuoliu, net neišklauso jo... Per stipriai ir intensyviai pateikiama informacija gasdina... Aš pasižvalgiau aplinkui, ir nusprendžiau elgtis kitaip. Taip, aš irgi galiu pasakoti grupelems žmonių apie Bibliją, apie Tėvą, bet visada stengiuosi neisgąsdinti jų, savo pavyzdžiu parodyti ką tai duoda... O Jūs elgiatės priešingai, Jūs ignoruojate net švelnias pastabeles tikrai ismintingų ir paryrusių Dievo vedima žmonių, kurių šiame forume yra tikrai... Jūs įtikinejate, o ne diskutuojate. Parodykite, kad ir Jūs esate žmogus... Gal tada ir kiti "negesikandžios" žodžiais, kaip dabar... Gal ir Jums nebereikės galvoti, kad tie, kurie "kandžiojasi" yra velnio gundomi... Ir per juos Dievas siunčia Jums eilini kantrybės ir tikejimo išbandymą... Tiesiog gal jie mato šiokius tokius Jūsų netobulumus bendravime ir rasyme, kuriuos Jūs ignoruojate ir tik tiek... Siulyčiau pagalvoti apie tai P.Algimantai...

ddd
2006-06-24 10:34:22



Mielas "krūmini," klaida yra tuomet, kai ką nors darai netobulai, kai ką nors darai net ir blogai dėl nežinojimo. Dėl to ir darai ne taip, nes nežinai, kaip reikia daryti geriau. Neklystantis yra tik Tėvas ir tiesiogiai iš Jo i rRojaus Tėjybės Trijų Asmenų kilusios asmenybės, nes jos yra TOBULOS. Mes gi, patys žemiausieji tvariniai turintys laisvą valią, žmonės, darome daugybę klaidų. Tokia mūsų visų pradžia. Mes žengiame tik pirmąjį žingsnį šitame gyvenime link tobulo Tėvo Rojuje ir dar turėdami Jo paties dalelę, dvasią, Minties Derintoją, kiekvienas savo prote. Dėl to turime tobulą vedlį, kuris mums padeda šitoje kelionėje, kad suklydimų MAŽĖTŲ. Ir ne tik mažėtų, bet kad nuo jų ir tu eitum vis tolyn apie juos NEGALVODAMAS, O ATSIREMDAMAS TIK Į JO VEDIMĄ IR PAPARASČIAUSIAI TUOS KLYDIMUS UŽMIRŠDAMAS, O NE VIS NUOLAT ATGAIVINDAMAS. Dėl to ir aš savo klaidų visiškai neskaičiuoju kaip sąskaitininkas su kalkuliatoriumi ir net nesusimąstau apie jas, o VISADA TARIUOSI TIK SU TĖVU ir meldžiu, kad Jis man suteiktų dar daugiau galimybių TARNAUTI DALINANTIS VISU TUO, KĄ ESU JAU GAVĘS, KĄ GAUNU, IR KĄ GAUSIU IŠ JO PER VISĄ AMŽINYBĘ. Ir kaskart vis labiau juntu kaip ne tik Jo vedimas stiprėja man iš vidaus, bet taip pat kaip stiprėja mano žodžiai ir tekstai, kuriuos aš Tėvo įgaliotas skelbiu tiek gatvėje, tiek ir čia Forume, kad tik žmonės turėtų galimybę juos išgirsti. Kai kam tai atrodo, kad aš visu tuo darau klaidą, kai kam tai atrodo, kad ne toks turi būti tekstas, ne ta turi būti vieta, ne toks turi būti metodas, ir panašiai. Bet tai yra TO žmogaus supratimas. Aš gyvenu SAVO supratimu, kurio semiuosi iš Tėvo ir bendravimo su žmonėmis ir pagal tai koreguoju savo klaidas. Net ir tuo pačiu metu stovėdamas gatvėje su Urantijos Knyga. Vieną mano koks nors žodis ištartas net su geru ketinimu, ima netikėtai ir suerzina, kitą priešingai, tas pats žodis sustiprina. Kiek žmonių, tiek reakcijų. Dėl to aš negaliu lankstytis prie kiekvieno vis kitaip, kada vienu ir tuo pačiu metu stovi keli žmonės ir su skirtingais įsitikinimais. Ir VISADA prašau Tėvo, kad Jis vestų mane ir kalbėtų mano lūpomis, ką jis nori pasakyti, kad išgirstų tie, kuriems šitos šviesos reikia. Ir Jis veda ir sako. Ir tie, kurie klauso atverta širdimi, tie išgirsta, o tie, kurie uždara siela girdi ar skaito mano žodžius, tie ieško PRIEKABIŲ IR REIŠIKIA NEPASITENKINIMĄ NE DĖL TO, KĄ SAKAU, BET KAD IŠ VISO SAKAU TĄ, KO JIE NESUPRANTA NE PROTU, BET ŠIRDIMI. Tai du skirtingi supratimo lygiai. Dėl to, savo klaidas aš jums palieku skaičiuoti, aš neturiu joms nei laiko, nei noro, kad knaisiočiausi po jas, kada turiu patį Tėvą savyje, kuris mane ir koreguoja, kad eičiau pirmyn NEBIJODAMAS NIEKO, kad vis geriau ir geriau galėčiau, mielas "krūmini" ir tau padėti patirti ir TĖVĄ SAVYJE IR PAŽINTI JO KŪRINIJĄ, nusidriekiančią per visą kosmosą.
O dabar laukiu ir tavojo pamąstymo apie tai, kodėl žmogus labiausiai bijo nežinios ir keistis? Tai reikšmingesnė tema negu ant siūlo kaip karoliukus verti mano, ar tavo, klaidas.

Algimantas
2006-06-24 10:01:50




[Prisijunkite ir parašykite savo komentarą]
Spausdinti
Grįžti atgal