Forumas: temos peržiūra

Spausdinti

Tik antrą valandą nakties baigiau versti iš rusų kalbos Rusijos vaikų prašymus Kūrėjui. Patys suprasite, kodėl šitų prašymų tiesiog negalėjau neišversti jums visiems paskaityti ir pamąstyti.

Zina, 3kl. – Kaip Tu ten danguje gyveni? Ar visko turi? Gal ko reikia?
Rodik, 4kl. – Žmonės taip kenčia Žemėje, nejaugi Tavo pragare dar blogiau?
Zoja, 3kl. – Aš Tave, aišku, myliu, bet mamą ir tėtį labiau. Ar tai nieko tokio?
Julia, 1kl. – Ar galima man nenumirti, a ?
Galia, 1kl. – O kai mama man perka ką nors skanaus, tai Tu jai šitą pasakinėji?
Nataša, 2kl. – Kodėl pavasarį, kai vakare Tu danguje uždegi žvaigždes ir puti į Žemę šiltą vėją, o aplinkui tylu-tylu, man norisi verkti?
Maratas, 2kl. – Kaip gi taip – viskam dievo valia? Vasarai, mamos ligai, ir karui?
Igoris, 4kl. – Katalikų – vienas Dievas, musulmonų – kitas, judėjų – trečias, liuteronų – ketvirtas, stačiatikių – penktas. Tai kiek gi ten jūsų yra?
Valera – 2kl. O kada žemėje šaudo, Tu, ką, negirdi, Viešpatie?
Ženia, 3kl. – Tu protą turi, ar Tu visas susidedi iš sielos?
Zoja, 4kl. – O juk pirmeji pradėjo gimdyti vyrai – prisimink Adomo šonkaulį ir Ievą. Kuo Tau tai nepatiko ir Tu užkrovei tokį darbą moterims?
Ruslanas, 1kl. – Tu rašai Biblijoje, kad pradžioje buvo žodis. Koks?
Sergiejus, 3kl. – Reiškia, jeigu aš gerai supratau evoliuciją, Tu sukūrėi Adomą ir Ievą, o tolimesnis žmogus atsirado iš beždžionės?
Aleksandras, 2kl. – Viešpatie, o apskritai tai tu esi?
Sveta, 2kl. – Gal aš kuo nors galiu Tau padėti?
Jana, 4kl. – O kas buvo pradžioje, Aomas ir Ieva, ar dinozaurai?
Paša, 3kl. – Kodėl mane taip ir traukia iškrėsti ką nors blogo? Tai tu čia mane išbandai?
Liova, 3kl. Kodėl taip viskas brangu?
Iraklijus, 4kl. – Žinai, kaip gėda būti nė už ką neturtingu?
Fedia, 1kl. – Viešpatie, gal imkime draugauti?
Igoris, 4kl. – Žemėje tiek vargų ir kančių, ar dėl to, kad žmonėms nebūtų gaila mirti?
Liza, 2kl. – Kaip man gyventi, kad visi pasaulyje būtų laimingi?
Marina, 4kl. – Kam Tu sukūrei šį pasaulį, Tu, ką, nesupratai, kad bus toks mulkinimas?
Andriejus, 4kl. – Kodėl mūsų namuose toks šuniškas gyvenimas, kad nė viena katė nepritampa.
Raja, 3kl. – Skirtingose knygose Tave aprašo skirtingai. Kur būtų galima gauti Tavo nuotrauką? Kad ir pieštvaninę?
Ala, 3kl. – Kodėl, kai ką nors nuskriaudi, nuotaika genda, o kada kam nors atleidi, būna džiaugsminga?
Sergiejus, 4kl. – Ar tiesa, kad iki Tavęs žmonės buvo beždžionėmis?
Ojaras, 3kl. – O ateistai tavęs ko nors prašo?
Jura, 2kl. - Kiek kartų aš klysiu meilėje? Trys kartai jau yra.
Ilja, 2kl. – Už ką mes senstame?
Arina, 3kl. – Kodėl daugelis žmonių tokie nesaulėti?
Romanas, 3kl. – Kodėl gyvybę suteiki Tu, o ją atimti gali bet kas?
Goga, 4kl. – Jeigu man ką nors skauda, tai reiškia, Tu ant manęs pyksti?
Artiomas, 4kl. – Kodėl, kai iš darbo grįžta tėtis, namuose tuoj pat tampa tamsu?
Stiopa, 2kl. – Kodėl kai myli, patinka viskas, net kiaušinienė?
Arkadijus, 3kl. – Argi laimė numatyta ne visiems žmonėms?
Markas, 1kl. – Ar gali užtekti vaikystės visam gyvenimui?
Erikas, 4kl. – Kokiame pavidale Tu gyveni?
Dima, 3kl. - Sukurk taip, kad Tu gyventum visada turėdamas visko, kad turėtum gerą namą ir daug pinigų. Ir atsimink, Viešpatie, kas Tau viso šito palinkėjo.
Olegas, 4kl. Neseniai iš manes pavogė 35 rublius [ - 0,5 euro -]. Padaryk taip, kad tas, kuris pavogė, juos pamestų, o aš juos surasčiau. Jis, aišku, ims kaukti, Tau pasiskųs dėl savo likimo, o mes sužinosime, kas vagis. O vėliau mes su Tavimi jam įkrėsime už nuodėmę.
Nadia, 3kl. – Aš prašyčiau savo tėvams proto, o tai jie visiškai manęs nesupranta.
Šurikas, 4kl. – Na, atsiųsk man maišą pinigų. Juk Įsakymas sako: pamilk savo artimą, už tai tau sugrįš dešimteriopai. Paskaičiuok, kiek Tu iš šito uždirbsi.
Garikas, 2kl. – Duok man stebuklingą lazdelę ir aš nuo Tavęs atstosiu.
Sonia, 2kl. – Padaryk taip, kad mano rašysena būtų graži, tada aš parašysiu gerai kontrolinį darbą, o ir Tau gi bus lengviau skaityti mano laiškus.
Stiopa, 4kl. – Noriu, kad visas pasaulis gyventų draugiškai. Nekariautų. Aš nenoriu karo. Na, gerai, pereikime prie geresnių dalykų. Noriu būti turtingas. Amen.
Vera, 3kl. Noriu, kad jaunystėje gyvenčiau gerai ir laimingai, o senatvėje galima tiktai laimingai.
Raja, 2kl. – Parodyk man tylutėliai nors vieną angelą.
Kostia, 4kl. Padaryk taip, kad Žemėje sulūžtų visi ginklai.
Kostia, 2kl. – Aš norėčiau daug dienų be ašarų.
Jura, 2kl. Na, susitikime iki mirties.
Alioša, 4kl. – Sako, kad žmogus sugrįžtą į Žemę kažkieno pavidalu. Prašau, padaryk taip, kad aš grįžčiau į Žemę savo šuns pavidalu, o jis mano pavidalu, ir mes vėl būsime drauge.
Jura, 3kl. – Padaryk taip, kad mama ir tėtis susitaikytų. Dievulėli, padėk, aš mesiu rūkyti.
Artūr, 2kl. – Ne sau prašau, žmonijai. Prašau, padaryk taip, kad visi pasaulyje gyventų 11 metų daugiau negu priklauso.
Julia, 2kl. – Padaryk, kad žmonės mirtų ramiai ir laimingai.
Aliona, 1kl. – Norėčiau patekti pas Tave į namus į svečius. Savaitėlei.
Olegas – 1kl. - Tegu žmonės nežudo kitų žmonių.
Jura, 1kl. – Noriu tylios ramios senatvės.
Žora, 2kl - Kai mano šuo paliks Žemę, pasiimk jį sau. Tu turėsi tikrą draugą. Išvesk jį pasivaikščioti 7 valandą, ėda jis viską, nešauk ant jo, gali jis krimstelėti.
Osia, 4kl. – Prašau, surask Vilką – Anatolijų Papanovą, Vini-Puchą – Jevgenijų Leonovą, ir Katiną Leopoldą – Andriejų Mironovą, ir pasakyk jiems, kad mes juos mylime.
Vasia, 4kl. – Tegu visi žmonės bus laimingi, tada jie nebūna pikti.
Vika, 2kl. – Tegu geriems bus gerai, o blogiems – blogai.
Monia, 4kl. – Padaryk mane supermenu. Tik nesakyk, kad reikia treniruotis, kasdien bėgioti, rytais daryti mankštą. Visa tai aš kasdien girdžiu iš tėvo.
Roza, 3kl. – Viešpatie, tegu mama bus nemirtinga.
Marik, 4kl. – Aš parašiau eiles. Jos gėdingos. Niekam jų nerodžiau, bet Tau, Dievulėli, parodysiu. Štai jos:
Suaugę verkia ašaromis. Suaugę verkia akimis.
Mažyliai verkia širdimi. Mažyliai verkia gyvenimu.
Bet jeigu suaugęs verkia kaip mažylis,
Reiškia, jis tikrai verkia.
Arkadij, 2kl. – Aš su ja dvejus metus ėjau į darželį, ištisą pusmetį mokiausi pirmoje klasėje, ir štai kartą man ji pareiškė: Mes su tavimi skirting žmonės. – Tu įsivaizduoji, man tai buvo blogiau, negu būčiau numiręs.
Ania, 2kl. – Kai kurie žmonės, žinai, gyvena Žemėje ir trypia saulę.
Sveta, 2kl. – Och, jeigu Tu būtum mane pažinojęs anksčiau. Darželyje. Dabar aš šiek tiek smuktelėjau.
Lida, 3kl. – Vakar sužinojau genialų dalyką. Atsirado kapinės, kur laidoja žmones kartu su mirusiais mylimais gyvūnais. Šaunuolis, kad pasiufleravai žmonėms tokią mintį.
Fedia, 4kl. – Na, žiūrėk, mes mokomės, mokomės, o dėl ko gi mums reikia tiek kentėti, jeigu vis tiek mirsime, ir mūsų žinios dings.
Liova, 1kl. – Kaip baisu, jeigu gali neateiti rytojus.
Udik, 4kl. – Gerai Tau, Viešpatie, su Vysockiu bendrauji.
Miša, 2kl. – Dievulėli, kviečiu Tave į savo gimtadienio šventę, kuri prasidės rugpjūčio 4 dieną 14 valandą. Lauksiu. Jeigu nėra pinigų, ateik be dovanos.
Galia, 4kl. – Tau geriau pavyko gėlės negu žmogus.
Ostap, 3kl. - Man atrodo, kad Tu pasiimi mūsų talentingiausius žmones anksčiau laiko dėl to, kad jie Tau irgi patinka.
Ernst, 4kl. – Ar sugebėsi Tu man atleisti mano nuodėmes, o jeigu ne, tai aš ir toliau nusidėsiu, tik jau su ramia siela.
Vera, 1kl. – Ar tu kada nors esi padalinęs vištos kojelę į šešias dalis? O mes taip pietaujame visa mūsų šeima.
Večiaslav, 3kl. – Aš blogas, tačiau temeta į mane akmenį tas, kuris yra geras. Tik, čiur, Tu jau nesvaidyk.
Garik, 2kl. – Mes Tave suprantame šviesiau negu suaugę.
Ieva, 3 kl. Aš dar maža, mokausi trečioje klasėje, nuodėmių kol kas nėra, bet kaupiasi.
Andriej, 4kl. – Aš nenoriu į suaugusių pasaulį – ten viskas netiesa.
Olegas, 3kl. – Na, o dabar, ar Tu antrą kartą kurtum žmogų?
--------------------------

Telydi jus Kūrėjo Palaima ir Ramybė, ir mano Beroliškas apkabinimas

Algimantas
2015-11-22 10:36:08

Komentarai

Labai nuoširdu ir tikra... Vienais momentais norisi juoktis, kitais- verkti. Ir koks gylis, tyrumas, naivumas ir išmintis ir netgi poetiškumas tuose vaikeliuose. Nuostabu :)
Ir tai parodo, jog vaikai daug šviesesni ir pranoksta savo tėvus, tik labai gaila, kaip Algimantas sakė, kad jie yra "sulaužomi" savo visos aplinkos, išmokomi dėvėti kaukes, gyvena didelėje tamsoje, kuri pasireiškia šeimoje, mokykloje, bažnyčioje, gatvėje ir tada jau šie nuostabūs vaikai tampa ne savimi, jie išmoksta gyventi "kaip visi". Bet aš viliuosi, kad kuo daugiau vaikų pajėgs neprarasti savojo tiktojo "aš", atsilieps vis dažniau Minties Derintojo vedimui, atras Kūrėją savo viduje ir švies visam pasauliui, ir kūrinijiai.

Skaiste
2015-11-22 14:42:02



Tikrai labai grazu pasiklausyti tokiu naiviu klausimu , kuriuos pateike gal ir vaikai , o gal tik usuoti dedes sumodeliavo . Taciau ne tame esme , esme tame , kad sitokie naivus klausimai kirba visu konfesiju krikscioniu galvose .

Kodel as siame gyvenime matau tiek kancios ir netiesos ?

Urantui tokie klausimai jau nekyla , nes jis visa Kurinijos panorama mato jau Dievo akimis ir jis labai gerai zino; kas , kaip ir prie ko . Tuo tarpu krikscionis visada mano ir manys , kad nepakankamai atgailauja , tiek uz savo , tiek ir uz pasaulio nuodemes .

Taigi skirtumas yra milziniskas ir dvasine pasauleziura tarp krikscionio ir uranto yra , kaip placiausia ir gyliausia bedugne .
Taciau , jeigu staiga butu pakeista visa liturgija baznyciose , tai tokios baznycios paprasciausiai subyretu , nes sukurtas dvasinis stereotipas visos zmonijos protuose , sukeltu visu protu sumaisti , chaosa ir brolzudiskus karus , visoje planetoje .

paulius456
2015-11-22 14:12:15



Prisijuokiau.

“Kodėl, kai iš darbo grįžta tėtis, namuose tuoj pat tampa tamsu?“

„Tu rašai Biblijoje, kad pradžioje buvo žodis. Koks?“

„Kodėl taip viskas brangu?“

„Kodėl kai myli, patinka viskas, net kiaušinienė?“

Mantas
2015-11-22 12:15:18



[Prisijunkite ir parašykite savo komentarą]
Spausdinti
Grįžti atgal