Forumas: temos peržiūra

Spausdinti

Fariziejų apgaulė. Kas Jėzaus laikų fariziejus sieja su šiandieniais fariziejais?

"Ką daug kartų aš esu sakęs savo apaštalams ir savo mokiniams, dabar pareiškiu šitai miniai: Sugokitės fariziejų mielių, kurios yra apgaulė, kilusi iš prietarų ir subrandinta vergavimu tradicijoms, nors daugelis šitų fariziejų savo širdyje yra sąžiningi, o kai kurie iš jų čia gyvena ir kaip mano mokiniai. Netrukus jūs visi suprasite mano mokymą, nes dabar nėra nieko paslėpta, kas tikrai nebus atskleista." 1820-01
"Nebijokite tų, kurie, nors jie ir gali sugebėti nužudyti kūną, bet po šito daugiau jūsų atžvilgiu valdžios nebeturi. Aš patariu jums, NEBIJOKITE NIEKO DANGUJE AR ANT ŽEMĖS, BET DŽIAUKITĖS TUO, JOG PAŽĮSTATE TĄ, KURIS TURI GALIĄ IŠ VISO NETEISINGUMO JUS IŠLAISVINTI IR PERDUOTI JUS VISATOS TEISMUI NETURINČIUS KALTĖS. (Didžiosiomis raidėmis išsikirta mano paties) 1820-02
Kiek mums prireiks laiko, kad įtikintume jus džiaugsmingai įeiti į savo dvasinį paveldą? Aš atėjau į šitą pasaulį, kad apreikščiau Tėvą jums ir kad jus vesčiau pas Tėvą. Pirmąjį dalyką sš padariau, bet antrojo dalyko aš negaliu padaryti be jūsų sutikimo. Tėvas niekada nė vieno žmogaus eiti į karalystę neverčia. Šitas kvietimas amžinai buvo ir visada bus toks: Kas tiktai nori, tegul ateina ir l aisvai geria gyvybės vandenį." 1820-07
Kaip jūs galėtumėte susieti Jėzaus laikų fariziejų ir dabartinių laikų fariziejų - bažnytinės valdžios, politikų, teologų - žodžius ir darbus, jų gyvenimą, kuo jis yra panašus ar skirtingas? Kuo jie pažeidžia Jėzaus mokymą prisidengdami net ir jo vardu?


Algimantas
2006-11-11 15:05:00

Komentarai

Manyčiau, kad ir Jėzaus laikų ir šių dienų fariziejų gyvenimą sieja ta pati baimė.Baimė dėl savo padėties, užimamų pareigų, valdžios praradimo. Gali būti, kad giliai širdyje jie ir jaučia , kad klysta, bet ta pati baimė jiems ir neleidžia atsitiesti, todėl ir kitus stengiasi išlaikyti toje pačioje baimėje ir vergavimui tradicijoms.

rimantas ( Kaunas )
2006-11-13 13:45:33



juodink nejuodinęs juoda ir yra

juoda
2006-11-13 13:26:04



Kiekvienas ir geras ir blogas yra ten, kur jį ir pastatė kūrėjas. Tegul ir pildosi jo valia net ir tokios ponioms, kurioms prireikia prašmatnios salės gedulingiems pietums Kalėdų dieną. Paprastai tokių keliai ir susikerta. Ir nebūk, gerbiamasai, gailestingesnis virpančiam bėdžiui už patį Dievą. Argi jo ranka netiesi, kad imiesi jąją tiesinti?

kreivas
2006-11-13 12:59:27



<<Todėl Jėzaus pasakyta frazė, kad „ jei nori iš kito akies ištraukti krislą, pirmiau iš savo akies ištrauk rąstą..“ yra teisinga ir nemanau, kad netaikoma net ir man>>
Jūsų, brangieji Urantijos skelbėjai, mėgstamas "NET MAN" rėžia akį perstipriai. Tai, ko gero, ir yra ta "perryški šviesa, kuri gali apakinti", apie kurią mėgsta dainuoti p.Algimantas.
Manau, "net jums" nėra duota teisė spręsti apie visą sistemą pagal vieną nevykusį pavyzdį. Ar manote, kad suradęs beprotnamyje ligonį su Urantijos knyga po pagalve, aš galėčiau teigti, jog visi Urantijos skaitytojai yra bepročiai?
///
Gal baikite pūstis, negi tai taip sunku?


Aidas
2006-11-13 12:19:12



Bažnytinis ir politinis šou tęsiasi. Ne už ilgo visi televizijos ekranuose pamatysime šį reginį: valdžios vyrai sėdi priekinėse eilėse, meldžiasi krapštydami nosis, kitas merkia akį nuo praėjusio vakaro įvykių, dosniai aukoja, kad kunigai matytų, jog buvo valdžia. Tačiau tas pats brangiausias, kuris gal net nieko neaukoja stovi kieme (geriausiu atveju bažnyčios kampe) užspaustas vargo savo virpančiu kūnu ir siela meldžia Dievą atleidimo ir tikėjimo. Kunigas gerai išmanantis savo darbą, kad ir dirbdamas 20 metų bijo suklysti pasakydamas šventą žodį, skaito tris ar penkis sakinius. Kaskart šablonas. Tik 10-15 minučių jis turi teisę pasakyti tai ką išmoko seminarijoj ar ką pats mano po iš NT skaitymo fragmento. Tačiau tai tik bažnytinės apeigos, ritualai. Šios dvi institucijos visuomenėje turi savo vietas. Tai dvi valdžios virš žmogaus galvos. Pas vieną neateisi be popieriaus ir litų, o pas kitą be popieriaus gali ateiti, bet be litų tai ir palaidot nelaidotų. Galima galvoti, kad tai ką rašau yra mažiausiai mano pačio sukurta istorija, bet anaiptol – ne. Kunigas pirmos Komunijos prieinantiems vaikų tėvams nurodė ką šie turi nupirkti ir kur nupirkti. Mane tai šokiravo: nurodytas nupirkti medelis kainavo 1300,00 lt. Tėvai kraipydami galvas rado išeitį, kažkuris tėvelis (gal tolimų reisų vairuotojas ar koks verslininkas) tokį medelį nupirko vos už 300 litų. Ką jūs manot? Kunigas tokį pirkinį – ATMETĖ, netinka mat tai ne tas medelis kuris turėjo būti nupirktas... Kyla klausimas kuom pasikeitė nuo Romos laikų fariziejaus iki šių laikų kunigo praslinkęs laikas? Manau tik tuom, kad ši valdžios grupė tikrai gerai įvaldė nekilnojamo turto, pinigų gavimo, teksto ir didelio spaudimo ateinančiam pas kunigą, jei taip galima pasakyti, verslą. Dar vienas pavyzdys: ties Druskininkais yra nuostabus kaimelis Liškiava. Ant vienos iš puikių kalvų puikuojasi Liškiavos vienuolynas su gražia barokine bažnyčia. Ten yra įrengta pokylių salė, kurioje liejamos ašaros ar stiprūs gėrimai. Viena mano bendradarbė paskambino tos bažnyčios klebonui išreikšdama savo norą toje salėje Kalėdų dieną surengti gedulingus pietus. Kadangi pokalbis vyko telefonu – kitame ragelio gale išgirdo atsakymą, kad šios salės paskirtis yra ne gedulingiems pietums, bet valdžios vyrų pietų ar kitų linksmybių poreikiams tenkinti. (kam įdomu ten švenčiami gimtadieniai ar kitos linksmybės tokių „gigantų“ kaip Malinausko. Landsbergio, Brazausko ir kt.) Štai koks požiūris to luomo, kuris turėtų gydyti žmonių paklydusias sielas, padėti tuom kuom gali. Aš neneigiu, kad bažnyčia turi būti išlaikyta būtent mūsų, bet ne tokia kaina. Kiekvienas, kuris visą savo gyvenimą paskiria Dievo valiai ir nedirba samdinio darbo, bet visą laiką padeda žmonėms iš broliškos meilės, šviečia juos Jėzaus mokymais turėtų būti kiek tai įmanoma išlaikomas bent mažiausiai tų, kuriems toks žmogus padeda.
Kas dėl Jėzaus pasakytų žodžių ir šiais ar anais laikais gyvenusių vadinamųjų šventųjų tų žodžių įgyvendinimo - tai tikrai nei aprėpiama tema nei labai verta diskusijų. Mamontovo dainoje yra nuskambėję puikūs žodžiai „...Jei nori keisti pasaulį keisk – pirmiau save..“ Todėl Jėzaus pasakyta frazė, kad „ jei nori iš kito akies ištraukti krislą, pirmiau iš savo akies ištrauk rąstą..“ yra teisinga ir nemanau, kad netaikoma net ir man.
Su didžia pagarba kiekvienam iš jūsų Raimondas


Raimondas
2006-11-13 11:43:54



akivaizdu, kad rausiatės po krikščionybės pamatais, bet jiems sukritus, virsit pats po jais

žabalas
2006-11-11 15:41:18



mielas Algimantai, jūs apeliuojate į jautrią ir liguistą sąmonę religingų žmonių, tokį gamtos blaškomą gaivalą lengviau pajugti neskaidrių jėgų veikimui, bet kūrėjas yra vienintelis ir jeigu jūs manote, kad jis nebesusitvarko su savo paties kūrinija ir, kad anot jūsų jam reikalingi pagalbininkai, kurie paskubintų kūrėjo veikimą, tai jūs nusidedate jam

kreivas
2006-11-11 15:22:50




[Prisijunkite ir parašykite savo komentarą]
Spausdinti
Grįžti atgal