Forumas: temos peržiūra

Spausdinti

Kada žmogus pradeda į visus jį supančius jam pažįstamus ir nepažįstamus žmones kreiptis kreipiniu tu , bet ne jūs. Kada tai į vyksta ar gali tai įvykti iš viso.

Štai žmogus sako , kad negali į jam mažai pažįstamą ar nepažįstamą tuo labiau už jį vyresnį žmogų kreiptis tu ,jam tiesiog neapsiverčia liežuvis taip kreiptis ir jis nuoširdžiai kreipiasi jūs, o ar gali būti kitaip?


rimantas ( Kaunas )
2006-11-20 14:48:54

Komentarai

priklauso ir nuo to, kaip pats žmogus norėtų būti vadinamas. Aš paprastai prisiderinu, ypač čia forume, kur mūsų amžius neturi reikšmės. Bet man atrodo nemandagu, kai tujinamas visai nepažįstamas žmogus. Kartais firmoje sutinkam netgi nepažįstamų klientų, kurie pirmą kartą atėję leidžia sau tujintis. Na, sutikite, nejaukiai atrodo. Arba, pavyzdžiui, man niekaip neapsiverstų liežuvis į savo uošvius kreiptis tu, o su mama nuo vaikystės bendraujam tu.


Jonas
2006-11-29 20:19:32



Gerb. Rimantai, tas ponas Liuosas tikrai teisybe sako-reiketu perrasyti vadovelius. Nes nuo senoves taip yra priimta. Siaip jau yra skaitoma , kad kreipinys -tu- yra labai siltas ir rodo artima bendravima, o kreipinys -jus- yra oficialus ir saltas. Bet kai tu zmogau sutinki koki gerbiama giminaiti ir zymiai senesni, tai tiesiog liezuvis neapsivercia ta zmogu tujinti. Todel cia jau gaunasi ,kad kreip.-jus- pasidaro siltas ir gerbiantis. Man asmeniskai, tai kreip. -jus- yra pagarbus ir malonus kreipinys ir jis rodo pagarbu atstuma tarp bendraujanciu asmenybiu.

petras
2006-11-29 19:32:27



nors ir labai tau noris, kiekvienas laisvas tame,-nepriversi, nevark, nebent perrašyk etikos vadovėlius,- tai bus konkretus darbas:)ir save išmėginsi

liuosas
2006-11-20 14:57:42




[Prisijunkite ir parašykite savo komentarą]
Spausdinti
Grįžti atgal