Forumas: temos peržiūra

Spausdinti

Ar tinka vadinti, kol kas, ne visus planetos gyventojus, bet tik Urantijos apreiškimą studijuojančius - URANTAIS, padarytą iš URANTIJA, kaip Danija - danai, Kinija - kinai, Norvegija - norvegai

Mielieji, turime Urantijos Knygos apreiškimą. Dėl to šį apreiškimą studijuojančius vertėtų vadinti URANTAIS. Tokį žodį man jau prieš ketvertą metų siūlė vienas šios knygos skaitytojų. Tačiau tada man toks pavadinimas prasprūdo pro ausis.
Aišku, kad toks žodis, po kurio laiko galės būti taikomas visiems mūsų planetos, URANTIJOS, gyvnetojams. Tačiau dabar, kad galėtume kaip nors trumpai apibūdinti tik šitą apreiškimą studijuojančius žmones, gal vertėtų ir vartoti žodį URANTAI.
Būtent vos prieš kelias savaites vienas iš mūsų vilniečių Urantijos grupės narių, Tomas, pasiūlė šitokį variantą ir labai puikiai pateikė analogiją:
Danija - danai, Kinija - kinai.
Pradėjau ieškoti panašių žodžių, ir tikrai toks žodis URANTAI yra tinkamiausias, nes ir:
Norvegija - norvegai, Brazilija - brazilai, Suomija - suomiai, Estija - estai, Latvija - latviai, Jugoslavija - jugoslavai, Serbija - serbai, Kroatija - kroatai, Britanija - britai, Rusija - rusai.
Nors yra ir kitaip sudarytų žodžių:
Tanzanija - tanzanijiečiai, tanzaniečiai, Makedonija - mekedoniečiai. Kinija - kiniečiai
Ką jūs manote apie šio žodžio URANTAI vartojimą?
Telydi jus ramybė.
Su broliška meile,


Algimantas
2007-05-13 12:23:16

Komentarai

Gal galėtumei punktais, koks tikras Kristus, ir koks suklastotas. Kažkaip Biblijos neskaičiau, o UK iki tos 4 dalies dar nedaėjau, o norėtųsi greičiau sužinoti. Turbūt, vienas iš punktų būtų vietoje "tebūnie tavo valia, kad būtų mano" "tebūnie mano valia, kad būtų tavo"? Bet neįkertu, kodėl jis yra kenksmingas.

Jonui
2007-06-11 21:30:31



Rosa, man patinka tavo komentarai, taip norėjosi kažką panašaus pamatyti :). Bet perskaičiau šitą ir nesupratau: kas tu esi iš tikrųjų, kaip galėtum save identifikuoti religijos prasme? Kažkokie praktiniai keliai, besikertantys su UK kaip pažintine knyga, čia Algimanto pripažinimas kaip bendraujančio su Tėvu, su Jėzumi, augančio maldoje ir garbinime, čia jau žiūrėk abejojimas ar tai ne Šėtonas, tai žiūrėk satanistinio pavojaus įžvelgimas forume paprastuose komentaruose ir drastiškas noras sudeginti UK... Jei skaitai ir suvoki Nadinos knygas, tai įtariu, kad esi ne šiaip sau, o gyvai tikinti krikščionė, ir man atrodo, kad tu nenuosekli (atleisk už tiesmukiškumą, kritikuoti nenorėjau). Žinai iš pradžių aš kurį laiką galvojau, kad UK yra gera knyga, tik Algimanto interpretacija neteisinga. Bet paskui įsitikinau, ir savo nuomonės laikausi iki šiol, kad UK iš esmės yra giliai antikrikščioniška knyga. Pirmos trys dalys yra tik makaronai ant ausų, kad skaitytojas lengviau patikėtų suklastota ketvirtąja dalimi, būtent suklastotu Kristumi ir jo mokymais. Algimantas yra vienas iš nedaugelio, pilnai supratusių ir įtikėjusių UK žinia. Ir to niekam nelinkėčiau.

Jonas
2007-06-11 20:26:25



Visiškai pritariu Vaidui, nes dėl to, kad susipažinome su Urantijos dokumentais, dar nebūtina užsiklijuoti etiketę, kuri atribotų nuo kitų, studijuojančiųjų kitus dvasinius šaltinius.
Aš taip pat be UK dar studijuoju ir kitą dvasinančią literatūrą, ne tik studijuoju, bet dalyvauju grupelėse, todėl manau, kad pasivadinus urantiete ar urante labai save susiaurinčiau ir apribočiau. Juolab, Urantijos knygą studijuojantys, palyginus su kitais, yra labai neorganizuoti ir atsilikę (turiu galvoj praktinį darbą žmonijos labui), deja...
Todėl nesant galimybės save įprasminti šios grupės veikloje, geriau renkuosi kitą kelią, kur yra aiškiai suformuluoti tikslai ir duotos prasmingos veiklos galimybės. UK laikau tik pažintine knyga, bet ne gyvenimo būdu ar keliu.
Štai ir Algimantas turi savo "papildomą" kelią, kuris nėra aprašytas UK. Jis praktikuodamas tylos meditaciją, susisiekė su Tėvu, Jėzumi, auga maldoje ir garbinim, kuris yra savotiškas, bet jam priimtinas. Ne visiems UK skaitytojams jo praktinis dvasinis gyvenimas yra priimtinas, todėl tik labai nedaug iš skaitančių UK nuėjo į jo "Šventovę". Ačiū Dievui, tų praktinių kelių yra didelis pasirinkimas, ir kiekvienas renkamės pagal savo būdą, galbūt pašaukimą.
Todėl vadintis urantais nėra reikalo, nes nežinia ką tai reikštų ir kas tai būtų per grupė, be konkrečių tikslų ir veiklos krypčių :)

Rosa
2007-06-10 18:37:12



Na jei jau pradėjom trumpinti,tai trumpinkime dar ir vadinkime studijuojančius UK tiesiog URATAIS.

Algimantui
2007-05-14 10:01:17



Paskaičius komentarus,radau Vaido pasakymą apie Dievo va-
lią.Ir panorau plačiau sužinoti,kas tai yra Dievo valia?
Net nežinau,ar pati teisingai suprantu ką tai reiškia,ar teisingai paaiškinu kitiems,kaip tai pasireiškia žmogaus
gyvenime?Aš suprantu vykdyti Dievo valią,tai tapti tokiais
tobulais,koks tobulas yra pats Tėvas.Yra tokių žmonių,
kurie galvoja,kad sprendžiant gyvenimiškas problemas ir su-
sidūrus su kliūtimis palikti viską Dievo valiai,net nesis-
tengti tas kliūtis nugalėti.Prisipažįstu,kad savo, kažkokį
gyvenimo laikotarpį,taip pat masčiau ir gyvenimą savo pa-
gal tokį principą kūriau.Gal Algimantas galėtų atsakyti į
mano klausymą.Ačiū.
Su meilę

IRENA
2007-05-14 09:16:12



Beje, čia pat, dėl apreiškimo pavadinimo. Kiek žinau pačios kontaktuojančios asmenybės norėjo kad knyga vadintusi "Urantijos Dokumentai", bet neskaidrusis "urantia foundation" nusprendė tarsi pats pavadinti tai urantijos knyga. Ir taip gavosi kad dabar visi versdami vadina "Urantijos Knyga", manau kad taip būti neturėtų.

Vaidas
2007-05-13 20:27:50



Dėkingas už pakvietimą atvažiuoti į Šiaulius. Galbūt taip ir bus, jeigu tokia yra Tėvo valia.
Telydi tave ramybė.
Su broliška meile,

Algimantas
2007-05-13 18:50:19



Kalbant apie visos planetos gyventojus, tai kad jie yra Urantijos piliečiai, labai derinasi urantijiečiai ar urantiečiai panašiai kaip marsiečiai. Urantai kažkiek skardi ar neiprastai tokia galūnė, sunkokai tariama pati žodžio pradžia ir nešvelnai gal, nežinau gal ir geras toks žodis, tektų priprasti.
O vien todėl kad žmogus skaito Urantijos Knygą, nemanau kad derėtų jį kaipnors vadinti, nes kaip pvz krikščionys turi vieną knygą, ir su ja tarsi susitapatina, pradeda atmesti daug ką kitą. Man atrodo svarbu tarsi kad Urantijos Knygos skaitytojai apskritai labiau domisi tai kas tiesa, teisinga, išmintinga, kas labiau išreiškia Dievo valią. Aš pats domiuosi daug kuo, ieškau to kas yra tiesa, ir kame yra didesnis dieviškumo pasireiškimas, ir jeigu kas pasako kad va aš atseit domiuosi Urantijos Knyga - ir tokiu pasakymu tarsi sako kad aš nesidomiu niekuo kitkuo, nors ne tik kad domiuosi bet matau kaip viskas susisieja i vieną visumą.
Tiesiog gal "susipažinę su Urantijos Dokumentų apreiškimu" tokie. Na nežinau, ir ne man spręsti tikriausiai :) pasidalinau susijusiomis mintimis.

Vaidas
2007-05-13 20:24:47



Taip, miela Irena, mūsų planeta tikrai ilgai gyveno nakties tamsoje. Ir dabar AUŠKTA NAUJAS ŠVIESOS RYTAS SU ATRASTU KIEKVIENO IŠ MŪSŲ VIDUJE GYVUOJU TĖVU.
Tai pati nuostabiausia GYVOJI aušra, kuri ir įgyvendins Jėzaus mums atneštą gerąją žinią - Dievo Tėvystę ir žmonių brolystę, ir NET VISOS KŪRINIJOS BROLYSTĘ, KADA MES PATYS ATRASIME TĖVĄ SAVYJE.
Štai tiems dabartinio amžiaus mūsų planetos gyventojams, kurie DRĄSIAI ŽENGIA GYVOJO TĖVO GYVUOJU KELIU ir tiktų pavadinimas URANTAI, kol dar kiti planetos gyvnetojai siekia tik ritualų ir dogmų šešėlių užuovėjos.
Būtent URANTAI drąsiai plaukia į atvirus jūros vandenis, kur nebėra jokių užuovėjų, kur yra tik tvirtas kaip uola, bet tuo pačiu minkštas kaip pūkas GYVASIS TĖVO RYŠYS SU KIEKVIENU IŠ MŪSŲ.
Kada visi pasirinks šį GYVĄ TĖVO KELIĄ, TADA IR KITI MŪSŲ SIELOS BROLIAI IR SESĖS PAJAUS NORĄ LYGIAI TAIP VADINTIS KOSMINIU VARDU - URANTAI.
Miela Irena, mes juk ir einame į tą ŠVIESOS IR GYVENIMO etapą mūsų planetoje, kada bus tik viena valstybė - PASAULIO, viena kalba - ŽMONIJOS-URANTŲ, viena vyriausybė - pačių dvasingiausių urantų, viena religija - GYVOJO TĖVO. Bus viena ŠEIMA - DVASINĖ KOSMINĖS KŪRINIJOS, PAGRĮSTA MEILE IR BENDRADARBIAVIMU, BE JOKIOS KONKURENCIJOS SIEKIANT SUNAIKINTI SAVO KONKURENTĄ, KAD UŽIMTUM JO VIETĄ.
Aišku, kad šitokią TIKROVĘ dabar mato tik nedaugelis. Bet tie, kurie šią ateitį mato kaip TIKROVĘ, JAI IR ATIDUODA VISAS SAVO JĖGAS.
Tokia yra TĖVO VALIA, KAD URANTIJA TAPTŲ DIEVIŠKOSIOS MEILĖS, TIESOS, IR ŠVIESOS IŠTIKIMAI VEDANČIUS DVASINIUS VAISIUS ŽYDINČIU SODU. O SAVO indėlį įnešti jau gali ŠIANDIEN KIEKVIENAS, PASIRINKDAMAS TĖVO GYVĄJĮ KELIĄ.
Sūnus Arbitras, kad atvyktų,, mes dar turime JAM perengti labiau išpurentą dirvą, nes dabar mūsų dar tiek yra mažai, kad jis galėtų pavesti mums savo užduotis, nes jam pasirodžius, labaii greitai dar jis galėtų būti sunaikintas kaip fiziniu pavidalu esantis asmuo, kaip tą prieš du tūkstančius metų padarė su mūsų Sūnumi Kūrėju - Jėzumi iš Nazareto. Būtent, kad paspartintume aušros atėjimą didesniamm skaičiui mūsų sielos sesių ir brolių mes ir turėtume drąsiai imtis Tėvo dvasinės meilės ir šviesos skleidimo VISIEMS. Be jokių išskaičivimų, visiems VIENODAI.
O kas dėl atvažiavimo į Šiaulius, tai viskas yra TĖVO valioje. Prieš keletą metų mėginau organizuoti kelias paskaitas Šiauliuose, bet taip neatsirado nė vienos vietos, kur būčiau galėjęs gauti salę, nes visur iš manęs prašė didelio nuomos mokesčio, o juk aš paskaitas skaitau NEMOKAMAI. Ir dėl to, kad visos salės yra suteikiamos komerciniu pagrindu, tai man ir nepavyko susitarti, kad leistų pasinaudoti sale nemokamai. Mat šiandien žmonių vyraujantis aklumas geriau jau laikys salę neužimtą ir tuščią, negu tuo metu leistų pasinaudoti man dvasinės šviesos skleidimui.
Tas pats buvo ir Panevėžyje. Nors dar keletą metų anksčiau Panevėžyje skaičiau net kelis kartu paskaitas Garso kinoteatre, ir salę man buvo suteikę nemokamai. Tačiau, matyt, jau buvo pasikeitę savininkai ir vadovai, o jų požiūris į dvasinius dalykus irgi buvo pasikeitęs.


Algimantas
2007-05-13 16:13:07



Tai atvažiuokite vasarą, kai nereikia jokių salių ir galima kur prie ežero arba parkelyje susitikti.

Šiau
2007-05-13 16:30:35




[Prisijunkite ir parašykite savo komentarą]
Spausdinti
Grįžti atgal