Forumas: temos peržiūra

Spausdinti

Koks mūsų pasiryžimas daryti gerus darbus, kad ir kokie jie būtų maži žmogaus supratimu? Tėvo požiūriu jie visi yra šventi, nes juos ir sužadina Jis pats, per savo dvasią, Minties Deirntoją, mumyse.

Mielieji, kiek mes, kiekvienas, esame pasiryžę daryti gerus darbus, kad ir kokie jie atrodytų menki žmogaus akimis? Tėvo požiūriu jis VISI yra šventi, nes juos padaryti sužadina Jo dvasia, Minties Derintojas, mumyse.
Vakar vakare einu per Žvėryno tiltą Liubarto gatvėje į IKI parduotuvę. Matau tiltu ateina keturi jaunuoliai, gal 18-20 metų. Kada iki mūsų liko apie 20 metrų, pamatau sudaužyto alaus butelio šukes. Sustoju, iš kišenės išsiimu polietileninį maišelį, ir rodydamas į aštrias šukes sakau: "Na, jaunimas, padėkite man surinkti alaus butelio šukes." Jų akys nukrypo į šukes, į mane jau renkantį jas, ir girdžiu vieno atsakymą: "Žinai, kur tu eik su savo šukėm..." Kitas pratarė: "Mes labai skubame..." Aš jam atsakiau: "Aš irgi skubu."
Į parduotuvę ėjau nupirkti bulvių, ne sau, o kaimynui amputuota koja, o jau netoli parduotuvės darbo pabaiga. Šito aš jiems neaiškinau, o sau pagalvojau, kas sustabdė jaunuolius padryti gerą darbą - surinkti aštrias sudaužyto butelio šukes - iškreiptas supratimas, kad tai pažemins jų orumą? nepasitikėjimas draugais, kad vienam pasiryžus man padėti, kiti jį išjuoks? savojo aš išaukštinimas, jog tegu šlavikai šluoja, kurie, deja, NEBEŠLUOJA IŠ VISO, o kuo dėtas čia aš? ne aš sudaužiau, tegu renka tas, kas sudaužė? ir taip toliau.
Surinkau į maišelį visas šukes, nunešiau prie IKI parduotuvės ir įmečiau į šiukšlių dėžę.
Iš parduotuvės ėjau kita tilto puse. O ten vėl kitas sudaužytas butelis. Pradėjo lynoti. Tačiau, ką darysi, juk nepaliksiu šukių, kai jos tokios pavojingos. Ėmiau rinkti. Praėjo pro mane jauna porelė. Žengė atsargiai, kad neužmintų ant šukių. Tačiau padėti man nesustojo. KODĖL?
Ant seno Žvėryno tilto labai dažnai renku sudaužytas jaunavedžių šampano taures. Daužo specialiai, mat tiki prietaru - "šukės laimę neša." Tačiau, jeigu jau sudaužė taures dėl laimės, tai turėtų šukes ir sušluoti, kad jos kitiems nelaimės neatneštų, tuo lanbiau, kad taurės, ypač krištolinės, labai smulkiais ir aštriais gabaliukais sudūžta. Bet nei šluoja, nei renka. Ir šlavikų nėra. Taip jos ir lieka. Ir renku jas aš, nes praeiti pro jas ir palikti tiesiog NEBEGALIU. Man jos bado ne tik kojas, bet ir širdį.
Ir renkant jas, būna taip, kad praveda žmonės savo šunis, tačiau nė vienas padėti man jas rinkti NEDRĮSTA. KODĖL? Juk renku ir dėl jų šuniukų, kad nesusižeistų.
Kartą jauna mama vedėsi mažylę. Toji iškart pamatė mane renkantį šukes ir sako mamai garsiai: "Mamyte, dėdė renka stiklus." Mama atsakė: "Taip, kažkas sudaužė." Aš jai paaiškinau: "Ne kažkas, bet jaunavedžiai. Ir sudaužė specialiai, nes tiki, kad šukės laimę neša. Tačiau sudaužė ir nuvažiavo." Mama nieko neatsakiusi nuėjo tolyn. O jeigu būtų padėjusi surinkti, kokia tai būtų buvusi gero darbo AKIVAIZDI pamokėlė JOS DUKRELEI.
Aš jaunavedžių prašau, kad NEDAUŽYTŲ ŠAMPANO TAURIŲ, NES TAI LABAI BLOGAS PRIETARAS, kuris neturi nieko bendro su laime, kuri yra iš Tėvo, Visų Tėvo. Tik reikia Jį atrasti savyje.
Mielieji, aš jūsų visų prašau, būkite RYŽTINGI ir padėkite man rinkti sudaužytų butelių šukes, nes jos yra labai pavojingos VISIEMS.
Kur tik pamatysite, ten ir rinkite, nepraeikite ABEJINGI. Priešingai, būkite RYŽTINGI darydami gėrį, net ir tokį daug kam atrodantį nereikšmingą. Tačiau Tėvui visas gėris yra DIEVIŠKAS.
Tėvas butelių nedaužo, kaip ir taurių, nors Jis yra ir tame žmoguje, kuris sudaužo butelį ar taurę ir nueina.
Tačiau Tėvas veda iš vidaus kiekvieną, kad tik tas išgirstų JĮ ir sudaužytas šukes surinktų, nesvarbu savo ar kito.
Telydi jus ramybė.
Su broliška meile,
Algimantas


Algimantas
2007-07-02 10:05:00

Komentarai

Žimoma , kad yra išimčių iš bet kokios teorijos. Taip ir su tomis šiukšlėmis ir gerais darbais. Vieni mėto šiukšles , kiti renka . Vieni griauna , kiti stato. Ta , mes visi , galime pastebėti , savo gyvenamoje aplinkoje.
Džiugu , kai matai žmones nesavanaudiškai tvarkančius aplinką . Aš tik išreiškiau bendrą , šiuolaikinę nuostatą , kad tūkstančiai praeis pro sudaužytą gatvėje butelį , kol pasitaikys toks žmogus , kuriam skauda širdį žiūrint į šitą chaosą . Ir jis , vienintelis , pasilenks ir surinks šukes .

Petras
2007-07-03 10:06:01



Kai patirsi Dievo valia ir Dievo plana, Dieva ir matysi, o dabar matai, ka matai -

save
2007-07-03 08:57:05



Jau eile metu, kiekviena ryta eidamas paimti automobilio i aikstele, renku laiptineje ismetytas siuksles, butelius, ismetytus reklaminius lapelius ir pan. Kartais buna tiek (per viena nakti), kad nelabai i rankas telpa :). Kaimynai ziuri keistai, bet jau ir zmona daro ta pati. Nesvarbu kiek as vienas tu siuksliu surinksiu, svarbu, kad nors mazyte dalele padarau siek tiek svaresne musu Urantija. Siuksles atspindi musu aplinka. Pradzioje parinkes, dar bandziau nerinkti. Galvojau, na kuo tai baigsis. Baigdavosi siuklynu nesuvokiamo dydzio. Ir kazkas neapsikentes vistiek isvalydavo. Bet ne valytojai, nes pas mus tokiu nera. Dabar jau nebeeksperimentuoju ir nebesistebiu. Ismetu siukles ir tiek. Manau, kad reikia imti ir daryti, nors aisku parastyti, kad tos siukles tai Deivo valia ir labai gudrus planas, kad kazkam isgelbetu gygybe yra lengviau ir labai didingai ismintinga :)
Tikrai, Algimantai esi ne vienas, musu simtai ir tukstanciai. Aciu tau uz tvirtybe.
Visiems geriausios kloties,

Saulius (Kaunas)
2007-07-03 07:45:06



vienintelis dabartines zmoniu civilizacijos laimejimas yra visu karas pries visus ir "kulturinga" vartotojo meile zmonems ir aplinkai, bet argi tai

meile
2007-07-02 17:19:12



Snapai , aišku , kad naudojuosiu civilizacijos laimėjimais , bet nedaužau butelių , nei prie upės , nei prie jūros , nei gatvėje. Nemėtau ir plastikinių maišų su šiukšlėmis per langus ir nepakišu po kaimyno tvora. Vietoj rožių ir braškių auginu visokias žoles ir valgau jų šaknis ir lapus. Myliu žmones ir visą pasaulį aplink save .

Petras
2007-07-02 16:56:49



Matau, nelabai aiškiai išdėsčiau mintį. Kitaip, nesuprantu, kodėl prasidėjo kalbos apie varganą elgetų gyvenimą...
Karoče, mano mintis buvo štai kokia. "Didingas" žmogus, išgirdęs "tėvo" balsą, puola gelbėti praeivius nuo stiklo šukių. Surenka jas į maišelį ir išmeta į šiukšlkių dėžutę, stovinčią prie supermarketo. Lyg ir nieko blogo. Bet...
Tas šiukšles sąvartyne pro savo rankas praleis bomžai. O jiems "geradario" atsiūstos stiklo šukės yra dar pavojingesnės, nei paprastam piliečiui. Tai gaunasi, kad gelbėdamas vienus, pasmerkė kitus. Tai, klausimas, ar tokia ta "tėvo" valia? Ir dar įdomiau, kodėl tas tetušis nepaaiškino, kad stiklo atliekas reikėjo išmesti TIK STIKLO ATLIEKOMS skirtoje vietoje?

Aidas
2007-07-02 16:56:43



noriu jus visus suprast, bet...tegaliu mylėt

Tėva
2007-07-02 15:20:07



Aš irgi surinkčiau šiukšlę, priimčiau išmestą katę, pamaitinčiau ubagą. Bet diedas neleidžia - visų nesurinksi, nepriimsi ir nepašersi. O su tradicijomis tai šioje šalelėje ojojoj kaip sunku. (Nekalbant apie Afriką, kur mažiausias Adomo likutis.) Pradedant kapų garbinimu ir baigiant gėrimu nuo pat ryto per įvairius šventimus. Vienas pats čia nieko nepakeisi, geriausiu atveju tapsi balta varna. Algimantai, netgi jūsų paties vaikai ir anūkai yra tokie "kaip visi". Tai argi nemanote, kad geriau spjauti į tą reikalą ir atsipalaiduoti? Argi nematote, kad geras pavyzdys neužkrečia. Gal kur kokioje Vokietijoje ar Šveicarijoje rastumėte bendraminčių, bet tik jau ne čia.

Tradicija
2007-07-02 13:21:02



O Jūs, Petrai, ar nesinaudojate civilizacijos "gėrybėmis"? Ryšio priemonės, automatinė skalbimo mašina, internetas...Ar jūs esate kažkuo ypatingai išskirtinis ir teigiate, kad žvėris vardu Leviatanas yra visi, bet tik ne jūs?

snapas
2007-07-02 13:24:32



Aidai, o apie ka tu? Juk jeigu mes nebutume vartotojai, tai neprireiktu benamiams tokio nenaudingo darbo dirbti?

pasaka be galo
2007-07-02 13:12:46




[Prisijunkite ir parašykite savo komentarą]
Spausdinti
Grįžti atgal