Forumas: temos peržiūra

Spausdinti

Kur riba tarp materialių ir nematerialių virpesių?

Gerbiami žmonės, daug rašote apie materialius ir nematerialius dalykus. O kaip atskirti kas yra materialu, o kas nematerialu? Juk dar visai neseniai, prieš kokius 100 - 150 metų radijo bangos atrodė nematerialios, o dabar prašau - jau materialios. Man didžiausią neaiškumą, net sumaištį, kelia kalbos apie labai svarbią vietą dvasiniame gyvenime užimantį reiškinį - virpesius. Kiek supratau iš Urantijos knygos ir Algimanto komentarų, virpesiai yra dvasinės srities kategorija, todėl jie nera materialūs. Kita vertus, turint omeny pasiekimus fizikos srityje, visai gali būti, jog tuos virpesius galima kažkaip išmatuoti prietaisais, arba tai bus įgyvendinta netolimoje ateityje. Tuomet virpesiai yra materialūs.
Labai norėtųsi aiškumo šiame klausime.
Ačiū.


Rokas
2007-07-16 12:39:50

Komentarai

Gile, tu parašei didelę dalį teisybės. Tik štai, kas būdinga daugeliui - tipiškas mąstymas, kad visi tie blogieji astralai žvejoja ir pavergia belenką, tik ne tave. Juk širdies gilumoje turėtum atrasti motyvą - Dievo ieškai dėl dvasinio komforto. Štai ir puikus masalas astralams.

Jonas
2007-07-18 19:17:10



Žmonės! Aš jūsų nesuprantu. Gi visi jūs baisiai susirūpinę mūsų sunkia dvasine padėtimi (nors, pastebėjau, ne kiekvienas savąja, bet kieno nors kito). Tai kodėl blaškotes nuo vienų dalykų prie kitų, o nenorite aptarti mano pasiūlyto. Žinoma, aš neturiu teisės pretenduoti į labai svarbios personos vietą (čia jau tokios užimtos?), bet juk tema tai labai aštri. Sakyčiau, tiesiog mirtinai svarbi. Gal tai vienintelė galimybė išgelbėti Urantiją?! O čia toks pasyvumas!
Sugrįškite iš kelionių po astralinius pasaulius į čia - į šitą vietą ir šitą laiką. Juk jaučiu, kad galime prieiti prie svarbiausio žmonijos istorijoje atradimo - VIRPESIŲ TRANSFORMATORIAUS. Tik labai reikia jūsų pagalbos - tie kas tiesiogiai bendrauja su Tėvu turėtų užklausti Tėvo apie virpesių MATERIALIUS PARAMETRUS.
Aš, dėja, to dar nesugebu. Bandžiau kreiptis į Tėvą šiuo klausimu, bet atsakymo neišgirdau. Bandžiau ir anksčiau į jį kreiptis su kitais klausimais, bet niekada nepavyko susisiekti. Gal kada nors pavyks, bet dabar nieko neišeina.
Todėl laukiu jūsų paramos mūsų visų labui ir gerovei!

Aidas
2007-07-18 19:57:19



Yra toks dalykas religiniuose ir psichiniuose patyrimuose - nušvitimas. Klasikine prasme tai yra fiksuotas laike momentas, kai pajauti dieviškumo antplūdį. Daugelis pajutusių nušvitimus linkę tai sureikšminti, nors iš esmės tai dažnai tebūna savitaigos ir psichologijos dalykas, yra net specialios technikos, kaip patirti nušvitimą. Dažniausiai tai neturi nieko bendro su tiesioginiu kontaktu su Dievu. Vadinamieji "Tėvo atradimas", "sielos pabudimas" ar "atgimimas iš dvasios" yra tie patys provokuojami nušvitimai, ir jie matyt yra realūs. Žmonės, tai patyrę, įsivaizduoja, kad tik jie yra viską suprantantys ir žinantys, nors realiai tai yra tik stiprus psichologinis poveikis. Užprogramuotai nušvitęs žmogus yra garantuotai ir lengvai valdomas, todėl cirko meškos pavyzdys čia buvo vietoje, mano manymu. Beje, UK rašytojas dr. Sadleris buvo rimtas psichiatras, todėl matyt šiuos dalykus gerai išmanė. Aš manau, kad labai neblogai suvokiu viską, ką jūs rašote, tik visai kitoje šviesoje. Aš pats nesu patyręs nušvitimo, ir visai to nesiekiu. Esu įsitikinęs, kad atsivėrimas Dievui gali būti ir labai ramus, nuolatinis ir kasdieninis, be jokių aštrių pojūčių. Aišku, pasitaiko gyvenime momentų, kuriuos galima pavadinti tarsi dieviškais prisilietimais, tačiau tai esmės nekeičia.
Beje, savotiškus nušvitimus yra patyrę ir tokie veikėjai, kaip Hitleris, daugelis sektų vadovų, tame tarpe ir Visarionas iš Sibiro, kuris dedasi naujai atėjusiu Kristumi.
Taigi ir Algimanto atvejis man jokiu būdu neatrodo kuo nors išskirtinis.


Jonas
2007-07-18 12:37:30



Jonai, o man atrodo tu sutapatinai savo dabartinį AŠ su aukščiausiuoju Aš (arba minties derintoju). Jei skaitei UK apie Jėzaus gyvenimą, ten buvo parašytas jo ir Minties derintojo susiliejimas į viena ir tapimas vienu (gimimas iš Dvasios). O tu kalbi taip, tarsi visos žemėje sielos būtų jau nušvitę ir atgimę. Apie tai ir kalba Violeta, kad ne visi dar pabudę ir toli gražu ne visi jaučia Tėvą savy. Ir šiaip, jei tu būtum pabudęs arba gimęs iš dvasios, tavo mintys būtų visai kitokios nei šios. Tu suprastum, kad meilės virpesiai reikalingi visiems ir tik nuolatinis jų jautimas skatina tavo sielos augimą, nuolatinis ryšio su Tėvu siekimas. Tik per Jį nuolat patiriame Jo meilės virpesius, kasdien, jei kasdien bendraujame. Ir tie nuostabūs meilės virpesiai ar tiesiog - meilė reikalinga nuolat, kasdien!! Tavo palyginimas su cirko meška čia visai ne į temą. Vadinasi dar nepatyrei to, ką patiria Violeta, Algimantas ar kt. Jei patirtum, kitaip kalbėtum, pagal save žinau :) Nes tuomet suvokimas tampa visai kitoks...

Jurgita
2007-07-18 12:08:36



Dėl motyvo – išsireikšti, kad „dėl dvasinio komforto“ yra tik dalelė tikrojo motyvo, bet nieko baisaus tame nėra. O dėl masalo astralams – tai yra būdų juos atskirti. Paminėsiu tik keleta. Pirmiausia astralai negauna dieviškosios energijos ir neturi šviesos – kai juos regi – jie negali jos skleisti, todėl jei jie yra įkyrūs - tiesiog gali pareikalauti parodyti šviesą . Po tokio reikalavimo jie dingsta kaip dūmai. Antra – astraliečiai tik prašo, o duoti nieko negali, jie nėra išrankūs, nereiklūs jiems tinka bet kas. Tuo tarpu kai bendrauji su Aukščiausiuoju, visada regi šviesą ir jauti tokius virpesius, kurių nesumaišysi su niekuo

Gilė
2007-07-19 09:45:12



Yra žmonių, kurie viską taip natūraliai praeina, kad dėmesio nekreipia ir nelaiko niekuo ypatingu. O svarbiausia, mano, kad ir visiems kitiems tai natūralu.

Gilei
2007-07-17 22:23:33



Jonai, įsiklausyk ką mergaitės kalba ir neskubėk reikšti nuomonės. Dar anksti. Jos kalba jau apie tai ko pats dar nepatyrei. Viskam savas laikas. Kantrybė čia labai praverstų

Gilė
2007-07-17 22:18:04



Tai aš norėčiau, Violeta, patikslinti, kad toji siela, tavo, ar mano, ar kieno nors kito, nesvarbu maža ar didelė, bet yra 100% tikra ir pilnavertė. Nesutinku dėl to, kad sielą reikia kažkokiu ypatingu būdu pažadinti, kad ji galėtų pradėti vystytis. O paskui skirstyti - štai mano siela pažadinta ir aš jau pradėjau augti, o tavo dar ne. Ne taip viskas yra, kaip įsivaizduoji. Nėra jokio vienkartinio sielos pažadinimo, nes mūsų sielos nėra miegančios, mes tiesiog esam veikiami įvairių poveikių ir patyrimų, kurie mums užgožia arba atvirkščiai - imituoja ryšį su Dievu. O užgožus tikrąjį ryšį imitacija gali atrodyti visai įtikinamai. Net ir įtikėjimas nėra konkrečiai apibrėžiamas momentas, nuo kurio prasideda kažkoks augimas. Viskas, visa patirtis, ką sukaupi gero ar blogo, neliks Dievo nepastebėta, dėl to gali neabejoti. Net Šventosios dvasios dovanos, kurias gauni, jei nevertai panaudosi, bus atimtos. Ir virpesiai tavo viduje, sukeliantys tau malonumą ir pranašumo jausmą, nėra tai, dėl ko gyveni, ar bent jau turėtum. O tu pati irgi nesi cirko meška, kurią reikia pastoviai maitinti virpesių ir palaimos saldainiais, kad darytum tai, kas reikalinga šeimininkui. Kaip jau sakiau, savo meilės objektus rinkis atsargiai, nes pati galbūt nelabai suvoki ant ko užsirovei :).

Jonas
2007-07-17 18:57:00



O aš tai tikrai nemanau, kad Dievo malonę galima lyginti su kažkuo žemišku. Nei turiniu nei forma. Juk bet kuris įtikėjęs puikiai žino, jog iš dangaus karalystės siunčiamos "žinutės" neturi jokių analogų su pasaulio "turiniais ir formomis". Palikite visus tuos savo pseudodvasiškai-moksliškus išvedžiojimus.

Aidas
2007-07-17 16:20:09



Šaunuolė,Violeta,džiaugiuosiu už tave,trumpai ir aiškiai
išdėstei savo mintis.Džiaugiuosiu del kai kuriu ir kitų pa-
siskančių,daugiau provokuojančių klausymų,žiūrėk,ir UK kny-
gos studijuoti nereikės,ir tikslas bus pasiektas.Viskas ge-
rai,taip glaudžiai bendradarbiaudami,eidami petys petin,be-
siginčydami,žiūrėk, ir atsibusime pirmajame Jerusemo pasau-
lyje,galėsim ir toliau diskutuoti,laiko turėsim apsčiai.
Su meile

IRENA
2007-07-17 15:39:41




[Prisijunkite ir parašykite savo komentarą]
Spausdinti
Grįžti atgal