Forumas: temos peržiūra

Spausdinti

Išsivaduok iš smalsumo vystydamas žingeidumą

Išsivaduok iš smalsumo vystydamas žingeidumą.
Žingeidumą reikia puoselėti ir skatinti, tuo tarpu smalsumą – pažaboti, paverčiant jį žingeidumu.
Retas žmogus atskiria smalsumą nuo žingeidumą. Dėl to šiuos du žodžius vartoja arba ta Žingeidumą reikia puoselėti ir skatinti, tuo tarpu smalsumą – pažaboti, paverčiant jį žingeidumu pačia prasme, arba apsiriboja daugiausiai vien tik vartodamas žodį “smalsumas.“
Tačiau jau pats lietuviškas sudurtinis žodis “žingeidumas“ pasako jo reikšmę – žinių geisti. Tai tik paviršutinė žodžio reikšmė, arba išorinis apvalkalas. Tačiau mes, einantys DVASINIO AUGIMO KELIU, turime žvelgti daug giliau negu išorinis apvalkalas. Turime žvelgti, kas yra už to apvalkalo, pačiame žodžio viduje IR KO VIEN TIK APVALKALAS NE TIK NEIŠREIŠKIA, BET NET IR NEUŽSIMENA. Čia turiu minty giluminę paties žodžio PRASMĘ. Žodžio TURINĮ, JO PILNATVĘ.
Ir šioje sferoje yra visiškai bejėgė tiek kalbos leksika, aiškinanti pačių žodžių išorines reikšmes ir tų žodžių vartojimą sakinyje, tiek kalbos stilistika, aiškinanti, kaip tuos žodžius tarpusavyje susieti, kad būtų kuo didesnis jų veiksmingumas.
Aš turiu omeny giluminę žodžio prasmę, kurią sudaro DVASINIAI dalykai, apie kuriuos nežino nieko nei leksika, nei stilistika. Apie dvasinius dalykus gali žinoti tik pats tos leksikos ar stiliaus vartotojas – asmuo, asmenybė, pati gaunanti žodžio atskleistą turinį iš SAVO VIDAUS PER RYŠĮ SU GYVU TĖVU, ESANČIU TIEK JAME, TIEK IR KIUOSE MIRTINGUOSIUOSE.
Ir kada toks giluminis ir gyvas ryšys su Tėvu užsimezga, tada siela pati pradeda pajausti milžinišką skirtumą tarp smalsumo ir žingeidumo, nes jie abu yra pripildyti visiškai kitokių virpesių.
Žinių geidimas, žingeidumas, yra ne šiaip sau, nes jis turi savo dvasinę prasmę – SIELOS AUGIMĄ DAUGIAU PAŽĮSTANT KŪRINIJĄ IR PATIRIANT TĖVĄ.
Siela ne šiaip be jokio tikslo siekia didesnio žinojimo, gilesnių žinių, o kad pati ASMENIŠKAI AUGTŲ, IR VIS LABIAU ATSIDUOTŲ TĖVO VEDIMUI IŠ VIDAUS ŽENGDAMA TARNAVIMO KELIU TAIKYDAMA TAS GILESNES ŽINIAS PRAKTIKOJE. Tik PRAKTIKOJE taikant įgytas žinias SIELA GALI AUGTI. Be žingeidumo siela tiesiog negali augti, nes ji nesieks didesnių žinių, kad jomis dalintųsi su kitais tarnaudama kitiems. Tik žingeidumo dėka ji siekia save atskleisti VISŲ LABUI, TĖVO LABUI, o tuo pačiu ir savojo aš dar didesnio augimo labui pati pasireikšdama konkrečiais matomais darbais įprastomis ar ekstremaliomis sąlygomis.
Kadangi Tėvo dvasia, Minties Derintojas, yra kiekvieno mirtingojo prote, tai būtent Minties Derintojas ir skatina sielą būti žingeidžia. Jis skatina jos gilesnį aplinkos, savęs, ir Tėvo pažinimą per gyvą ryšį su JUO. Tai ir yra ŽINGEIDUMAS.
Tuo tarpu smalsumas yra grynai gyvulinė savybė. Numeskit kokį nors daiktą, tai šuo norės pasižiūrėti, kas gi ten, jeigu jis nėra dresiruotas be šeimininko komandos nepulti prie kiekvIeno numesto daikto. Tačiau tik apuostęs jo dėmesį patraukusį daiktą, jis juo nebesidomės, jeigu tai nebus koks nors valgomas daiktas. Numeskite kitą daiktą, ir vėl šuns smalsumas jį verčia bėgti prie to daikto. Ir vėl tas pats kartojasi.
Žmogaus smalsumas irgi toks pat jam nieko nesuteikiantis, jeigu pats žmogus nenori šitos savybės paversti į aukštesnę savojo dieviškojo aš augimo savybę, kad jis pavirstų Į žingeidumą, įgavusį prasmingumą.
Šiandien pasaulyje vyrauja vien tik smalsumas – kas ką kam pasakė, kas su kuo susipyko, kas kiek ko suvalgė, kas su kuo susitiko, kas kur ką nuskriaudė, kas ką užmušė, kiek kur aukų nuo žemės drebėjimo, nuo potvynio, nuo karo veiksmų, kad tik būtų patenkintas SMALSUMAS.
O jis kaip alkanas vilkas – reikalauja vis daugiau ir daugiau ir kuo įvairesnių teiginių, nebūtinai atitinkančių tikrovę, svarbu, kad būtų pamalonintas ir patenkintas tas gyvulinis žemasis aš.
Suktesni žmonės iš to pradėjo daryti verslą – suformavo tokius laikraščius, televizijas ir radijus, ir pradėjo kimšti muilo operas, informacines gandų pragramas, kuriose faktai ne tiek svarbu, kiek svarbu, kad tik sulaikyti žmogaus smalsumą ties tuo laikraščiu ar televizijos kanalu, ar radijo programa. Tada atsirado kita grupė žmonių, kuri sugalvojo gyvulinį ego mulkinti reitingais, pajungė visą sistemą ir pradėjo vėl kaip dirbtinais maisto papildais jaukinti gyvulinį aš prie žemų savo virpesių, kad tik jis nekiltų ir nenusigręžtų nuo jų siūlomų pseudotyrimų, kokia yra populiaresnė laida, koks populiaresnis laikraštis, politikas, aktorius, daininkas, gražuolė, kokia labiau pažengusi, tik neaišku kur, valstybė. Ir žmonės užkibo ant šitos smalsumo meškerės narkotiko, nes žemajam aš nereikia nieko mąstyti apie giluminius dalykus, net ir tai, kad visi šitie skaičiai yra ne dauigiau kaip muilo burbulai, akių dūmimas, bet tas žemasis aš jau pripratintas, jam patinka tenkinti nauja doze savo smalsumą. Net atsirado tokia mintis, savo gyvulinį ego patenkinanti – jeigu apie tave nieko neberašo, net ir blogai neberašo, tai tu jau nustoji egistuoti, apie tave nieko nebežino.
O tai ne kas kita, kaip savosios asmenybės smukdymas, degradavimas.
Dėl to ir jūs galite patys sau atsakyti, ko jūs siekiate savo kasdieniame gyvenime – patenkinti eilinę savo smalsumo dozę ir po dienos jau užmiršti ją ir norėti naujos, ar geidžiate žinių, žingeidumo, kad AUGTUMĖTE SAVO DIEVIŠKUOJU AŠ.
Smalsumas, jeigu jo nepaversti į ŽINGEIDUMĄ, tampa pražūtingas pačiam smalsuoliui. Neveltui sakoma, “nekišk nosies, kur nereikia.“ Tai ir taikoma būtent smalsuoliams, nes per savo nosies kišimą visur, vien iš smalsumo, žmogus sau prisidaro rūpesčių ir problemų. Yra ir patarlė “ Daug žinosi, greit pasensi.“ Ji irgi taikoma tik smalsuoliui, kuriam taip knieti viską sužinoti, kad tik jam nuo to būtų geriau, kad jis patenkintų savo smalsumą. Tačiau ne tai, kas jam pačiam reikalinga AUGIMUI, bet vien tik savojo smalsumo patenkinimui.
Smalsumas – tam tam tikra apkalbų narkomanijos rūšis.
Ir mūsų Forume yra tokių ne vienas, kurie ateina vien tik iš smalsumo, “o ką čia kas pasakys dar, kaip dabar atsakys į šitokį klausimą, kaip čia išsisuks iš padėties, ir t.t.,“ kur siekiama tik smalsumo patenkinimo, kaip narkomanui būtinų narkotikų.
Mielieji mano sielos broliai ir sesės, jūs būdami žingeidūs, turėtumėte netenkinti kiekvieno smalsuolio užgaidos, eilinio kaprizo, ir neatsakinėti į tokius klausimus, nesivelti į visiškai bergždžius ginčus. Tuo jūs tik skatinate kitų dar didesnį smalsumo troškulį. Juk esate Urantijos Knygos svetainėje, DVASINIO AUGIMO, NE SMALSUMO TENKINIMO, BET ŽINGEDIUMO PLĖTIMO SVETAINĖJE.
Mūsų Forume yra jau apie keturis šimtus temų, pasižvalgykite ir po kitas temas, o ne vien tik smalsaukite, kas čia ką vienu-dviem sakiniais pridūrė kokioje nors naujoje temoje, ir jūs tuoj pat puolate tuos sakinius paneigti. Jeigu tema yra išgvildenta, jūsų supratimu, tai kam gi jūs joje pradeda su ja visiškai nesusijusius dialogus – ar ne smalsumo vedami. Geriau aprašykite savo asmeninį patyrimą, kuris tą temą patvirtintų ar paneigtų. Tai bus didesnis poveikis tiek jums patiems, tiek ir kitiems Forumo dalyviams. Aš juk jums esu aiškinęs, NEĮRODINĖKITE PRIEKABIAUTOJAMS NIEKO, NES JŲ SAMPRATOS YRA NE TOKIO LYGIO, KAD SUVOKTŲ TAI, KĄ SUVOKIATE JŪS, DĖL TO JŪS TIK BERGŽDŽIAI ŠVAISTOTE IR LAIKĄ, IR SAVO ENERGIJĄ. Pradėkite tarpusavyje aiškintis tokius dvasinius klausimus, kurie jums patiems yra aktualūs ir į kuriuos galėtumėte gauti iš savo sielos brolių ir sesių šviesius atsakymus, kurie jums padėtų AUGTI.
Neužmirškite, kad Tėvas yra kiekvieno viduje, tuo pačiu ir smalsuolio. Dėl to pradėkite diskusijas tarpusavyje DVASINES, NE S,ALSUOLIAMS, BET SAU, NE NUSILEISKITE IKI SMALSUOLIŲ LYGIO, BET TEGU JIE PASITEMPIA, JEIGU NORI, IKI JŪSŲ DVASINIO LYGIO.
Jūs neturite būti kaip tie nevykėliai žurnalistai, kurie apipila pasaulį gandais, paskalomis, ir prasimanymais, nusikaltimų ar karo vaizdais, pseudoelito gyvenimo akimirkomis, eurovizijų-gražuolių konkursų aprašymais ir panašiais beverčiais smalsumą tenkinančiais narkotikais, kad tik savo parašymais patenkintų žemą smalsuolių ir gandų nešiotojų lygį tiek politkų, tiek verslininkų, tiek religininkų, ir kurie vėliau aiškina, kad šito reikia skaitytojams ar žiūrovams, ar klausytojams. Nebūkite ir tokiais nemokančiais dainuoti daininkais, kurie iš viso smukdo jaunimo muzikinį lavinimą bet kokiai melodingai muzikai, kuri pati jau ugdo ir ramina bet kokį nuoširdų žmogų.
Tapkite tokiais, kad keltumėte net ir smalsuolius iki savojo dvasinio lygio ir požiūrio, kad jie turėtų į ką lygiuotis ir su kuo pasiderinti savo sampratas. O tam jums reikalingas ŽINGEIDUMAS IR GYVAS DVASINIS IR NUOLATINIS RYŠYS SU TĖVU, ESANČIU JŪSŲ VIDUJE. Naudokitės juo dažniau negu telefonu ar kompiuteriu. Kasdien. O tada ir galėsite savo sielos broliams ir sesėms padėti jų smalsumą pakeistį į ŽINGEIDUMĄ. Ir tik žingeidumas juos atves prie Tėvo, o nuo Tėvo prie meilės vienų kitiems. Ir smalsumo nebeliks, nes įsiviešpataus ŽINGEIDUMAS.
Telydi jus ramybė.
Su broliška meile,
Algimantas


Algimantas
2007-09-16 10:38:33

Komentarai

Atsakau Jonui ir tuo pačiu jo klausiu:
1.Forume pateiktos informacijos apie griaučius, netikrinu, nes manęs tai visai nedomina;
2.Skaitydama UK randu atsakymus į tuos klausimus, kurių neradau kitur. Visatų skaičiai, sudėtinga dvasinių būtybių hierarchija ir kita matematika manęs nedomina, nes to niekaip nepatikrinsi, o, be to, tai sukuria tik tam tikrą vaizdą ir esmei, kurios ieškau, neturi didelės reikšmės.
Kas tai? Smalsumas ar žingeidumas?
Joneli, tik nedink iš Forumo! Manau, kad čia reikalingi visi, kurie dalyvauja((:


Laima (Vilnius)
2007-09-19 16:11:22



gerasis žmogau,

ačiū
2007-09-17 18:32:10



Susirink visus tris savo klausimus ir eik į kitą smėlio dėžę. Čia jie per daug primityvūs, kad būtų verti bent perskaitymo. Čia žmonės žingeidauja jausmais, o jų protai atjungti, kad nesmalsautų.

Jonui
2007-09-17 17:32:34



manyčiau, mums būtinai reikia atsisakyti to skirstymo į dvasinius lygius ir hierarchijų sudarinėjimo. Iš to seka klaidingos išvados, kad vieni gyvena su Dievu, o kiti - atsiskyrę, kad jūs galite suprasti mus, o mes negalime suprasti jūsų. Kažkodėl man kartais atrodo visai atvirkščiai.
Gerai čia buvo pasakyta, kad neįmanoma neturėti ryšio su Dievu. Tačiau iš ko atpažįstame, kad mūsų ryšys tikras? Nejaugi iš to, kad pajaučiam, kad niekas mūsų nebesupranta (reiškia pakilau į kitą lygį)? Ar iš to, kad norint "suvesti galus", tenka paneigti daugybę gerų dalykų ir išsigalvoti abejotinų, vardan ko? Kad pajaučiau kažką tokio? O kur vaisiai, kas pasikeitė tavyje į gera? Kai prašau liudijimų - tyla. Arba demagogija. Tik sąlygos, kad neturi teisės diskutuot, nes...
Tai ar nuosekliai nekyla mintis, kad jūsų dvasiniai patyrimai visai ne dieviški, kad tai saviapgaulė, kad žodžiais viskas gražu, o iš tikrųjų esate tokie patys irzlūs, įžeidūs, atbukę realiam pasauliui, mąstymui, tačiau net maldoje besipuikuojantys savo patirtimi ir žinojimu, keikiantys bažnyčią ir besigailintys visų kitų, o bandančius jums pastabą pasakyti apšaukiate kenkėjais, priekabiautojais ir bedieviais.
*
Gal tai nuskambėjo kaip kaltinimas, tačiau negalvokite taip, tai tik įspūdis iš šalies. Neisime mes į jūsų stovyklą, iš šono ji atrodo labai jau nekaip. Forumas ir pats numirs, jei užsisklęsite savo (t.y. UK) mąstyme, nes forumą palaiko tik skirtingų nuomonių diskusijos. Jei norite, ir aš galbūt prisivertęs dingsiu iš čia, nors pripratau. Bet jei manote, kad kalbėtis ir pažinti galima ir reikia, turbūt reikėtų kritiškesnio žvilgsnio ne tik į kitus, bet ir į save.


Jonas
2007-09-17 16:04:42



Taip tik todėl, kad nesugebi savęs iš šono pamatyti.Jei pavyktų - gėda būtų.


Todėl
2007-09-17 16:13:16



O kodėl, Gile, skirstai į tuos, kurie yra buvę pirmojoje pusėje ir tuos, kurie pabuvo pirmojoje ir antrojoje. Kodėl
praleidi tuos, kurie iškart yra toje antrojoje pusėje? Kodėl nepripažįsti, kad kitiems labiau pasisekė ir paieškos prasidėjo nuo aukštesnio, kaip tu pati pavadintum (save juk jau laikai aukščiau už kitus), lygmens?

Trečio negalimo dėsnis
2007-09-17 13:34:31



Jonai, suprantu tave, bet nežinau kaip tau paaiškinti kodėl neįmanomas būtent toks diskutavimas. Jau anksčiau bandžiau išaiškinti. Nesupratai arba neskaitei.
Reikalas tame, kad mes į visiškai tuos pačius dalykus žvelgiame iš visiškai skirtingų pozicijų. Ir tai reikia pripažinti kaip pagrindinį ir esminį dalyką mūsų nesusikalbėjimui.
Nereikia kaltinti kitų nenoru kalbėti ar vengimu atsakinėti. Bet....kaip elgtis? ....kai: viena pusė dalyvių yra buvusi ir vienoje ir kitoje pusėje (todėl gali suvokti kodėl jūs mąstote būtent taip o ne kitaip), o kiti ( jūs) negalite pažiūrėti į temą mūsų akimis. Ir tai yra esminis dalykas dėl ko jūs mūsų nesuprantate, o kai nenorite pažiūrėti mūsų akimis (o praktiškai ir negalite dėl savo stsiskyrimo nuo Dievo) – prasideda kaltinimai. Šiaip jau piktų ketinimų manau niekas neturi, bet kantrybės? vargu?
Šioje svetainėje kalbama, o ir sukurta ji tam, kad būtų kalbama dvasinio gyvenimo temomis ne bet kaip, ne proto (žemiško) , o dvasinio patyrimo kalba. Visas šitas temas ir pačią UK gali priimti tik tas, kuris savo sielą jau atvėrė ir praktiškai jau yra pajutęs dieviškąjį ryšį, dieviškąją besąlyginę meilę, vedimą, kuris gali jau į tą patį mokslą ir jo pasiekimus pažvelgti ir iš kitos pusės. Pats savo protu pripažįsti Dievą, - tai jei Jis yra Pirminis Šaltinis – kaip kažkokie Jo, to Šaltinio tvarinių, savo laisva valia atsiskyrusių nuo Jo, moksliniai darbai ir mintys gali įrodyti ką nors ar paneigti apie Jo Buvimą, veikimą, planus ir pan.?
Todėl ir yra tokia situacija: kalbėjimas dviem kalbom.
O dabar norėčiau paklausti tų, kurie jau seniai skaito UK ar net kelis kartus yra perskaitę. Keletą kartų forume mačiau minint terminą šviesos nešėjai. Daug šaltinių jį naudoja, bet supranta skirtingai. Tai, kaip aiškina Jėzus – žinau, bet UK kontekste dar nepagavau.


Gilė
2007-09-17 13:26:36



Aš tikrai noriu diskutuoti, ir man nuoširdžiai gaila, kad jūs vengiate atviros diskusijos ir klausimų nagrinėjimo iš esmės. Tiek Algimantas, tiek Vita, Gilė, Petras (atsiprašau, jei kurį praleidau). Diskusija ne tam, kad kažką žūtbūt įrodyčiau ar moralizuočiau (gal kam taip ir atrodo), bet kad mąstytume, dalintumės ir atrastume. Neturime vengti aštrių briaunų, kurios ir atskleidžia daugiausia tiek apie mus pačius, tiek ir apie tai, kas aplink mus.
Man liūdna, tačiau jau nebekeista, kad esu kaltinamas puikybe, ardomąja veikla, priekabiavimu... Susidaro įspūdis, kad jums svarbu ne komentaro turinys, o tiktai kas parašė. Jei pasirašė Jonas, tai jums iškart refleksas, kad tai iliuzijos, puikybė, paslėpta katalikų bažnyčios propaganda, noras pakenkti, įžeisti, pažeminti... O jei po tais komentarais būtų ne mano, o koks kitas parašas, gal labiau susikalbėtumėm? Nors manau irgi tik iki tam tikros ribos...
*
Vita, aš ne kunigas. Vedęs ir turiu vaikų bei rimtą darbą:).
*
Bet ar būtų norinčių atsakinėti į tuos 3 mano klausimėlius?

Jonas
2007-09-17 11:24:29



O taip. Su tokiais žmonėmis, kuriems "jausmas žingeidus", tikrai nepadiskutuosi.

Vitai
2007-09-16 23:05:03



Pavyzdziui jus, gerbiamas Jonai, priskirciau prie tu, kurie nezino, ka daro- t.y. smalsiu. Jus visa laika "drumsciate vandeni" tuo pritraukdamas panasius ir vis kartais nusistebit, kad Algimantas nedalyvauja diskusijoje.
Tiesa, protas, mano manymu irgi daugiau smalsus, o va jausmas- zingeidus.
Nors, jusu protas zino ka daro... Uzsiima lyg ir kazkokia ardomaja veikla (gal jus kunigas):) Tik va tu, kurie zingeidus, si iliuzija neitrauks.
Su pagarba ir meile-
Vita

toliau
2007-09-16 23:02:06




[Prisijunkite ir parašykite savo komentarą]
Spausdinti
Grįžti atgal