Forumas: temos peržiūra

Spausdinti

Karantino katilo patyrimas RIMI parduotuvėje, 2020 05 29

Karantino katilo patyrimas RIMI parduotuvėje, 2020 05 29

Degraduojančio ir robotizuojamo gyvulinio proto poveikį patyriau Panoramos centre esančioje RIMI parduotuvėje.

Pateiksiu šiek tiek konteksto, kad geriau suprastumėte būtent šį mano patyrimą.

Viena Pūko radijo klausytoja, paskambinusi į laidą, papasakojo anekdotą. Skaistykloje katiluose verda nusidėjėlių sielos, jos stengiasi išsiropšti iš katilo, o angelai saugo, kad jos neišliptų. Čia atvyko naujas mokinys angelas, kurį moko patyręs – šitame katile verda rusų sielos, tai jų tu gali ir nelabai žiūrėti, jos geria degtinę, ir jų dauguma net ir nenori lipti iš katilo, ištrūkti iš katilo nori tik viena-kita siela. Antrame katile yra žydų sielos, jas turi ypač įdėmiai stebėti, ir saugoti, nes vienai pradėjus lipti, kita taip ir kabinasi už jos, kad irgi išspruktų, o prie jos kabinasi dar ir trečia, ir ištisa grandinė jau žiūrėk ir traukia iš katilo užsikabinusios viena už kitos žydų sielos. O trečiojo katilo gali net nežiūrėti iš viso. – Mokinys-angelas klausia – kodėl? – O gi todėl, kad čia dega lietuvių sielos, o jų sielos tokios, jeigu tik kuri užsimano ir jau sprunka, tai kitos sielos sučiumpa besprunkančią ir pačios ją įsitraukia atgal į katilą. Tad su jomis tau nebus ką dirbti.

Pūko radijo savininkas Pūkas pakomentavo su priekaištu šį juoką – kodėl lietuviai taip linkę save nuvertinti, kodėl jie nesupranta, kad jie yra TOBULI, ir nereikia savęs pačių menkinti.

Prie Panoramos centro nusprendžiu dar kartą patikrinti, kas teisus – anekdotas ar Pūkas. Įeinu be antsnukio ant veido, per ilgą koridorių tarp įvairių kitų parduotuvių iki RIMI parduotuvės einu be antsnukio vienintelis. RIMI parduotuvėje pasiėmiau kelis maisto produktus į krepšelį, ir jau žengiu tarp apkrautų prekėmis aukštų lentynų link kasos, kaip siauroje gatvėje tarp namų, kai viena moteris, liaudiškai sankant, ryža – lietuvių kalboje iš viso nėra literatūrinio termino tokiai spalvai apibūdinti, net ir anglų kalboje tam yra netinkamas žodis – red haired – raudonais plaukais – lietuviškai kartais parašoma – ugniniais plaukais – bet tai irgi netinkamas žodis, nes ugnis nėra vien tik tokio atspalvio, taigi tiksliausiai ir yra rusiškai pasakyti – ryžas – arba – ryža. Toji iš priekio į mane lėtai žengianti ryžoji, gal apie 40 metų amžiaus, po antsnukiu juk veido nesimato, o dar baimės pilnos akys labai susendina, taria – O kas atsitiko su kauke? – Klausia su pašaipėlės gaidele. – Ką reiškia, kas atsitiko su kauke? – Kodėl jūs neužsidėjote kaukės? – Aš esu sveikas, nesergu, tai kam sveikam tas antsnukis? – Ar jūs tikrinotės sveikatą, kada tikrinotės? – Sveikam nėra reikalo tikrintis, tikrinasi, kas bijo dėl kažko. Aš nesergu, ir dar daugiau, ir nesirgsiu. – O iš kur jūs tai žinote? Gal jus Dievas apšvietė? – Teisingai, būtent taip ir yra – mane apšvietė būtent Dievas, dėl to ir žinau, taip pat žinau, kad ir nesirgsiu. – Ji jau nueinanti ištarė – Ir jūs tikite tokiomis nesąmonėmis? – Būtent kaip tik Juo ir tikiu, nes nesąmonė yra jūsų puskvailių valdžios sukelta masinė psichozė dėl pseudoviruso karantino! – Ji sustojo - Ką jūs čia nesąmones kalbate, gal norite, kad iškviesčiau policiją? – Kviesk į sveikatą, ir kuo greičiau! – Aš paskambinsiu į policiją ir iškviesiu ją čia. – Kviesk, pirmyn! – Ryžoji moteris užsuko už stelažų, nemačiau, ką ji ten darė. Aš pasukau dar prie kruopų, į krepšelį įsidėjau ryžių kilogramą ir stojausi į eilę prie kasos. Stovėjau be anstnukio. Kada atėjo mano eilė, pardavėja nieko man nepasakė dėl kaukės, sumokėjau, susidėjau pirkinius į kuprinę ir netikėtai prie manęs priėjo apsauginis. – Kodėl be kaukės? – Todėl, kad esu sveikas, o sveikam nereikalingas toks anksnukis, tegu jį nešioja sergantis. – Bet tokios yra taisyklės, kad turite užsidėti patalpoje. – Tai kvailos taisyklės! Todėl reikalingas protas, kad suvoktum, jog ir karantinas sveikiems nereikalingas, karantinas reikalingas sergantiems. – Bet tokios yra taisyklės – gatvėje nebereikia, o patalpose kaukės reikia. Ar jūs užsidėsite kaukę, ar man kvieti policiją? – Tai kodėl čia patalpoje žmonės eina ir valgo ledus be kaukių? Kodėl ten sėdi žmonės ir valgo be kaukių, juk jie yra patalpose. – Taisyklės leidžia kavinėse ir patalpose valgyti. – Tokias absurdiškas taisykles ir sumanė pusgalviai, kurie patys nesuvokia, ką daro. – Tai jūs atsisakote užsidėti kaukę, aš jau skambinu į policiją, laikas eina! – Čia jau įsijungė ir pardavėja – Jūs neturite būti toks egoistas, ir galvoti tik apie save, pagalvokite ir apie kitus. – Aš jau jos klausiu – Kodėl sveiką žmogų reikia apriboti? Kodėl jūs tokie pilni baimės, kad jumis valdžia naudojasi, o jūs visu tuo ir tikite? – Apsauginis man sako – Laikas eina, aš jau renku policijos numerį, ar jūs vis tiek atsisakote užsidėti kaukę? – Jau ir eilėje pasigirdo keli balsai – Užsidėkite tą kaukę, negi jums sunku? Atvažiuos policija, juk nubaus! Tokios didelės baudos! – Apsauginis vis kartoja – Aš jau skambinu į policiją, arba dėkitės kaukę! Turite kaukę? Taisyklių turite laikytis, visi turi laikytis. – Visos taisyklės turi savo raidę ir dvasią. Negali kaip robotas, kaip zombis nemąstyti. – Aš jau kviečiu policiją. Jūs atsisakote užsidėti kaukę. – Iš eilės man vėl šaukia – Tikrai atvažiuos policija, tikrai nubaus! – Išsiimu kaukę, užsidedu. Sujudimas katile atslūgsta – juk nepabėgo tas nenaudėlis, pavyko susigrąžinti, gerai padirbėjome, gal ir valdžia įvertins mūsų budrumą, juk jai tarnaujame pagal taisykles.

Einu Panoramos ilgu koridoriumi, viduje liūdna, Širdis verkia – Liuciferis ir Šėtonas vis dar viešpatauja iki šiol baimės ir tamsos apimtoje širdyje, kuri nepajėgi mylėti, kol neatsigręš į Kūrėją visa.

Matau prieš mane eina vienas vyras, apie 50 metų, ir taip krenta į akis jo smėlio spalvos kostiumas, toks kontrastas su visos aplinkos visokiais apdribusiais bliuzonais, aptemptomis kelnėmis, džinsais, beskonėmis ir beformėmis palaidinėmis – individo kontrastas su mase. Ir nuostabiausia – be antsnukio.
Akys mato elegancijos ir skonio kontrastą – sunku patikėti, kad matau ŽMOGŲ – be antsnukio. Dar vienas bando išsiveržti iš katilo!

Gatvėje matau daug su antsnukiais. Tarp jų daug jaunų. Jie jau kaip išdresuoti šunys, su antsnukiu, nes jau be jo jaučiasi nesaugūs, nors gatvėje šeimininkas jau ir leido išeiti be antsnukio.

Baimė turi savo jėgą, kuri valdo gyvulį, žvėrį. Žmogui duota Laisva valia, kurios neturi teisės suvaržyti ir valdžia, kad nenusidėtų Kūrėjui, kai būtent Kūrėjas teikia Laisvos valios Dovaną, kad ji pasireikštų visų Gervei Šviesa ir Meilės Galia. Bet baimė paralyžiuoja, o jos šaknys lieka visam gyvenimui pasąmonėje. Ir dabar kvailos valdžios beprasmis karantinas žmonių centrinę nervų sistemą išsekino, ir toliau sekina dar sparčiau ir smarkiau, veda į depresiją, silpnina imuninę organizmo sistemą, veda į dar gilesnį baimės įsišaknijimą pasąmonėje, ir sąmonėje, žmonėms šito net nesuvokiant – baimės kaina yra daug brangesnė negu suvokia žmogiškasis protas, kuris nežvelgia toliau į priekį. Net ir šios karantino metu sukeltos jau masinės psichozės baimės supuvusį vaisių neišvengiamai patirsime dar stipresniu mastu tarpusavio santykiuose aršesniu pykčiu, neapykanta, agresija, iškrypusia centrine nervų sistema, sunkesnėmis ligų formomis ir jaunesniame amžiuje, biologiškai dar labiau silpnėjančiomis naujų kūdikių – dar gimsiančių – ištisomis kartomis. O jie sudarys naujus visuomeninius darinius jau su pažeista psichika, ir gimdys savo vaikus su dar didesne baime.

Ir taip tęsis tol, kal urantai taps Lietuvos vedlliais! O kadangi mūsų yra tik saujelė, laukti – ne šiaip laukti, o kankintis ir kentėti – teks ilgai, ir iš katilo siekiančius ištrūkti į Šviesą, atgal įsitrauks patys.

Telydi jus Kūrėjo Palaima ir Ramybė, ir mano Broliškas-Tėviškas apkabinimas.

Algimantas
2020-05-29 10:45:05

Komentarai

Aš įsitikinęs, kad karantinas turi būti atšauktas visame pasaulyje. Tačiau, pirkdamas maisto produktus, parduotuvėje kaukę užsidedu.Konflikto su apsaugos darbuotojas geriau išvengti. Jiems, kasininkėms, ir kitiems dirbantiesiems kaukės trukdo.Gerai, kad nors dujokaukių nėra reikalaujama, deja, "kaukių balius" tęsiasi. ..
Vyras šviesiai pilku kostiumu- tikriausiai nuolat gyvena planetos tarpinių būtybių kolektyve,o gal tiesiog kultūringas, šviesaus proto žmogus?

Rimantas
2020-06-04 18:04:06



Taip sitą liūdną anekdotą aš girdėjau jau labai seniai, dar gyvendamas Airijoje. Nesuprantu kodėl yra toks lietuvių, mūsų tautos požiūris. Kai kurie tempia kitus atgal iš didelio pavydo, kiti iš supratimo, kad "kaip čia dabar kitas gali būti geresnis, protingesnis, ar kitoks esnis nei aš? Reikia jį pažeminti, nuskausminti, sutrypti, kad jausčiausi geriau, didesnis, aukštesnis ir protingesnis, nors jaučiu, kad esu nepilnavertis", taip mąsto žmonės. Pasakysi išmintingą žodį, tai iškart, – o iš kur tu zinai? O iš kurt ut žinai kad aš nežinau? tenka dažnai atsakyti. Retai kuris suklūsta ir paprašo, kad pasakytum ar papasakotum daugiau.

Čia Estijoje kur šiuo metu gyvenu nera jokiu antsnukių nešiojimo reikalavimų, tai visiškai kiekvieno asmeninis reikalas. Kai kurie nešioja o kai kurie ne. Turiu tokį įproti, užeinu į parduotuvę pirkti vaisių tai parastai megstu pirma paragauti ką perku, paimu vynuogę, ar maža pomidorą, ar kokią uogą, ir net koronos viruso metu nenustojau to daryti. Kai tik prasidejo visas šitas cirkas su antsnukiais ir guminem pirštinėm, tai žmonės ne juokais buvo persigandę ir dauguma dar tas kaukes užsidėdavo supermarkete. O aš uogas skanaudavau ir su šypsena žiūrėdavau i jų baime. O jeigu kas atsitiks, apsinuodinusi, ar virusa pagausi, klausia kartais manęs, Atsakau, neplanavau nei apsinuodinti nei susirgti, nei numirti, Kūrėjas gyvena mano viduje, mane myli ir saugo iš vidaus, ir man nieko neatsitiks tol kol esu gyvame ryšyje su Kūreju - Rojaus Tevais. Ir jau dabar aš esu amžinas, tai ko man bijoti. Kodel turečiau apriboti savo nuostabų gyvenimą, sumenkinti patyrimus kuriuos gaunu kiekvieną nuostabią pilną meilės dieną, dėl kažkoki virusų kurie visada buvo yra ir bus tarp mūsų. Myliu tuos virusus, ir myliu viską aplinkui ir visiems linkiu dar labiau atsiverti Meilei, Geriui Grožiui ir visokiariopai gerovei, kas taip nuostabiai ir be perstojo liejasi ant kiekvieno iš mūsų. Gyvename Kūrėjo Mailės juroje, o elgiamįs kartais kaip našlaičiai.

Ramybės jums visiems ir visokiariopos gerovės. Kurejas yra gyvas tikras ir atrandamas viduje, o kai Juos Šaltinius atrandi, gyvenimas kaip vienas vientisas Mailes patyrimas pražysta nuostabiais patyrimu žiedais. Tegul palaima ir ramybė lydi kiekvieną jūsų gyvenimo akimirką.

ValdasA
2020-05-30 12:05:40



Raudoni plaukai dar vadinami - ginger(džindže:) hair, o pats žmogus tiesiog ginger. Kodėl? Manau, dėl imbierinių sausainių spalvos, kurie asocijuojasi su plaukų spalva ir yra mėgiami Anglijoje. Ginger lietuviškai - imbieras.
Eh, kaip skiriasi žmonių mentalitetas. Pas mus kas nori tas nešioja. Kartais žmonėms aiškinu, kad tai kvailių darbas ta kaukė. Na pamatuokit skylės savo kaukėse, o paskui pagaukite virusą ir pamatuokite jo dydį, tik paprašykite, kad jis ramiai stovėtų kol tą darysite. Vieni tą daro automatiškai ir negalvoja, kiti iš vis mano, kad man galvoje pasisuko. Kai dar tik pačioje pradžioje užėjau į parduotuvę ir nusipirkusi bananą pradėjau lupti, kad valgyti, tai viena juoduke taip išpūtė akis, kurios įspūdingai atrodo dėl tamsesnės veido spalvos... Kaip tai - nebijo!? - sako jos veido išraiška.
Žmonės yra tikrai pasimetę, juk žiniasklaida ir politikai (valdymo menas, atrodo iš graikų) yra kapšagalviai. Kapšas, tai vieta kur telpa daug pinigų. Dėl to ir kapšagalviai. Ir apie kokį meną čia eina kalba. Niekada dar negirdėjau išsireiškimo - menas meluoti arba apgauti, arba mulkinti ir siekti sau naudos.
Menas siejasi su grožiu ir geriu. Reiškia, politiko priedermė yra kurti gėrį ir grožį. O ką jie daro? Kuria blogį, galvodami, na ką jie galvoja. Instrukcija nuleista iš aukščiau, o jie tik kapšą ištiesę laukia kol jis pasipildys blogio pinigais.

Rita
2020-05-29 11:31:17



[Prisijunkite ir parašykite savo komentarą]
Spausdinti
Grįžti atgal