Forumas: temos peržiūra

Spausdinti

Kas yra atsiprašymas, ar reikia atsiprašinėti.Kas tą įdiegia.Kaip reikėtų jį teisingai suprasti.

Urantijos Knyga rašo, kad Jėzus niekuomet neatsiprašinėjo.Ar tai ne savojo tikrojo aš atsisakymas, prisitaikymas prie visų. Esu koks esu tą akimirką kodėl turėčiau to atsiprašyti.Juk dvasingas manau supras mano vienokį ar kitokį paelgį , o tuščiam dvasiškai jokie mano atsiprašymai nepadės.Ar tai ir yra ta baimė ką apie mane pagalvos kiti.


rimantas ( Kaunas )
2008-01-17 11:12:54

Komentarai

"Jėzus niekada neatsiprašinėjo.. Bet juk per Jėzų kalbėjo Dievas-argi Dievas gali klįsti?"
Galina, Dievas kalba per mus VISUS. Kad, dauguma Jo negirdi, tai kita kalba. Be viso to, kuo buvo Kristus, jis dar buvo ir paprastas žmogus. ŽMOGUS... Mirtingas... O visi mirtingieji klysta.
***
Rimantai, ar tau neatrodo, kad "slysti temos paviršiumi". Kapstaisi smulkmenose, bet nekabibi esmės.
Kokia tavo nuomonė apie atsiprašumą ir puikybę... Net ir valandų klausiant...



Nina
2008-01-17 13:23:20



O jeigu mandagumo žodelio nepavartosiu tai kaip tuomet , juk aš klausiu būtent valandų nuoširdžiai klausiu o be mandagumo žodelio klausimas nebus nuoširdus.Juk ir pavartodamas mandagų žodį galiu klausti nenuoširdžiai pasišaipydamas.Galiu būti mandagus nes man reikia iškišti prekę , kuri visiškai nereikalinga tam žmogui oi koks tada galiu būti mandagus , bet ar nuoširdus.Va stebimės kokie užsieniečiai mandagūs šypsosi, kiek tose jų šypsenose yra nuoširdumo kiek tai eina iš sielos gelmių ir kiek tik iš to kad taip išauklėti ar yra tose šypsenose dvasinių vaisių ar tai tik mandagumo negyva kaukė.

rimantas ( Kaunas)
2008-01-17 13:04:46



Jėzus niekada neatsiprašinėjo.. Bet juk per Jėzų kalbėjo Dievas-argi Dievas gali klįsti?

Galina
2008-01-17 13:03:14



Man regis, Rimantas nelabai supranta atsiprašymo kaip elementaraus mandagumo formos.
-Atsiprašau, kiek valandų?
Tą patį galima paklausti daugeliu kalbų, ir visur yra mandagumo žodelis "atsiprašau". Mandagumo prasme ir aš panaudojau atsiprašymą, anoj temoj. Tačiau "urantinis mąstymas" pasirodo, iškreipia supratimą taip, kad net ir mandagumui vietos jau nebelieka...
O kaip pastebėjo analitikas, "Paprastos ir tikros nuoširdžios frazės tokiems žmonėms skamba kaip barbariški įžeidinėjimai" . Taigi pas urantiečius viskas atvirkščiai...

Jonas
2008-01-17 12:52:12



O kodėl neatsiprašai manęs analitike, ar teisingai mane supratai. Juk aš neteigiu, kad tai urantinis mąstymas, neteigiu, kad tai argumentas, neteigiu, kad man tai jėga super aišku ir suprantama.Tai tu užsikabinai už žodžio ir nuvairavai kaip tau reikėjo ir to motyvą žinai.Ar atsiprašymas yra iš sielos gelmių kiek tai nuoširdu ar tai tik tarpusavio susitarimo reikalas toje kartoje ir aplinkoje.

rimantas ( Kaunas )
2008-01-17 12:47:40



Ačiū, Nina, situacija skaidrėja.
Jo, puikybė, tuščias išdidumas - tenka sutikti, jog tai yra didžiausios žmogaus nuodėmės, kurios užkerta kelią bet kokioms pozityvioms permainoms, nes viskas matoma iškreiptoje šviesoje, absoliučiai prarandamas ryšys su tikrove...
Paprastos ir tikros nuoširdžios frazės tokiems žmonėms skamba kaip barbariški įžeidinėjimai. Niekaip prie to negaliu priprasti, velnias, kas kart net nupūrto...

analitikas
2008-01-17 12:29:07



Labai įdomų urantinio mąstymo ypatumą atskleidė Rimantas.
Vadinas, jeigu kažam padarei blogą - nereikia atsiprašyti. Tikrai įdomu.
"Esu koks esu tą akimirką kodėl turėčiau to atsiprašyti", - tai bent argumentas! Ir įdomiausia, kad neturiu žodžiu urantistui parodyti kaip idiotiškai atrodo jo paaiškinimai. Tiesiog jam tai jėga, tai super aišku ir suprantama. O man tai šlykštu, nebrandu ir savaime nepriimtina.
Keistai viskas atrodo, sakyčiau, net beviltiškai...

analitk
2008-01-17 12:23:19



Atsiprašymas nėra baimė - ką apie mane pagalvos. Atsiprašymas - savo puikybės pažabojimas. Kas, kad tu suvokei klydęs... Tačiau tu stovi iškėlęs galvą - esu toks, koks esu šią akimirką. Va, atsiprašymas priverčia tave nulenkti galvą ir pripažinti savo klaidą.
Puikybė, kiek žinau, viena iš baisiausių žmogaus nuodėmių...
Ir dar... Ką mes tikrai žinom apie Kristų? Ar galim tikėti tuo, ką apie jį rašo?

Nina
2008-01-17 12:22:40



Galina,jau gali siūsti dabar ateis išsivaliau.

rimantas ( Kaunas )
2008-01-17 11:28:52



Rimantui:Apie atsiprašymą labai gerai išdėsto A.Žarskus savo paskaitose. Reikia sakyti ne atsiprašau, o"man gaila ,kad taip atsitiko..." Nes atsiprašymas-nėra atgaila, nėra supratimo savo kaltės, o "man gaila-surišta su atgaila". Čia mano tokie pamastymai.
P.S. Rimantui negaliu išsiūsti el. paštu laišką, rodo kad paštas perpildytas, arba aš nemoku siusti

Galina
2008-01-17 11:25:49




[Prisijunkite ir parašykite savo komentarą]
Spausdinti
Grįžti atgal