Forumas: temos peržiūra

Spausdinti

Dėl Liuciferio maišto, nuodėmės toli siekiančios pasekmės

Siūlau jums pamąstyti apie tai, ką perskaitysite šitame Urantijos Knygos skyriuje. Nors jis aptaria nuodėmės pasekmes dėl Liuciferio maišto, įvykusIo prieš 200.000, BET KAIP PER KARTŲ KARTAS ŠITOS BLOGIO SĖKLOS VAISIAI PASIEKĖ IR MŪSŲ DIENAS katalikybe, protestantizmu, pravoslavybe ir kitomis kriškčionių negyvos religijos sektomis, islamo sektomis, budizmo sektomis ir panašiomis kitomis negyvmois dogamtinėmis religijomis. Kiek jų išpažintojai BIJO GYVOS TIESOS IR GYVO TĖVO, ir tuo pačiu kiekvienas iš jų asmeniškai sulaiko VYSTYMĄSI IR ŠVIESĖJIMĄ VISOJE URANTIJOJE IR KŪRINIJOJE.
Telydi jus ramybė.
Su broliška meile,
Algimantas
--------------
7. NUODĖMĖS TOLI SIEKIANČIOS PASEKMĖS
Tvarinio sąmoningo ir atkaklaus šviesos atstūmimo asmeninės (įcentrinės) pasekmės yra tiek neišvengiamos, tiek individualios, ir yra susijusios tiktai su Dievybe ir su tuo asmeniu tvariniu. Tokį sielą naikinantį piktybinio blogio derlių savo viduje nuima piktybiškai blogą valią turintis tvarinys.
[761]▼
Bet ne taip yra su išorinėmis nuodėmės pasekmėmis: apkabintos nuodėmės neasmeninės (išcentrinės) pasekmės yra tiek neišvengiamos, tiek kolektyvinės, ir turi įtakos kiekvienam tvariniui, veikiančiam tokių įvykių poveikio sferoje.
Per penkiasdešimt tūkstančių metų po planetos administracijos žlugimo, žemiškieji reikalai buvo taip sujaukti ir atsilikę, kad žmogiškoji rasė buvo labai mažai teišvysčiusi savo bendrą evoliucinę būklę, kokia egzistavo Kaligastijos atvykimo metu prieš tris šimtus penkiasdešimt tūkstančių metų. Kai kuriais aspektais pažanga buvo pasiekta, kitose srityse daug kas buvo prarasta.
Nuodėmė savo pasekmėmis niekada nebūna grynai vietinė. Visatos administraciniai sektoriai yra kaip organizmas; sunkią vienos asmenybės padėtį tam tikru laipsniu turi pasidalinti visi. Nuodėmei, kuri yra asmens požiūris į tikrovę, yra lemta duoti neišvengiamus neigiamus vaisius bet kuriame susietame visatos vertybių lygyje ir visuose susietuose visatos vertybių lygiuose. Bet klaidingo mąstymo, blogio darymo, ar nuodėmingo planavimo visos pasekmės yra patiriamos tiktai aktualaus veikimo lygyje. Visatos įstatymo pažeidimas gali būti pražūtingas fizinėje sferoje, rimtai nepažeisdamas proto arba nepakenkdamas dvasiniam patyrimui. Nuodėmė turi pražūtingas pasekmes asmenybės išlikimui tiktai tada, kada ji yra visos būtybės požiūris, kada ji tampa proto pasirinkimu ir sielos noru.
Blogio ir nuodėmės pasekmės pasireiškia materialioje ir visuomeninėje sferoje, o kartais gali net sulėtinti dvasinį žengimą į priekį kai kuriuose visatos tikrovės lygiuose, bet iš tiesų bet kurios būtybės nuodėmė niekada iš kitos būtybės neatima asmenybės išlikimo dieviškosios teisės įgyvendinimo. Amžinasis išlikimas gali atsidurti pavojuje tiktai dėl paties individo proto sprendimų ir sielos pasirinkimo.
Nuodėmė Urantijoje labai mažai ką padarė dėl to, jog uždelstų biologinę evoliuciją, bet ji iš tikrųjų paveikė taip, kad mirtingosioms rasėms atimtų Adominio palikimo visą naudą. Nuodėmė milžinišku laipsniu uždelsia intelektualų vystymąsi, moralinį augimą, visuomeninę pažangą, ir masinį dvasinį pasiekimą. Bet ji neužkerta kelio aukščiausiam dvasiniam pasiekimui, kurį gali įgyvendinti bet kuris individas, nusprendęs pažinti Dievą ir nuoširdžiai vykdyti jo dieviškąją valią.
Kaligastija sukilo, Adomas ir Ieva iš tiesų nusižengė, bet dėl šitų klaidų nė vienas mirtingasis, gimęs po to Urantijoje, nenukentėjo savo asmeniniame dvasiniame patyrime. Kiekvienas mirtingasis, gimęs Urantijoje po Kaligastijos maišto, buvo tam tikra prasme nubaustas laiko atžvilgiu, bet tokių sielų ateities gerovė niekada nė mažiausiu laipsniu nebuvo pastatyta į pavojų amžinybės atžvilgiu. Nė vienas asmuo niekada nėra verčiamas kentėti gyvybiškai svarbių dvasinių nepriteklių dėl kito nuodėmės. Nuodėmė yra visiškai asmeninė tiek, kiek tai yra susiję su moraline kalte ar dvasinėmis pasekmėmis, nepaisant jos toli nusidriekiančių pasekmių administracinėje, intelektualioje, ir visuomeninėje sferose.
Nors mes negalime išmatuoti tos išminties, kuri leidžia vykti tokioms katastrofoms, bet galime visada pastebėti tokių vietinių neramumų, atspindimų į išorę visai visatai, naudingas pasekmes.
8. MAIŠTO ŽMOGIŠKASIS DIDVYRIS
Liuciferio maištui pasipriešino daug drąsių būtybių įvairiuose Satanijos pasauliuose; bet Salvingtono dokumentai Amadoną vaizduoja kaip visos sistemos žymiausią figūrą, kada jis didingai pasipriešino kurstymui ir liko nepalenkiamai ištikimas Vanui – jie abu buvo nepalaužiamai ištikimi nematomojo Tėvo ir jo Sūnaus Mykolo aukščiausiajai valdžiai.
[762]▼
Šitų svarbių įvykių metu aš buvau dislokuotas Edentijoje, ir dabar dar jaučiu tą džiugų jaudulį, kurį patyriau, įdėmiai klausydamas Salvingtono programų, kurios diena iš dienos pasakojo apie šito kažkada buvusio pusiau laukinio, kilusio iš Andoninės rasės eksperimentinių ir pirminių palikuonių, rodomą neįtikėtiną tvirtumą, beribį pasišventimą, ir nuostabią ištikimybę.
Iš Edentijos aukštyn per Salvingtoną ir net tolyn iki Uversos, per septynerius ilgus metus kiekvieno pavaldaus dangiškojo tvarinio pirmasis klausimas, susijęs su Satanijos maištu, amžinai ir nuolat būdavo: "Kaip Urantijos Amadonas, ar dar jis laikosi nepajudinamai?"
Jeigu Liuciferio maištas pastatė vietinę visatą ir jos puolusius pasaulius į nepatogią padėtį, jeigu šito Sūnaus ir jo suklaidintų padėjėjų praradimas laikinai sutrikdė Norlatiadeko žvaigždyno pažangą, tuomet pasverkit šito toli pasklidusio pranešimo apie šito vieno gamtos vaiko ir jo 143 ryžtingų draugų grupės, tvirtai ginančių visatos valdymo ir administravimo aukštesnes idėjas, įkvepiantį veikimo efektą, savo neištikimų ir priešiškų vadovų tokio milžiniško ir priešiško spaudimo akivaizdoje. Ir leiskite man jus užtikrinti, jog Nebadono visatoje ir Orvontono supervisatoje tas jau padarė gero daugiau negu Liuciferio maišto viso blogio ir skriaudos bendra sumą.
Ir visa tai yra nuostabiai jaudinantis ir dieviškai puikus apšvietimas, rodantis, kokia yra Tėvo visuotinio plano išmintis mobilizuoti Mirtingųjų Užbaigtųjų Korpusą Rojuje ir priimti į šitą paslaptingų ateities tarnų milžinišką grupę kylančiojo progresavimo mirtinguosius iš įprasto molio – kaip tik tokius mirtinguosius, kaip nepalaužiamasis Amadonas.
[Pateikta Nebadono Melkizedeko.]


Algimantas
2009-04-30 19:14:38

Komentarai

1."Aš neradau evangelijose, kad nukryžiavimas buvo būtinas."
Ar tikrai? Jezus sako - “Žmogaus Sūnus turės daug iškentėti. Jis bus vyresniųjų, aukštųjų kunigų bei Rašto žinovų atmestas, nužudytas ir trečią dieną prisikels”. (Nauja.T.,Luko 9,22)
Vias Senasis Testamentas nurodo i Jezu Kristu. Yra daugybe vietu ST kur parnasaujama apie Dievo Sunaus mirti. Tad ar isties perskaitydamas Biblija to nepastebejai?
2. "Iškelsiu klausimą - ar islamas Dievo religija ar ne? Aš į jį atsakiau teigiamai. Todėl pats Dievas pridėjo prie Jėzaus žodžių daug ką. Urantijos Knyga prideda taip pat daug ką."
Mahometas gavo "apreiskima" is dzino (kuri jis pavadino Gabieliu). Ir sis apreiskimas visiskai priestaravo Dievo Zodziui. Tad islamas, kaip ir viso religijos nera is Dievo.
Tikriausiai atsimeni Jezus zodzius is evangelijos - "Aš esu kelias, tiesa ir gyvenimas. Niekas nenueina pas Tėvą kitaip, kaip tik per mane." Nera kito kelio. Nera. Nei mano, nei tavo, nei Mahometo, ar Urantu kelias nenuves pas Teva. Zmogus pas Dieva gali ateiti tik per Kristu, ir tai esmine Biblijos zinia. Tad nieko keisto, jei tu sios zinios nepriimi, tai priestarauji ir visam dievo Zodziui.
3. Tavo citata nieko neturi bendro su mano klausimu. As klausiau, ka tu vadini klaidingu pranasu, pvz., isvardink nors viena, ir pagal koki kriteriju tu gali spresti.
Beje tavo citata yra is Biblijos, o ne is "Vidurinių Rytų valstybės valdovo VII amžiuje..." gal tuos zodzius ir pame koks valdovas is NT? Evangelijose yra uzrasyta , kaip Nikodemas panasiais zodziais uzsigyne Jezu, bet dar panasiau aprasyta Ap.darbuose:
"Tuomet sinedrione pakilo vienas fariziejus, vardu Gamalielis, visos tautos gerbiamas Įstatymo mokytojas. Jis įsakė trumpam išvesti apaštalus ir tarė susirinkusiems: “Vyrai izraelitai! Gerai pagalvokite, kaip pasielgti su šitais žmonėmis. Juk prieš kiek laiko buvo iškilęs Teudas, kuris laikė save kažkuo nepaprastu. Prie jo prisidėjo apie keturis šimtus vyrų, bet jis buvo užmuštas, visi šalininkai išsisklaidė ir nuėjo niekais. Po jo, gyventojų surašymo dienomis, atsirado Judas Galilėjietis ir patraukė nemažai žmonių paskui save. Jis taip pat žuvo, o visi jo sekėjai buvo išblaškyti. Todėl dabar jums sakau: palikite šituos žmones ramybėje ir paleiskite juos. Jei šis sumanymas ir ši veikla iš žmonių,- jie žlugs savaime, o jeigu tai iš Dievo, tai jūs nepajėgsite jų sunaikinti. Žiūrėkite, kad nepasirodytumėte kovojantys prieš Dievą!” Jie paklausė jo patarimo." (Biblija, Apd 5,34-39)
Gamalielis buvo fariziejus, kuris moke Pauliu (iki atsivertimo) Nors aisku, galime klaidinga pranasa matyti ir per jo darbus, bet kontekste mes matome cia Gamalielio nuosirduma, bet ne klaidingojo pranaso atskyrima.
Tu sakai - "Nors šiaip Biblijoje yra daug tiesos iš Dievo."
Taciau, jei busime nuosirdus tavo teiginiai visiskai priestarauja pagrindinems Biblijos tiesoms. Nepyk, bet tu neieskojai tiesos Kristaus mokyme, nes jei ieskotum tu nepriestarautum Dievo Zodziui. Jezus gyvas. Tad jei tu paprasysi Dievo is visos sirdies, kad Jis tau parodytu tiesa, ir pradetum ieskoti jos, tai tikrai nustotum priestarauti Dievo Zodziui, ir tuomet pradetum garbinti Dieva dvasioje ir tiesoje.


Zilbersteinas
2009-05-04 15:45:01




Gerai , broli Rolandai , sveikinu tave ir linkiu vaisingos dvasinės veiklos Urantijos apreiškimų dvasioje . Daugiau , tam kartui , neturiu ko pridėti.

Petras
2009-05-04 15:31:47



Brolis Petras [xx] rašė: "Broli Rolandai , tai papasakok apie save . Kodėl tu čia ir ką tu čia veiki ? Arba , kitaip tariant , koks tavo laivo kursas ?" Iš brolio algimanto gaviau raštelį su šios svetainės adresu ir atėjau. :-) Tikiu, kaip ir daugelis čia, kad ieškau Jėzaus Meilės. Apie save kol kas galiu tik pakartoti, ką jau sakiau: "Siaip Dievas mane palyginti neseniai "nuvairavo" prie Urantijos Knygos. Tikrai, brolio Algimanto perdavimai yra tai, apie ka jau palyginti seniau (jau apie 15 m.) Tevo valia zinojau (nors apie Urantijos knyga suzinojau palyginti neseniai - prie pora metu, bet studijuoti emiau ja apskritai gal tik pries pora menesiu). Jei bus Tevo valia, pasirodysiu kokioje nors urantu grupeje kaip kuklus prasalaitis. Dabar skaitau Urantijos knygos angliska varianta."

Brolis Rolandas
2009-05-04 15:16:10



Rimantui,
Tu sakei, kad Biblijoje nera nurodyta, jog Jezus numire uz zmoniu nuodemes. Tuomet as tau pateikiu citata is Biblijos, kad Jezus numire uz nuodmes, tada tu mane kaltini fanatizmu. Kazkaip keistai pas tave gaunasi...Kalbi pagal savo doktrina ir viskas, ir ar tai nera tikrasis fanatizmas?
Toliau tu teigi - "O koks ten bus teismas, pamatysim."
Zinoma, pamatysim, neveltui Jezus sake - "Iš tiesų, iš tiesų sakau jums: kas mano žodžių klauso ir mane atsiuntusį tiki, tas turi amžinąjį gyvenimą ir nepateks į teismą, nes iš mirties yra perėjęs į gyvenimą." (Biblija, Jin 5,24). Tad kiekvienas, kuris tiki jog Jezus numire uz nuodemes nepateks i teisma. Bet deje tu kol kas netiki, ir reiktu atsizvelgti i kitus Jezaus zodzius -
"Todėl sakau jums: teismo dieną žmonės turės duoti apyskaitą už kiekvieną pasakytą tuščią žodį. Pagal savo žodžius būsi išteisintas ir pagal savo žodžius būsi pasmerktas” (Naujasis Testamentas, Mt 12,36-37)
Tu ispazisti kita kristu ir skelbi kitokia evangelija, tad jei tu toliau busi nusisukes nuo tikrojo Jezaus, taves laukia prakeikimas, kuri pats pasirinkai...


Zilbersteinas
2009-05-04 15:03:15



(1) Brolis Zilbersteinas rašė: ""Dievas taip pamilo pasaulį, jog atidavė savo viengimį Sūnų, kad kiekvienas, kuris Jį tiki, nepražūtų, bet turėtų amžinąjį gyvenimą. Dievas gi nesiuntė savo Sūnaus į pasaulį, kad Jis pasaulį pasmerktų, bet kad pasaulis per Jį būtų išgelbėtas. Kas tiki Sūnų, turi amžinąjį gyvenimą, o kas netiki Sūnumi - gyvenimo nematys: ant jo pasilieka Dievo rūstybė." Taip aš tuo tikiu. Jo paaukojimas buvo Jo įkūnijimas. Jis atėjo čia ir paėmė mūsų nuodėmes be jokio nukryžiavimo. Mes žodį "paaukojimas" suprantame skirtingai. Aš neradau evangelijose, kad nukryžiavimas buvo būtinas. Tačiau aš jau minėjau, pagrindinis matas nustatyti bet ko, kas sakoma apie Dievą yra meilės matas tavo širdyje - jei tekste yra nemeilė, tai - ne iš Dievo. Nors šiaip Biblijoje yra daug tiesos iš Dievo.
(2) Brolis Zilbersteinas rašė: "Paskutineje Biblijos kygoje (Apreiskimo), paskutiniame skyriuje, pacioje pabaigoje uzrasyti Jezaus zodziai - "Aš sakau kiekvienam, kuris girdi šios knygos pranašystės žodžius: “Jeigu kas prie jų ką pridės - Dievas jam pridės aprašytų šioje knygoje negandų."
Ar tikrai tai nepriestarauja Urantijos knygai?" Iškelsiu klausimą - ar islamas Dievo religija ar ne? Aš į jį atsakiau teigiamai. Todėl pats Dievas pridėjo prie Jėzaus žodžių daug ką. Urantijos Knyga prideda taip pat daug ką.
(3) Brolis Zilbersteinas rašė: "Ka tu vadini netikru pranasu? Kaip ir pagal ka tu nustatai ar jis tikras, ar ne?" Atsakymą į tai davė pats Jėzus: "15 „Sergėkitės netikrų pranašų, kurie ateina pas jus avių kailyje, o viduje yra plėšrūs vilkai. 16 Jūs pažinsite juos iš vaisių." (Mt 7, 15, 16). Vieno Vidurinių Rytų valstybės valdovo VII amžiuje paklausė: "Va, kažkokie žmonės platina kaip jie skelbiasi žinią apie Dievą. Ar mums jiems trukdyti?" Į tai valdovas atsakė: "Jei tai iš žmonių - tai visa ta jų veikla greitai sužlugs savaime. Jei iš Dievo - mes Jam vis tiek nieko nesugebėtume sutrukdyti."

Brolis Rolandas
2009-05-04 15:06:08



"Kaip žmonėms skirta vieną kartą mirti, o po to- teismas, taip ir Kristus, vieną kartą paaukotas, kad pasiimtų daugelio nuodėmes, antrą kartą pasirodys be nuodėmės Jo laukiančiųjų išgelbėjimui" (Hbr 9,27-28)
Zilbersteinai, čia yra citata iš tradiciškai priskiriamo prie apaštalo Pauliaus laiško, galbūt iš hebrajų kilusiems krikščionims. Geras laiškas, tik nevisai aišku, kas ir kam jį parašė. Tai gal nereikia to fanatizmo, gal tiesiog įsiklausykim į savo sielos balsą.
Pagal tave išeina, kad jeigu aš esu nuodėmingas, tai jau ir negaliu parodyti eilučių apie nuodėmę:)
O koks ten bus teismas, pamatysim. Nereikia tik bijot iš anksto. Gal nepasodins:)

Rimantas
2009-05-04 14:45:06



Mielas Rolandai,
Jei tu butum tyrinejes tai atsakytum i mano paprastus klausimus, kuriuos uzdaviau tau po 2-3 kartus. Tad ir darau isvada, kad tu svarbiausiu net dalyku Biblijoje neskaitei, nekalbant jau apie visa Biblija. Jei mano isvada yra klaidinga, tai as tikrai atsiprasysiu, tad eili karta prasau, atsakyk i mano pateiktus bent 3 klausimus, kurie liecia musu diskusija -
1. Ar tu pripazysti kas pasakyta Jono ev.3 skyriuje?! Ir tai suderinama su Urantijos knyga?
- "Dievas taip pamilo pasaulį, jog atidavė savo viengimį Sūnų, kad kiekvienas, kuris Jį tiki, nepražūtų, bet turėtų amžinąjį gyvenimą. Dievas gi nesiuntė savo Sūnaus į pasaulį, kad Jis pasaulį pasmerktų, bet kad pasaulis per Jį būtų išgelbėtas. Kas tiki Sūnų, turi amžinąjį gyvenimą, o kas netiki Sūnumi - gyvenimo nematys: ant jo pasilieka Dievo rūstybė."
Tai yra esmines eilutes Sv.Raste. Ar isties tu tiki i Kristu, kuris numire uz tavo nuodemes?
2. Paskutineje Biblijos kygoje (Apreiskimo), paskutiniame skyriuje, pacioje pabaigoje uzrasyti Jezaus zodziai - "Aš sakau kiekvienam, kuris girdi šios knygos pranašystės žodžius: “Jeigu kas prie jų ką pridės - Dievas jam pridės aprašytų šioje knygoje negandų."
Ar tikrai tai nepriestarauja Urantijos knygai?
Sv.Raste aiskiai pasakyta ir perspeta, kad zmones neturetu priimti naujos Evangelijos is kokiu nors dvasiniu butybiu (Gal 1sk.), bet turetu pasitiketi Biblija, kaip autoritetingu tiesos saltiniu. Tad kodel ignoruoji tuos perspejimus?
3. Ka tu vadini netikru pranasu? Kaip ir pagal ka tu nustatai ar jis tikras, ar ne?
Is anksto aciu uz nuosirdzius atsakymus.

Zilbersteinas
2009-05-04 14:30:04




Brolis Rolandas , Zilberšteinui rašo : ,, Tu neteisk . Ar pažysti ir žinai mano gyvenimą ir veiklą .''
Broli Rolandai , tai papasakok apie save . Kodėl tu čia ir ką tu čia veiki ? Arba , kitaip tariant , koks tavo laivo kursas ?

Brolis Petras
2009-05-04 14:26:58



Brolis Zilbersteinas rašė: "Tu net Biblijos nesi perksaitei, nesi net bandes istirti kas yra tiesa?" Ar pažįsti mane žemišku vardu ir pavarde, žinai mano gyvenimą ir veiklą, kad taip rašai? Yra parašyta: "Neteisingai neliudyk". Ar priminti, kur?

Brolis Rolandas
2009-05-04 13:25:05



Rolandui,
"Aš, asmeniškai, neradau visų atsakymų Biblijoje. "
Kaip galima rasti, jei zmogus atsisako ieskoti? Tu net Biblijos nesi perksaitei, nesi net bandes istirti kas yra tiesa? Tad kaip tu dristi sakyti, kad neradai?

Zilbersteinas
2009-05-04 13:04:31




[Prisijunkite ir parašykite savo komentarą]
Spausdinti
Grįžti atgal