Forumas: temos peržiūra

Spausdinti

Suraskit skirtumus, kritikai

Siūlau visiems kritikams ne beprasmišką, o palyginamąją kritiką:
Paimkime pamokslą ant kalno ir jį palyginkime urantiškai ir bibliškai. Palyginkime tekstus ir po to pagalvokime, ar galėjo ir ką galėjo žmogus pridėti prie tikrojo teksto, kuris tekstas teisingiau atitiktų dievišką dvasią:
____
Biblija:
Palaiminimai
1 Matydamas minias, Jėzus užkopė į kalną ir atsisėdo. Prie jo prisiartino mokiniai. 2 Atvėręs lūpas jis mokė:
3 „Palaiminti[i1] turintys vargdienio[i2] dvasią: jų yra dangaus karalystė.
4 Palaiminti liūdintys: jie bus paguosti.
5 Palaiminti romieji: jie paveldės žemę.[i3]
6 Palaiminti alkstantys ir trokštantys teisumo:
jie bus pasotinti.
7 Palaiminti gailestingieji: jie susilauks gailestingumo.
8 Palaiminti tyraširdžiai: jie regės Dievą.
9 Palaiminti taikdariai:
jie bus vadinami Dievo vaikais.
10 Palaiminti persekiojami dėl teisumo:
jų yra dangaus karalystė.
11 Palaiminti jūs, kai dėl manęs jus niekina ir persekioja bei meluodami visaip šmeižia. 12 Būkite linksmi ir džiūgaukite, nes jūsų laukia gausus atlygis danguje. Juk lygiai taip kadaise persekiojo ir pranašus“.
Urantijos Knyga:
Tada Jėzus prašneko, sakydamas: “Dabar, kada jūs esate manojo Tėvo karalystės ambasadoriai, šituo jūs tapote tokia žmonių klase, kuri yra atskira ir skirtinga nuo visų likusiųjų žmonių žemėje. Dabar jūs nebesate kaip žmonės tarp žmonių, bet esate kaip kitos ir dangiškosios šalies apšviesti piliečiai tarp neišmanančių šito tamsaus pasaulio tvarinių. Nebeužtenka, kad jūs gyventumėte taip, kaip gyvenote iki šitos valandos, bet nuo šiol jūs privalote gyventi kaip tie, kurie paragavo geresnio gyvenimo šlovės ir buvo atsiųsti atgal į žemę to naujojo ir geresniojo pasaulio Valdovo ambasadoriais. Iš mokytojo tikimasi daugiau negu iš mokinio; iš šeimininko reikalaujama daugiau negu iš tarno. Iš dangiškosios karalystės piliečių reikalaujama daugiau negu iš žemiškųjų valdų gyventojų. Kai kurie dalykai, kuriuos netrukus jums pasakysiu, gali pasirodyti griežti, bet jūs apsisprendėte man atstovauti pasaulyje net ir taip, kaip dabar aš atstovauju Tėvui; ir kaip mano agentai žemėje jūs būsite įsipareigoję laikytis tų mokymų ir įpročių, kurie atspindi mirtingojo gyvenimo erdvės pasauliuose manuosius idealus ir kuriuos aš demonstruoju savo žemiškuoju gyvenimu apreikšdamas Tėvą, kuris yra danguje.
“Aš siunčiu jus, kad skelbtumėte laisvę dvasiniams belaisviams, džiaugsmą tiems, kurie yra baimės vergystėje, ir kad gydytumėte sergančius sutinkamai su manojo Tėvo danguje valia. Kada sutiksite prislėgtus mano vaikus, tada padrąsinkite juos, tardami:
“Tikrai laimingi yra vargšai dvasioje, nuolankieji, nes dangaus karalystės turtai priklauso jiems.
“Tikrai laimingi yra tie, kurie yra išalkę ir ištroškę teisumo, nes jie tikrai bus pasotinti.
“Tikrai laimingi yra nuolankūs, nes jie paveldės žemę.
“Tikrai laimingi yra turintys tyrą širdį, nes jie tikrai pamatys Dievą.
“Ir net šitaip sakykite mano vaikams šiuos tolesnio dvasinio nuraminimo ir pažado žodžius:
“Tikrai laimingi yra tie, kurie gedi, nes jie tikrai bus paguosti. Tikrai laimingi yra tie, kurie verkia, nes jie tikrai gaus džiaugsmo dvasią.
“Tikrai laimingi yra gailestingieji, nes jiems tikrai bus parodytas gailestingumas.
“Tikrai laimingi yra taikdariai, nes jie tikrai bus vadinami Dievo sūnumis.
“Tikrai laimingi yra tie, kurie yra persekiojami už teisumą, nes dangaus karalystė yra būtent jų. Tikrai laimingi esate jūs, kada žmonės tikrai jus įžeidinėja ir kada jus persekioja ir kada jus visaip šmeižia. Džiūgaukite ir būkite nepaprastai laimingi, nes jums yra didis atpildas danguje.
___
Biblija:
Šviesa pasauliui
13 „Jūs žemės druska. Jei druska išsidvoktų, kuo gi ją reikėtų pasūdyti? Ji niekam netinka, ir belieka ją išberti žmonėms sumindžioti.[i4] 14 Jūs pasaulio šviesa. Neįmanoma nuslėpti miesto, kuris pastatytas ant kalno. 15 Ir niekas nevožia indu degančio žiburio, bet jį stato į žibintuvą, kad šviestų visiems, kas yra namuose. 16 Taip tešviečia ir jūsų šviesa žmonių akivaizdoje, kad jie matytų gerus jūsų darbus ir šlovintų jūsų Tėvą danguje“.
Urantijos Knyga:
“Mano sielos broliai, kuriuos aš siunčiu, jūs esate žemės druska, druska, kuri turi gelbėjimo skonį. Bet jeigu šitoji druska savo skonį yra praradusi, tai su kuo gi bus sūdoma? Nuo tos akimirkos ji bus niekam tikusi, tik išmesti ir būti trypiamai žmogaus kojų.
“Jūs esate pasaulio šviesa. Miesto, pastatyto ant kalvos, negalima paslėpti. Taip pat ir žmonės tikrai nedega žvakės ir nestato jos po gaubtu, bet ją įstato į žvakidę; ir ji šviečia visiems, kas yra namuose. Tegu ir jūsų šviesa prieš žmones šviečia taip, kad jie galėtų pamatyti jūsų gerus darbus ir kad jie imtų šlovinti jūsų Tėvą, kuris yra danguje.
______
Biblija:
Senojo Įstatymo išsipildymas
17 „Nemanykite, jog aš atėjęs panaikinti Įstatymo ar Pranašų. Ne panaikinti jų atėjau, bet įvykdyti.[i5] 18 Iš tiesų sakau jums: kol dangus ir žemė nepraeis, nė viena raidelė[i6] ir nė vienas brūkšnelis neišnyks iš Įstatymo, viskas išsipildys. 19 Todėl kas pažeistų bent vieną iš mažiausių paliepimų ir taip elgtis mokytų žmones, tas bus vadinamas mažiausiu dangaus karalystėje. O kas juos vykdys ir jų mokys, bus vadinamas didžiu dangaus karalystėje. 20 Taigi sakau jums: jeigu teisumu neviršysite Rašto aiškintojų ir fariziejų – neįeisite į dangaus karalystę“.
Pyktis ir susitaikinimas
21 „Jūs esate girdėję, kad protėviams[i7] buvo pasakyta: Nežudyk, o kas nužudo, turės atsakyti teisme. 22 O aš jums sakau: jei kas pyksta ant savo brolio, turi atsakyti teisme. Kas sako savo broliui: 'Pusgalvi!', turės stoti prieš aukščiausiojo teismo tarybą. O kas sako: 'Beproti!', tas smerktinas į pragaro ugnį.[i8] 23 Jei neši dovaną prie aukuro ir ten prisimeni, jog tavo brolis turi šį tą prieš tave, 24 palik savo atnašą tenai prie aukuro, eik pirmiau susitaikinti su broliu, ir tik tada sugrįžęs aukok savo dovaną.
25 Greitai susitark su savo ieškovu, dar kelyje į teismą, kad ieškovas neįduotų tavęs teisėjui, o teisėjas – teismo vykdytojui ir kad tu nepakliūtum į kalėjimą. 26 Iš tiesų sakau tau: neišeisi iš ten, kol neatsiteisi ligi paskutinio skatiko“.
Svetimavimas
27 „Jūs esate girdėję, jog buvo pasakyta: Nesvetimauk![i9] 28 O aš jums sakau: kiekvienas, kuris geidulingai žvelgia į moterį, jau svetimauja savo širdimi. 29 Jeigu tavo dešinioji akis skatina tave nusidėti, išlupk ją ir mesk šalin. Verčiau tau netekti vieno nario, negu kad visas kūnas būtų įmestas į pragarą. 30 Ir jeigu tavo dešinioji ranka gundo tave nusidėti, nukirsk ją ir mesk šalin. Verčiau tau netekti vieno nario, negu kad visas kūnas patektų į pragarą“.
Skyrybos
31 „Taip pat buvo pasakyta: Kas atleidžia žmoną, tegul išduoda jai skyrybų raštą. 32 O aš jums sakau: kiekvienas, kuris atleidžia žmoną, – jei ne ištvirkavimo atveju[i10], – skatina ją svetimauti; ir jeigu kas atleistąją veda – svetimauja“.
Priesaikos
33 „Taip pat esate girdėję, jog protėviams buvo pasakyta: Nelaužyk priesaikos, bet ištesėk Viešpačiui savo priesaikas.[i11] 34 O aš jums sakau: išvis neprisiekinėkite nei dangumi, nes jis – Dievo sostas,[i12] 35 nei žeme, nes ji – jo pakojis, nei Jeruzale, nes ji – didžiojo Karaliaus miestas. 36 Neprisiek nei savo galva, nes negali nė vieno plauko padaryti balto ar juodo. 37 Verčiau jūs sakykite: 'Taip', jei taip, 'Ne', jei ne, o kas viršaus, tai iš piktojo“.
Priešų meilė
38 „Jūs esate girdėję, jog buvo pasakyta: Akis už akį ir dantis už dantį. 39 O aš jums sakau: nesipriešink[i13] piktam [žmogui], bet jei kas tave užgautų per dešinį skruostą, atsuk jam ir kitą. 40 Jei kas nori su tavimi bylinėtis ir paimti tavo marškinius, atiduok jam ir apsiaustą.[i14] 41 Jei kas verstų tave nueiti mylią, nueik su juo dvi. 42 Prašančiam duok ir nuo norinčio iš tavęs pasiskolinti nenusigręžk.
43 Jūs esate girdėję, jog buvo pasakyta: Mylėk savo artimą ir nekęsk priešo.[i15] 44 O aš jums sakau: mylėkite savo priešus ir melskitės už savo persekiotojus,[i16] 45 kad būtumėte savo dangiškojo Tėvo vaikai; jis juk leidžia savo saulei tekėti blogiesiems ir geriesiems, siunčia lietų ant teisiųjų ir neteisiųjų.[i17] 46 Jei mylite tik tuos, kurie jus myli, tai kokį atlygį gausite? Argi taip nesielgia ir muitininkai?! 47 Ir jeigu sveikinate tiktai savo brolius, kuo gi viršijate kitus? Argi to nedaro ir pagonys?! 48 Taigi būkite tokie tobuli[i18], kaip jūsų dangiškasis Tėvas yra tobulas“.
Urantijos Knyga:
“Aš išsiunčiu jus į pasaulį, kad atstovautumėte man ir veiktumėte kaip manojo Tėvo karalystės ambasadoriai, ir kada jūs išeisite skelbti gerųjų naujienų, tada pasitikėkite Tėvu, kurio žinianešiai esate. Nesipriešinkite neteisingumui prievarta; nepasitikėkite savo materialiu kūnu. Jeigu jūsų artimas sušers jums per dešinį skruostą, tada jam atgręžkite ir kitą skruostą. Būkite pasiruošę kęsti neteisingumą, o ne teistis tarpusavyje. Gėriu ir gailestingumu tarnaukite visiems, kurie kenčia ir vargsta.
“Aš sakau jums: Mylėkite savo priešus, darykite gerą tiems, kurie jūsų neapkenčia, laiminkite tuos, kurie jus keikia, ir melskitės už tuos, kurie su jumis elgiasi žiauriai. Ir ką, jūsų manymu, žmonėms daryčiau aš, tą patį jiems darykite ir jūs.
“Jūsų Tėvas danguje yra toji priežastis, dėl kurios saulė šviečia tiek blogiems, tiek geriems žmonėms; lygiai taip pat jis siunčia lietų ant teisingųjų ir neteisingųjų. Jūs esate Dievo sūnūs; net ir dar daugiau, dabar jūs esate manojo Tėvo karalystės ambasadoriai. Būkite gailestingi, net ir tokie, koks gailestingas yra Dievas, ir amžinojoje karalystės ateityje jūs būsite tobuli, net ir tokie, koks tobulas yra jūsų dangiškasis Tėvas.
“Jūs esate siunčiami žmones gelbėti, ne juos teisti. Savo žemiškojo gyvenimo pabaigoje, jūs visi tikėsitės gailestingumo; dėl to aš reikalauju iš jūsų, kad per visą savo mirtingojo gyvenimą gailestingumą rodytumėte visiems savo sielos broliams materialiame kūne. Nedarykite klaidos, mėgindami iš savo brolio akies ištraukti krislą, kai jūsų pačių akyje yra rąstas. Iš pradžių išėmę rąstą iš savo paties akies, jūs galėsite geriau matyti, kad ištrauktumėte krislą ir iš savo brolio akies.
“Aiškiai atskirkite tiesą; gyvenkite teisų gyvenimą be baimės; ir tokiu būdu jūs tikrai būsite mano apaštalai ir manojo Tėvo ambasadoriai. Jūs esate girdėję sakant: ‘Jeigu aklas ves aklą, į duobę įkris abu.’ Jeigu jūs norite į karalystę vesti kitus, tai patys privalote gyventi gyvosios tiesos ryškioje šviesoje. Visuose karalystės reikaluose aš jus raginu demonstruoti teisingą samprotavimą ir gilią išmintį. Neduokite šunims to, kas yra šventa, taip pat savo perlų nemėtykite ir prieš kiaules, kad jos savo kojomis nesutryptų jūsų brangakmenių ir neatsisuktų draskyti jūsų.
“Aš perspėju jus dėl netikrų pranašų, kurie ateis pas jus avies kailyje, tuo tarpu savo viduje jie yra plėšrūs vilkai. Iš jų vaisių jūs tikrai atpažinsite juos. Argi žmonės skina vynuoges nuo erškėčių arba figas nuo dagių? Taigi, kiekvienas geras medis veda gerus vaisius, bet blogas medis neša blogą vaisių. Geras medis negali vesti blogo vaisiaus, ir blogas medis taip pat negali duoti gero vaisiaus. Bet kokį medį, kuris neveda gerų vaisių, greitai iškerta ir įmeta į ugnį. Patekimą į dangaus karalystę nulemia būtent motyvas. Manasis Tėvas žiūri į žmonių širdis ir sprendžia pagal jų vidinius troškimus ir nuoširdžius ketinimus.
“Didžiąją karalystės teismo dieną, daugelis man sakys, ‘Argi mes nepranašavome tavo vardu ir argi tavo vardu nedarėme daugelio nuostabių darbų?’ Bet aš būsiu priverstas jiems pasakyti, ‘Aš jūsų niekada nepažinojau; pasitraukite nuo manęs tie, kurie esate netikri mokytojai.’ Bet kiekvienam, kuris išgirsta šitą reikalavimą ir nuoširdžiai vykdo savo užduotį, kad atstovautų man prieš žmones, net ir taip, kaip aš atstovavau savajam Tėvui prieš jus, tikrai bus plačiai atvertas įėjimas į manąją tarnystę ir į dangiškojo Tėvo karalystę.”
________
Kaip matote didesni skirtumai prasideda nuo senojo testamemto išsipildymo ir Dievo įstatymų aptarinėjimo. Tad kyla klausimas ar buvo apie tai kalbama, ar to prireikė žmonių gąsdinimui.
Pabaigai Jėzaus mokymų paaiškinimai Urantijos Knygoje":
"Vadinamasis “Pamokslas ant Kalno” nėra Jėzaus evangelija. Jame iš tiesų yra daug naudingo pamokymo, bet tai buvo Jėzaus nurodymas dvylikai apaštalų įšventinimo proga. Tai buvo Mokytojo asmeninė užduotis tiems, kurie turi eiti pamokslauti evangeliją ir trokšti atstovauti jam žmonių pasaulyje net ir taip, kaip jis taip išraiškingai ir tobulai atstovavo savajam Tėvui.
“Jūs esate žemės druska, druska, kuri turi gelbėjimo skonį. Bet jeigu šitoji druska savo skonį yra praradusi, tai su kuo gi bus sūdoma? Nuo tos akimirkos ji bus niekam tikusi, tik išmesti ir būti trypiamai žmonių kojų.”
Jėzaus laikais druska buvo brangi. Ji net buvo vartojama ir vietoje pinigų. Šiuolaikinis angliškas žodis “salary” (“atlyginimas”) yra kilęs iš druskos (“salt”). Druska maistą ne tik pasūdo, bet taip pat jį ir išsaugo. Kitus produktus ji paskanina, ir šitokiu būdu ji tarnauja, kada būna naudojama.
“Jūs esate pasaulio šviesa. Miesto, pastatyto ant kalvos, negalima paslėpti. Taip pat ir žmonės tikrai nedega žvakės ir nestato jos po gabtu, bet ją įstato į žvakidę; ir ji šviečia visiems, kas yra namuose. Tegu ir jūsų šviesa prieš žmones šviečia taip, kad jie galėtų pamatyti jūsų gerus darbus ir kad galėtų šlovinti jūsų Tėvą, kuris yra danguje.”
Nors šviesa ir išsklaido tamsą, bet taip pat ji gali būti ir tokia “akinanti,” kad suglumintų ir sugniuždytų. Mus įspėja, kad savo šviesą skleistume taip, jog mūsų bičiulius ji vestų į naujus ir dieviškus išaukštinto gyvenimo kelius. Mūsų šviesa turi šviesti taip, kad neatkreiptų dėmesio į save pačią. Net ir kiekvieno profesiją galima panaudoti kaip veiksmingą “reflektorių” šitos gyvenimo šviesos paskleidimui.
Stiprus charakteris neatsiranda dėl to, jog nesielgiama blogai, bet jis atsiranda dėl to, kad realiai yra daromas gėris. Nesavanaudiškumas yra žmogiškojo didingumo ženklas. Aukščiausieji saviraiškos lygiai yra pasiekiami garbinimu ir tarnyste. Laimingą ir aktyvų žmogų skatina ne baimė elgtis blogai, bet didžiulis noras elgtis gerai.
“Iš jų vaisių jūs tikrai atpažinsite juos.” Asmenybė iš pagrindų yra nesikeičianti; tai, kas keičiasi – auga – yra moralinis charakteris. Šiuolaikinių religijų pagrindinė klaida yra jų negatyvizmas. Tą medį, kuris neveda vaisių, “iškerta ir įmeta į ugnį.” Moralinė vertybė negali atsirasti vien tik dėl represijos – paklusimo reikalavimui “Nedrįsk.” Religiniam gyvenimui baimė ir gėda yra neverti motyvai. Religija yra veiksminga tiktai tada, kada apreiškia Dievo tėvystę ir sustiprina žmonių brolystę.
Veiksmingą gyvenimo filosofiją formuoja kosminės įžvalgos ir žmogaus emocinių reakcijų į visuomeninę ir ekonominę aplinką visumos suvienijimas. Prisiminkite: Nors paveldėtų potraukių negalima modifikuoti fundamentaliai, bet emocinę reakciją į tokius potraukius pakeisti galima; todėl moralinę prigimtį galima keisti, charakterį galima pagerinti. Stipriame charakteryje emocinės reakcijos yra integruotos ir koordinuotos, ir šitaip yra sukuriama suvienyta asmenybė. Nepakankamas suvienijimas silpnina moralią prigimtį ir sukelia nepasitenkinimą.
Be vertingo tikslo, gyvenimas tampa beprasmis ir nenaudingas, ir dėl to atsiranda didelis nepasitenkinimas. Jėzaus kalba, įšventinant šiuos dvylika, sudaro pagrindinę gyvenimo filosofiją. Jėzus ragino savo pasekėjus naudoti patirtinį įtikėjimą. Jis įspėjo juos nepasikliauti vien tik intelektualiu sutikimu, patiklumu, ir pripažintu autoritetu. Švietimas turėtų būti toks būdas, kaip sužinoti (atrasti) mūsų natūralių ir paveldėtų potraukių patenkinimo geresnius metodus, o iš šitų pagerintų emocinio pasitenkinimo būdų atsirandanti visuma yra laimė. Laimė mažai priklauso nuo aplinkos, nors maloni aplinka didele dalimi gali prie jos prisidėti.
Kiekvienas mirtingasis iš tikrųjų nori būti puikus asmuo, būti tobulas, net ir toks tobulas, koks tobulas yra Tėvas danguje, ir toks pasiekimas yra įmanomas, nes galų gale “visata yra iš tikrųjų tėviška.”


Vaidas (VDS)
2009-06-04 13:42:18

Komentarai

Negi visi beprasmiški komentarai turi būti apie tai, kad "nėra nieko dieviško todėl, kad nėra". Aš Jūsų prašau paimti atskirą Knygos dokumentą ir atskleiti kokią nors to dokumento blogąją esmę ar prasmę. Jei esate tokie tingūs, paiimkite bet kurią pastraipą ir raskite joje kokią nors blogą esmę ar prasmę. Jei ir tai per sunki užduotis, paiimkite bet kurį sakinį ir raskite jame kokią nors blogą esmę ar prasmę. O pasirinkimas jums virš 700 psl. iš Jėzaus gyvenimo ir mokymų.
Pagal jūsų žodžius atrodytų turėtų būti jums labai lengva užduotis, bet jūs vis tiek kažkodėl nesugebat jos įvykdyti. Pažiūrėkit, kiek komentarų prirašėt, ir absoliučiai nieko į temą.

Vaidas (VDS)
2009-06-07 22:31:22



Mielas Jonai, aš stebiuosi tavo TIKRĄJĄ PRASME BOBIŠKU ĮKYRUMU.
Kodėl tu vis dar TERŠI MŪSŲ Forumą savo BILBILININKO-BAŽNYTININKO PRIEKABIAVIMAIS? Tu net savo sprendimų nevykdai palikti mus ramybėje.
Beje, net ir skaitydamas anglišką tekstą nesugebi suvokti, kodėl turi būtinai būti vertime į lietuvių kalbą žodis TIKRAI, nes jis SVARBUS ŠITAME JĖZAUS PASAKYTAME PAMOKYME. Tu spirgi nekantriai kaip keptuvėje spirgas ne tik savo pseudodvasiniuose išvedžiojimuose, tai net ir anglų kalboje nematai to, KAS AUTORIŲ APREIŠKĖJŲ YRA PARAŠYTA ORIGINALO TEKSTE. Ir dėl savo anglų kalbos neišmanymo net ir čia ieŠkai PRIEKABIŲ, nesuvokdamas net to, ką skaitai ANGLIŠKAI.
Taip, kad mielas Jonai keliauk sau sveikas ten, kur pats sakei išeini iš mūsų Forumo.
Tikrai TU, KAIP IR KITI TAVO PLAUKO BIBLININKAI, čia NEREIKALINGAS.
Telydi tave ramybė.
Su broliška meile,
Algimantas

Algimantas
2009-06-07 22:21:51



Tai, kad tu suprastum, kas yra Dievo įkvėpimas, ir kaip atrodo Dievo įkvėptas ir žmogaus parašytas raštas, ir kuo toks raštas skiriasi nuo kitų - tada ir būtų galima diskutuoti. O kadangi tu viso šito nežinai, neišmanai, ir žinoti nenori - tai diskusija apie tą tavo knygą tikrai beprasmė. Supratimą tau gali suteikti tik pats Dievas, bet tik tada, kai tu pats jo, o ne to "tėvo" paprašysi, kai pats panorėsi. Jei ne - tai nė mes, nė jokie argumentai tau nebus priimtini. Juk matosi iš viso forumo, kad jūs tam tik aklai, dėl tos savo knygos jums įtikinamų teiginių, priešinatės. Toje jūsų knygoje nėra visiškai nieko dieviško jau nuo pat pradžios ir baigiant Jėzaus aprašymu. Ir čia net ne sakiniuose ar teiginiuose esmė. Paprasčiausiai jus sugebėjo įtikinti, kad viskas, kas įkvėpta Dievo - tai žmonių prasimanymas. Bet daugelis žino, kas yra Dievo įkvėpimas, todėl netiki kitokiais apreiškimais, ir nesvarbu, kokiais galingais būdais visa tai būtų įrodinėjama.

V
2009-06-07 21:45:14



Na va dar du beprasmiai komentarai, kuriuose kabinėjamasi prie mano minčių, vienas iš jų netgi ypatingai šlykštus. Dar kartą sakau: virš 700 puslapių, o jūs vis nieko nerandate. Belieka jus pavadinti beviltiškais tinginiais, iš kurių vienas net burną pamiršo išsisklauti, jau nekalbant apie smegenis.

Vaidas (VDS)
2009-06-07 20:16:29



"Tai skatintų žmones vienytis, tapti vieni kitiems pakantesniais, bičiuliškais ir galų gale broliškais." Jei labiau pasidomėtu, tai sužinotum, kad krikščionybė būtent to ir moko. Bet jūs akli nuo savo knygos. Ir neriatės iš kailio, kad nereiktų praregėti.
"Jūs ir toliau norite rėkauti: čia Dievo žodis, ne čia, o čia Dievo žodis, po to imti vienas kitą įžeidinėti, vienytis į sektas, įžeidinėti kitaminčius, galų gale kariauti ir žudyti." Būtent taip rėkaujat jūs. Nagi, pasiklausykit patys savęs. Ne krikščionys šaukia apie urantų išnykimą, o būtent jųs šaukiat apie krikščionybės išnykimą. Jūs taip pat nemėgstat ir kitaminčių, nes varot juos iš forumo. Ir net negalvojat, kad gal būt mes norim irgi būti suprasti? Ir dėl to kariavimo bei žudymo - kiek krikščionių atėjo tavęs žudyti? Ir ar nebūsi kartais vienas pirmūjų, kuris, pasišovęs naikinti krikščionybę, ateisi manęs žudyti? Juk krikščionybė neišnyks tol, kol aš gyvensiu, nebent mane nužudytum. Kitaip nepavyks:))))

V
2009-06-07 16:30:26



Na ką, kritikai,
taip smarkiai nesiseka, per tiek laiko ir tik taip banaliai: "kaip imanoma surasti, jei ten nieko nera?". Virš 700 puslapių, teigiate "nieko nėra", atrodo tada taip lengva būtų jau paėmus pirmą puslapį tiek visko prirašyti ir nesugebate. Va beprasmiškai diskutuoti tai sugebate.
O dabar dar kartą paimkime Urantijos Knygos minėtą frazę: "Moralinė vertybė negali atsirasti vien tik dėl represijos – paklusimo reikalavimui “Nedrįsk.” Religiniam gyvenimui baimė ir gėda yra neverti motyvai." O dabar pabandykit kritikai įsivaizduot, kas atsitiktų, jei ne tik iš Biblijos, bet ir iš kitų tikėjimų neva šventų raštų išmestume "Baimes", "Gėdas" ir "Grąsinimus". Jūs nustebtumėte, ten liktų beveik visa dieviška teisybė. Tai skatintų žmones vienytis, tapti vieni kitiems pakantesniais, bičiuliškais ir galų gale broliškais.
Aš suprantu Jums to nereikia. Jūs ir toliau norite rėkauti: čia Dievo žodis, ne čia, o čia Dievo žodis, po to imti vienas kitą įžeidinėti, vienytis į sektas, įžeidinėti kitaminčius, galų gale kariauti ir žudyti. Ar jums negana tokių beprasmybių, kaip ir beprasmiškų komentarų rašinėjimo...

Vaidas (VDS)
2009-06-07 15:21:32



Vaidui,
Uk yra ne Dievo ikvepta, bet surasyta zmoniu, ir tai supranta kiekvienas kas blaiviai masto.
Tu sakai - "Tad ir temą sukūriau, kad jūs kritikai man ką nors surastumėte. Bet ir jūs nieko nerandate."
Vaidai, kaip imanoma surasti, jei ten nieko nera? Tai kas priestarauja Dievo zodziui negali buti dieviska, nes Dievas pats sau nepriestarauja.


Kestas
2009-06-06 17:57:42



Jonai,
Šią temą aš sukūriau tam, kad joje nebūtų beprasmiškų diskusijų. T.y. jokių asmeniškumų - tik Urantijos Knygos ir Biblijos tekstų palyginimas, iš kurių mes galėtume pasižiūrėti, ar tuos tekstus galėjo sugalvoti žmogus ir kam toks tekstas naudingas. Baimė ir grąsinimai Biblijoje manau žmonių proto darbas, nes aš savo sielos gelmėmis ir gyvenimiška patirtimi (net ir nežinodamas nieko apie Urantijos Knygą) visuomet jaučiau tik mylintį Dievą-Tėvą, o ne bauginantį ir grąsinantį. Tu negali suvokti, kokį dvasinį sukrėtimą (teigiama prasme) patyriau skaitydamas ir studijuodamas Urantijos Knygą, nes ji man patvirtino tai, link ko mano protas (iš Knygos sužinojau, kad tai minties derintojas) visą laiką mane vedė. Aš pats Urantijos Knygą studijavau kritiškai nusiteikęs, bet taip ir neradau prie ko prisikabinti, ne taip kaip prie Biblijos. Tad ir temą sukūriau, kad jūs kritikai man ką nors surastumėte. Bet ir jūs nieko nerandate.
Na va įvėlei mane į beprasmį komentavimą...

Vaidas (VDS)
2009-06-06 17:51:13



Vaidai, aš parašiau labai nuoširdžiai, o tu mane apkaltinai suktumu. Jei ieškai prasmės, tai argumentuotai paneik, ką aš neteisingai parašiau, ir pats nebūk tinginys. Aš nesiekiu kažko įrodyti, tačiau jei kreipiesi į kritikus prašydamas analizės, aš ją pateikiau taip, kaip supratau, ir ne tam, kad sukelčiau tavo suirzimą. Sakyk konkrečiai, kurioj vietoj, pagal tave, aš suklydau, arba sakyk ko nesupratai, ir pasiaiškinkim.
Tačiau tai, kad nesupranti Dievo malonės veikimo, aš nesistebiu. Tai ne kokios nors Dievo užgaidos, o paties žmogaus atsidavimas ir pripažinimas, kad Dievas yra aukščiau ir svarbiau negu tavo "moralinis charakteris".
"Palaimintas" ir "laimingas" lietuvių kalboje yra bendrašakniai žodžiai, tačiau jų prasmės skirtingos. Tą ir pabandžiau atskleisti. "Blessed" ir "happy" yra irgi ne sinonimai, niekaip nesuprasčiau kodėl "laimingi" turėtų būti dieviškiau negu "palaiminti". Jei dar giliau pakapsčius, vien iš tokio sugretinimo galima daryti išvadą, kad UK yra klastotė, subtiliai iškraipanti prasmes.
Jei negali daug gilintis, paaiškink bent nesuvokiamą savo minčių grandinę, kodėl laiminantis Dievas turi būti piktas ir užgaidus.
Asmeniškai man "palaimintas" reiškia daugiau negu "laimingas", ir aš labiau noriu būti palaimintas negu laimingas. Laimė priklauso nuo manęs paties, laimę aš galiu susikurti, pajausti, galų gale įsivaizduoti, o palaiminimas - ne, aš jo pats nekontroliuoju, tai yra dovana, kurią gaunu iš Dievo rankų jo paties veiksmu, o ne pats pasiimu. Palyginimui - aš žinau, kad mano tėvas mane myli, ir kad jis turi man dovaną, netgi žinau, kur ji padėta, kurią jis ruošiasi man padovanoti. Tačiau aš nežinau kas yra viduje. Tai tame ir yra skirtumas - ar aš pats ją susirasiu, atsiplėšiu ir pasinaudosiu, ar jis man ją su meile įteiks. Vargu ar aš pirmuoju atveju džiaugčiausi. Ir kuriuo atveju aš pats turėčiau daugiau meilės? Šia tema galėtume diskutuoti ilgai, bet man užteks ir tiek. Jei turi konkrečių argumentų prieš, lauksiu. Tačiau jei nori dar pasikolioti, gal sakau nesivargink.

Jonas
2009-06-06 16:51:40



Jonai,
Kaip visada esi suktesnis už kitus ir bandai provokuoti beprasmiškas diskusijas. Palaimintas ir laimingas. Palaimintas (pamalonintas) pagal tave gali būti tik priklausomai nuo Dievo užgaidų - "Tu pats niekaip neįlipsi į Dievo delną, jei jis pats nenusileis iki tavęs". Na jo pagal bibiblinius iškraipymus ir susiformuoja tokia nuomonė apie piktą ar užgaidų Dievą, o ne mylintį Tėvą.
Bet vėlgi sakau ši diskusija yra beprasmė, nes nukrypstama į žmogiškąsias nuomones apie vos vieno, dviejų žodžių prasmę, kuri iškraipo mano temos prasmę. O ji tokia - suraskite Urantijos Knygos dalyje "Jėzaus gyvenimas ir mokymai" pastraipas ar bent sakinius, kuriuose Jūs įžiūrėsite kokias nors žmogiškąsias manipuliacijas kam nors elgtis bent kiek savanaudiškai, o ne pagal dieviškus principus. Aš Jūsų Biblijoje tokių užslėptų (tegul bus mano manymu) žmogiškų išsigalvojimų suradau. Tad ir Jūs man ką nors tokio suraskite iš Urantijos Knygos.

Vaidas (VDS)
2009-06-06 16:17:33




[Prisijunkite ir parašykite savo komentarą]
Spausdinti
Grįžti atgal