Forumas: temos peržiūra

Spausdinti

Auksinė taisyklė

"Amžius, einantis po save padovanojančio Sūnaus, gali tęstis nuo dešimties tūkstančių iki šimto tūkstančių metų. Nėra jokio savavališkai nustatyto laiko nė vienai iš šitų viena po kitos einančių dieviškosios tvarkos erų. Tai yra didžiulės etinės ir dvasinės pažangos amžius. Dėl šitų amžių dvasinės įtakos, žmogiškasis charakteris yra milžinišku laipsniu transformuojamas ir patiria fenomenalų vystymąsi. Auksinę taisyklę yra įmanoma pritaikyti taip, kad ji veiktų praktiškai. Jėzaus mokymai iš tikrųjų gali būti pritaikomi mirtingųjų pasauliui, kuris pradinį mokymą gavo iš ikipadovanojančių save Sūnų su savo dieviškąja tvarka, kilninančia charakterį ir vystančia kultūrą."[UK52:5:8]
Iš šios citatos matome, kad pagal laiką esame tik pačioje pradžioje. Praėjo tik du tūkstančiai metų, o mes jau turime pažangą, nežiūrint į tai, kad vystomės ne pagal planą, o su problemomis (maištas, izoliacija). Turim naują apreiškimą – Urantijos knygą. Todėl džiaukimės tuo ką turime gero ir nesijaudinkim dėl nesklandumų. Viskas eina natūraliai ir kitaip būti negali. Ir laiko šiek tiek dar turim :)
Bet tie, kas išgirdo Jėzaus Kristaus (save padovanojančio Sūnaus) mokymus, turi jau šiandien pradėti drąsiai gyventi pagal Auksinę taisyklę.
"Tad visa, ko norite, kad jums darytų žmonės, ir jūs patys jiems darykite; nes tai Įstatymas ir Pranašai”.NT Mato 7:12 "Jūs girdėjote, jog buvo pasakyta: ‘Mylėk savo artimą’ ir nekęsk savo priešo. O Aš jums sakau: mylėkite savo priešus, laiminkite jus keikiančius, darykite gera tiems, kurie nekenčia jūsų, ir melskitės už savo skriaudėjus ir persekiotojus."NT Mato 5:43-44
„Jėzus nedvejodamas panaudojo iš Raštų geresniąją dalį, tuo tarpu atmetė menkesniąją dalį. Savo didįjį priesaką, “Mylėk savo artimą kaip save patį,” jis paėmė iš to Rašto, kuris sako: “Nekeršyk savosios tautos vaikams, bet iš tiesų mylėk savo artimą kaip save patį.” Jėzus pasinaudojo šito Rašto teigiama puse, tuo tarpu atmetė neigiamą pusę. Jis net priešinosi neigiamam arba pasyviam nesipriešinimui. Jis sakė: “Kada priešas tau trenkia per vieną skruostą, tada tu nestovėk praradęs žadą ir pasyvus, bet su teigiama nuostata atsuk ir kitą skruostą; tai yra, padaryk kokį tik įmanoma geriausią dalyką, kad savo klystantį sielos brolį aktyviu veiksmu išvestum iš blogio kelių į geresnius teisaus gyvenimo kelius.” Jėzus iš savo pasekėjų reikalavo, kad į bet kokią gyvenimo situaciją reaguotų teigiamai ir energingai. Kito skruosto atsukimas, arba bet kokio kito jį tipizuojančio veiksmo atlikimas, reikalauja iniciatyvos, priverčia tikinčiojo asmenybę pasireikšti energingai, aktyviai, ir drąsiai.“
UK[159:5:4]


Rimantas
2009-06-28 11:34:20

Komentarai

paskutinis žodis labai daug ką pasako apie moterį. Ramybės Jūsų sielai sielos drauge, ji labai suirzusi ir tam matyt yra svarbių priežasčių, nebijokite siela Jus atvedė ten, kur Jums reikia, o paprasčiausiai per greitai padarėte savo išvadas. Jei pasigilinsite, tai gal suprasite. Bet tam turite savo laisvą valią.
Dar kartą ramybės Jūsų sielai.

Vaidas (VDS)
2009-07-02 15:22:57



O kas tau sakė, kad, pvz., aš - vyras?

moteriai
2009-07-02 15:19:42



Na taip, juk kiekvienas patinas nera vyras:) Ir ne kiekvienas - vyras.

pvz - ui
2009-07-02 15:34:12



Gerbiamieji,ar jums neatrodo keista, ar nepastebejote, kad jusu dvikovose nedalyvauja moterys, ir paziurejus issamiau, net ne todel, kad joms truksta proto ar ambiciju, o todel, kad i sias zaidynes vyru susikurtame aptvare tegalima zvelgti kaip i mazvaikiu zaidimus, gaila tik, kad kai kuriems is jusu pakanka valios ir uzsisyrimo aktyviai bandyti primesti tai likusiam pasauliui, pradedant ikyriu Zemes pervadinimu "Urantija" pavadinimu ir taip vadinamu "dievisku" butybiu dar ikyresiu kisimusi i planetos istorija su visomis jos komlikacijomis.
Taigi, mielai pakviesciau visus susirinkti visus savo dievukus ir pasitraukti nuo Zemes veido,- jus ir toliau ji bjaurojate tarsi ji pati nebutu laisva ir kurybinga.
Susimildami, vaidai, algimantai, arunai ar jonai, liaukites, jusu jau gana per visus amzius.
Von!


moteris
2009-07-02 15:07:51



Jonai,
aš pats puikiai suvokiu, kad rašyti beprasmiškus komentarus nėra labai išmintinga. Iš pradžių aš net nepatikėjau, kad komentarus (ne tik šioje temoje vakar) rašai būtent tu. Tik kada smulkmeniškai pradėjai analizuoti mano mintis (beje analizė buvo neteisinga, bet nesivelsiu į diskusijas), tik tuomet patikėjau, kad tai tikrai tu. Aš nekeičiu nuomonės, kad didele dalimi komentarai, kuriais buvo tyčiojamasi iš pavyzdyje pateikto žmogaus, nunešančio antrą mylią, buvo apgailėtini (beje tikrai galėjau to taip tiesiogiai ir nerašyti). Bet tai nereiškia, kad ir žmonės, kurie parašė tuos komentarus yra tokie pat apgailėtini. Aš suprantu, kad tuos komentarus rašėte, norėdami pašiepti visų pirma mane, po to mano pateiktą pavyzdį, o tuo pačiu ir pačią Urantijos Knygą. Va jei tu tikrai realiai taip sugebėtai tyčiotis iš silpnesnio ar nuo tavęs priklausančio asmes ir nesugebėtai suvokti jo mesto iššūkio, tada realiai būtų galima konstatuoti, kad tuo atveju tu esi apgailėtinas. Ir tai joks ne įžeidimas. Man iš tiesų gaila piktų, suirzusių, besišaipančių iš kitų žmonių. Dievas labai teisingai daro, kad tokiu atveju "užsikiša ausis", "užmerkia akis", nes jis ir suteikė laisvą valią tokiems žmonėms. Bet aš niekam tokios valios nesuteikiau, todėl kartais bandau surasti būdą, kurį suprastų ir tokio žemo lygio žmogus. Paaiškinsiu detaliau žemo lygio žmogaus mano supratimo sampratą. Tai turintis bent vieną iš šių savybių: savanaudiškas (materialistas), mėgstantis tyčiotis, kitus asmenis tiesiogiai ir netiesiogiai vadinantis kvailais (tik nedėstyk savo klaidingos nuomonės, kurią jau girdėjau), nemokantis ir nenorintis daryti kitiems žmonėms gerus darbus. Visų savybių neišvardinau - tik pastarųjų dienų esmę...

Vaidas (VDS)
2009-07-02 14:20:50



Jonai,
vakar vakare aš už jus visus keturis pasimeldžiau, nes tai vienintelis protingas kelias padėti tiems žmonėms, kurie dar nesugeba suvokti to, ką rašo ar ką daro. Tai, ką tu pacitavai, yra parašyta ir Urantijos Knygoje, kuri yra visų klystkelių atitaisymas. Bet yra kategorija žmonių, kurie to nesupranta ir net nenori suprasti, tad belieka už juos nuoširdžiai pasimelsti.

Vaidas (VDS)
2009-07-02 10:37:44



Aš garbinu,Tave raukšlėtoj kūrinijoj,aš garbinu,Tave,jaunystei nuvilnijant...Aš garbinu,Tave,meilės bangų skendime,aš garbinu,Tave,Tėvelio atradime...Aš garbinu,Tave,balsu tyliu šauksme,aš garbinu,Tave,palaimos radime...Aš garbinu,Tave,laisva valia sava,aš garbinu,Tave,ta meile amžina...Aš garbinu,Tave,savo atverta siela,aš garbinu,Tave,Trejybe,pilna gėrio...Aš garbinu,Tave,pajutęs nors nematęs,aš garbinu,Tave,net protui to nesakant...Aš garbinu,Tave,už sielos brolius,seses.Aš garbinu,Tave,už šeimą visą dvasioj...Aš garbinu,Tave,paskendęs ir įkvėpęs,gaivumo Tavo jūroj,kur gersiu atsikvėpęs...Aš garbinu,Tave,už Grybšnį kūrinijos,aš garbinu,Tave,bebūdamas brolijoj...Aš garbinu,Tave,už Meilės tą Šaltinį,Kurio versmėj bekraštėj sutilpo kūrinija...Aš garbinu,Tave,Beribe Maloninga,aš garbinu,Tave,nuolat esant vaisingai...Aš garbinu,Tave,už kuriamus pasaulius.Aš garbinu,Tave,nes ten nušvis vien Saulės...Aš garbinu,Tave,procese palaimingam,aš garbinu,Tave,kad esame laimingi...Aš garbinu,Tave,jaudinančioj tikrovėj.Aš garbinu,Tave,vardan Tavos gerovės...Aš garbinu,Tave,išlikęs amžinybėj,aš garbinu,Tave,toj dangiškoj gausybėj...Aš garbinu,Tave,už savo seses,brolius.Aš garbinu,Tave,nes Tu-Tas Meilės guolis...Mes garbinam,Tave,nes nebėra planetos,mes garbinam,Tave-Tavieji mes piliečiai...Mes garbinam,Tave,kaip sukantis ratilais,kaip garbinant,Tave,vien deimantai pabyra...Mes garbinam,Tave,sparnais pakilę dvasioj,mes garbinam,Tave,toj kūrinijoj sklęsim...Mes garbinam,Tave,Kūrėjau Begalinis,ramybėje paliekam,Tavajai Meilei lyjant......Aš garbinsiu,Vienybe,kad lygūs mes esybėj....Ir mano valia,kd visad būtų Tavoji valia...Nenoriu to,ką jaučiu,kelti į kūrybos skiltį

arunas
2009-07-02 10:24:03



Viskas jau yra pasakyta seniai, netgi lakoniškas biblinis Jėzus pasako daugiau už urantinį:
"Bet jums, kurie klausotės, aš sakau: mylėkite savo priešus, darykite gera tiems, kurie jūsų nekenčia. 28 Laiminkite tuos, kurie jus keikia, ir melskitės už savo niekintojus."
Čia ir yra raktas, kuris atskleidžia širdies ir proto nuostatas. Taigi nieko daugiau, Algimantai, tu pridėti nebegali. O į uranto-Jėzaus lūpas UK autoriai įdėjo savo ribotą destrukcinį suvokimą, ir tiek.

Jonas
2009-07-02 10:23:13



Mielas Vaidai,
Tai kad tu pasimeldei, tai nieko blogo. Tačiau tu atrodei suirzęs, išvadinai mus apgailėtinais, pats nesupratęs konteksto ir prasmės. Ir toliau save riboji ir spraudi į kampą savo komentarais. Ir be to, prieš meldžiantis už kažką, tau derėtų susitaikyti su tais žmonėm, pagalvoti, o gal ir pats buvai neteisus. Tavo noras man padėti yra suprantamas, tačiau ne už mane ar kitus mano kolegas tau šį kartą reikėtų melstis. Verčiau prašyk išminties ir suvokimo sau pačiam, tai padės harmonizuoti tavo vidų ir leis pripažinti savo klaidas. Man nereikia tavo atsiprašymo ar klaidų pripažinimo, to reikia tau pačiam. Tai ir būtų ta meilės nuostata, vedanti į gilesnį suvokimą, bendrystę, o ne į "netikėlių" atvertimą.
Dabar dar apie prasmės išaiškinimą. Sugėdinimas nėra joks tikslas, kaip tu bandai aiškinti. Jei sugėdinimą matai kaip tikslą, tai nelabai kuo skiriasi nuo paprastos agresijos - tai tik dar vienas būdas priversti kažką jaustis blogai. Panašiai veikia ir tyčiojimasis, ir išjuokimas, ir pasmerkimas, kitos panašios poveikio formos. Meilės požiūris yra kitoks, jis kelia žmogų aukštyn, o ne smukdo. Parodyti klaidą yra ne tas pats kas sugėdinti. Gėda eina kartu su nuodėme. Noras išvengti gėdos dažnai sukelia destruktyvius veiksmus. Ir mano tikslas šiuo atveju - ne priversti tave jausti gėdą ar kaltę ar neteisumą, o parodyti tau tai, kaip aš matau šią situaciją. Nepriimk to kaip mokymo, o tik kaip draugišką, nors ir netobulą pasidalinimą. Būk laisvas ir mylimas. Iki.

Jonas
2009-07-02 12:47:22



Kad ne du mes, o mažiausiai

trys
2009-07-01 20:36:12




[Prisijunkite ir parašykite savo komentarą]
Spausdinti
Grįžti atgal