Forumas: temos peržiūra

Spausdinti

Kas yra garbinimas?

Mielas Algimantai,
prašau išplėsti mūsų sampratą apie garbinimą. Ne kartą teko girdėti tokį išsireiškimą: "Aš esu nuolatinėje garbinimo būsenoje."
Jeigu malda yra pakylėtas mąstymas, kuris primena savąjį aš, tai garbinimas savąjį aš užmiršta. Jis garbinimo metu tampa viršmąstymas. Garbinimas mus pakelia į ekstazės, aukščiausio laipsnio susijaudinimo, jausmų pakilumo būseną, kuriai būdingas nekritiškas savęs vertinimas.
Ar tokioje iškilmingiausio džiaugsmo būsenoje galima, tarkime, vairuoti?
Ar tai nėra mūsų sielos brolių ir seserų, praktikuojančių gyvąjį tikėjimą, susipainiojimas žodžiuose? Gali būti, kad tai tėra nevalingas, gražus žodžių žaismas. Simboliai ir ne daugiau. Tokiu atveju nėra pagrindo nerimauti, kad, užmiršęs, kur jis yra ir ką jis veikia žemėje, praradęs atsargumą ir atsakingumo jausmą sukels pavojų savo ir kitų gyvybei.
"Garbinimas yra dieviškai kūrybinis, jo dėka yra žvelgiama į tą Vieną, kad būtų gautas įkvėpimas tarnauti daugeliui. Garbinimas yra dėmesys be jokių pastangų, tikrasis ir idealusis sielos poilsis, raminančio dvasinio pasireiškimo forma. Garbinimas yra toks veiksmas, kada dalis susitapatina su Visuma: ribinis su Begaliniuoju; Sūnus su Tėvu. Garbinimas tai laikas tokiame veiksme, kada žingsnis yra žengiamas į amžinybę, kai siela-dvasia įgauna gaivinantį, kūrybinį, brolišką ir romantišką požiūrį." 1616-03(UK); 106-107(JKJV).
Manau, kad kai kurie broliai ir sesės, tikrai trokšdami patirti dvasinį sielos polėkį, įsivaizduoja, kad pakanka veiksmą įvertinti žodžiais, nesusimąstydami apie tai, kad norėti dar nereiškia galėti.
Girdėti ir tokie pasamprotavimai, neva garbinantį vairuotoją gelbsti tarpinės būtybės. Antrinės tarpinės būtybės, be abejonės, gali mums padėti, ir padeda, esant reikalui. Tačiau gyvenimas parodo mums praktinę pusę, kai siūloma visur ir visada elgtis išmintingai ir atsakingai.


Gaile
2010-02-10 11:43:05

Komentarai

Įsiskaitykit, ką Arūnelis, jau vėl atkutęs, rašo:
1. Bet pirmiausia turi išmokti pats, kad mokytum kitą.
2. Kokie jūs akivaizdžiai permatomi.
3. Stebėsiu ir kas kart patikrinsiu.
4. Kol kas tu neišmokai namų darbų.
5.Tereikia suvokt, kad šis forumas ne urantų, bet urantų, apie kuriuos rašoma "KRIKŠČIONYBĖS DUŽENOSE", kurie ne garbina, bet garbina GYVAI.
,,,,,,,
Išeitų taip – nuvažiuoji į Vilnių pas Algimantą į jo šventovę, ten gyvai pagarbini ir jau įgyji teisę forumo dalyvius STEBĖTI IR KAS KARTĄ PATIKRINTI!
,,,,,,,,
Tik tiek ten teišmoksti, vyruti? Tai tokie tavo namų darbai? Tik tam įgauni įkvėpimo?
,,,,,,,,
Tai Tokio Lygio Dvasios mokytojai yra ruošiami šiame forume, Algimantai? Tai tokia SALDYBĖ SU TREJYBĘ?


Vytautas/Austrija
2010-02-10 22:39:36



Laima laimutėle,Vytautai vytautėli,Mikai-Jonai-Andriukėli,Sigitai sigutėli,Jevlampijau jevlampijėli,Edvardai edvardėli,Vistiek Ištrinsi-varguolėli,Kukai kukeli.Jūs šiandien puolėt mano sielos sesę,kuri už akių šmeižė mane.Aš patylėjau vieną dieną.Ji pabuvo mano kailyje vieną dieną.Ji pajuto ką tai reiškia būti nuolat puolamam.Ir tai truko tik vieną dieną.Galėčiau išvardyti jūsų puolimo komentarus,nes užsirašinėjau.Juose,netgi JUOSE jūs patys sau prieštaraujate.Bet to nebus.Tik paprašysiu,kad laikinai šio komentaro neištrintų.Tegul susipažįsta visi,kuriems taip rūpi šmeižti kitą,bet iškart puolama ašaroti,kai tik vieną dienelę tenka pakelti išpuolius prieš save.Susimąstykit,ką darot.Du kartus aš priminiau,kad negalima už akių vertinti kito.NES TAI NE DVASINIO MOKYTOJO,BET DVASINIO PLETKININKO KELIAS.Ir mano komentaro į šį komentarą nebus..Jūs esat tik dulkės,kurias vėjas išnešios,jei toliau veidmainiškai žengsite šiuo keliu.Pasirinkit TIKRĄJĮ KELIĄ.Toks mano palinkėjimas jums.Man jau tie pampersai netinka ir jūsų išpuoliai teparodys tų pampersų dydį.Su gailestingumu

Arūnas
2010-02-10 22:59:27



Jėzus suvokė šios moters sielos mėginimą išvengti tiesioginio ir ieškančio ryšio su savo Sutvėrėju, bet jis taip pat matė, kad jos sieloje buvo troškimas pažinti geresnį gyvenimo būdą. Galų gale, Naldos širdis buvo tikrai ištroškusi gyvojo vandens; dėl to jis elgėsi su ja kantriai, sakydamas: "Moterie, leisk man pasakyti tau, jog greitai ateis toji diena, kada Tėvo nebegarbinsite nei ant šito kalno, nei Jeruzalėje. Bet dabar gi jūs garbinate tai, ko nepažįstate, daugelio pagonių dievų ir pagoniškų filosofijų religijos mišinį. Žydai bent jau žino, ką garbina; jie pašalino bet kokią painiavą savąjį garbinimą sutelkdami ties vienu Dievu, Jahve. Bet tu tikrai turėtum patikėti manimi, kai aš sakau, jog toji valanda greitai ateis – net yra ir dabar – kada visi nuoširdūs garbintojai garbins Tėvą dvasioje ir tiesoje, nes būtent kaip tik tokių garbintojų ir ieško Tėvas. Dievas yra dvasia, ir tie, kurie jį garbina, turi jį garbinti dvasioje ir tiesoje. Tavasis išgelbėjimas ateina ne dėka to, jog tu žinai, kaip ir kur kiti turėtų garbinti, bet dėka to, jog į savo pačios širdį tu įleidi šitą gyvąjį vandenį, kurį tau siūlau net ir dabar." 1613-04

Laima (Vilnius)
2010-02-11 01:29:52



Arūnai,
gailestis ne tas jausmas, kuris žmogui reikalingas, bet tu mane priverti vėl tave įspėti, kad šitaip siautėdamas forume, kenki ne tik jam, bet labiausia sau.
Ką tu gali turėti prieš savo sielos sesę Gailę, kurią pavadinai gyvate? Ekspertų neapgausi, kokiais vardais besivadintum. Jūs tokie skirtingi. Iš jos rašinių sklinda ramybė ir tokia šviesa, kokios šiame forume ir ieškome. Su niekuo ji nekovoja. Kaip matome, ji vienintelė tave ėmėsi ginti, prašydama uždaryti temą. Peršasi nuomonė, kad ją matai kaip konkurentę. Kur ji su tavimi konkuruoja? Tik tavo ligotas protas ir gali tokias nesąmones krėsti. Jei būčiau Lietuvoje, tikrai su tokiu žmogumi, kaip gailė, norėčiau ir gyvai pabendrauti.
žema, Arūnai, ir labai žema. Ir tai prieš moterį. jeigu ir šeimoje taip elgiesi, tai, žiūrėk, prireiks ir sanitarų.

gylys
2010-02-11 08:26:17




[Prisijunkite ir parašykite savo komentarą]
Spausdinti
Grįžti atgal