Forumas: temos peržiūra
Kaip mes suprantame besiartinančios kometos Elenin reikšmę?
Kreipiuosi į tave dvasios broli, Algimantai, prašydamas atskleisti platesnį ir gilesnį požiūrį į artėjančią kometą Elenin ir tuo pačiu praplėsti mūsų požiūrį į kometas. Jeigu turėtum laiko ir jeigu būtų tokia Tėvo valia, nuoširdžiai prašau perteikti Sūnaus Kūrėjo (Nebadono Mykolo) arba Nebadono vietinės visatos Motinos Dvasios – Nebadonijos mokymą, todėl kad šios dieviškosios asmenybės kūrė mūsų vietinę visatą – Nebadoną, ir taip tikiu, pakankamai išsamiai gali atskleisti tų dangaus kūnų ir reiškinių prasmę, nes kiekviena vietinė visata, nors ir sukurta pagal Tėvo valią, vistiek pasireiškia Sūnaus Kūrėjo ir vietinės visatos Motinos Dvasios charakteriu ir atspalviais, todėl visos vietinės visatos yra skirtingos ir tokiu būdu paskleidžiama nesuvokiamo dydžio Rojaus Trejybės Kūrinijos įvairovė.
Dabartinis mokslas žino pakankamai daug apie kometas, tačiau, kaip įprasta, neatskleidžia giluminės kosminės įžvalgos, o dabartinio mokslo žinios apie ilgųjų orbitų kometas apskritai labiau panašios į spėliones ir hipotezes.
Savais žodžiais trumpai aptarsiu, ką mokslas žino apie kometas.
Kometos yra dažniausiai nedideli dangaus kūnai, daug mažesni už planetas. Jų branduolio diametras būna nuo 1 km iki keleto dešimčių km. Branduolį sudaro nelabai tanki medžiaga iš įvairių uolienų, dulkių, ir įvairių suledėjusių medžiagų (nes kosmose šalta).
Kometos skrieja aplink Saulę, tačiau jų orbitos labai įvairios ir labai skiriasi nuo mums įprastų planetinių orbitų. Kometos trumpą laiką priartėja prie Saulės, o didžiąją dalį skrieja savo orbita dideliais atstumais nuo Saulės.
Kometoms yra būdinga savybė – švytinti uodega arba skraistė. Pats žodis „kometa“ kildinamas iš graikų kalbos ir reiškia „plaukuotas“, nes tokius dangaus kūnus matyt graikai bandė vadinti plaukuotomis žvaigždėmis.
Kometos švytėjimas atsiranda jai priartėjus prie Saulės, nes dėl Saulės energijos ir karščio iš kometos branduolio pradeda garuoti įvairios medžiagos. Tokiu būdu aplink kometą susidaro skraistė, kurios dydis būna daug kartų didesnis už patį branduolį (gali būti iki 50 000 km diametro).
Kitoje pastraipoje pateikiu trumpą kometų aprašymą iš Urantijos knygos.
[173]▼
<...>
Daug kometų yra nesusiformavę laukiniai palikuonys iš saulės motininių ratų, kuriuos palaipsniui į savo kontrolę paima centrinė valdančioji saulė. Kometos taip pat atsiranda ir daugybe kitokių būdų. Kometos uodega nuo traukiančiojo kūno arba saulės nusisuka dėl savo labai smarkiai išretėjusių dujų elektrinės reakcijos, o taip pat dėl šviesos ir kitų energijų, išmetamų iš saulės, realaus spaudimo. Šitas reiškinys sudaro vieną iš konkrečių įrodymų apie šviesos ir su ja susietų energijų realumą; jis parodo, jog šviesa turi svorį. Šviesa yra reali substancija, o ne tiesiog hipotetinio eterio bangos.
<...>
Iš tikrųjų, kometų uodega yra šiek tiek apgaulinga. Mes tikėtumėmės, jog kometos uodega nusidriekia paskui kometą, tačiau yra ne visai taip. Nemaža dalis kometos uodegos yra nuo kometos atitrūkęs garų ir dulkių debesis, kuris apšviestas Saulės sudaro kometos uodegą. Tačiau papildomai susidaro kita uodegos dalis (ar dalys), kurios yra nuo Saulės spinduliavimo ir taip vadinamojo Saulės vėjo ar Saulės spaudimo. Todėl tam tikra dalis uodegos būna nusidriekusi iš kometos branduolio kryptimi nuo Saulės. Šioje vietoje Urantijos knygos mokymas ir dabartinis mokslas tiek kiek suprantu pateikia labai panašius aiškinimus apie kometų uodegas.
Trumpo periodo kometos nuskrieja netoli nuo Saulės ir mokslininkai aiškina, jog jų kilmė yra iš disko formos Koiperio–Edžvorto juostos (kometų debesies), esančios tuoj už Neptūno orbitos. Ilgojo periodo kometos skrieja didžiulius atstumus ir manoma, kad Saulės sistema jas įtraukė iš Orto kometų sferinio debesies, kuris gaubia Saulės sistemą 1-3 šviesmečių atstumu. Natūralu, jog yra daug visokių detalių, susijusių su kometų kilme, jų sandara, klasifikacija, orbitos tipu ir t.t., tačiau visa tai galima susirasti ir pasiskaityti.
Ankstyvų laikų žmonės bijojo visko, ko jie nesuprato, todėl ir kometoms buvo suteikiama antgamtinė ir pranašiška prasmė, tarsi tai būtų ženklai prieš nepaprastus įvykius. Panašu, jog šiuolaikinis žmogus nedaug pasistūmėjo į priekį. Nors technologinis ir faktinis pažinimas pažengęs toli, tačiau dvasinės įžvalgos nebuvimas žmoguje žadina ir kursto įvairias baimes, kurios žmogui neduoda ramybės. Panašia tema yra sukurta nemažai apokaliptinių filmų, kaip į mūsų planetą atsitrenkia koks nors dangaus kūnas ir visa planeta paskęsta chaose.
Tenka pripažinti, jog kometų reiškinys yra nuostabus žmogui. Juk tas miniatiūrinis dangaus kūnas skrieja šviesmečius tam, kad praskrietų netoli Saulės, nuo Saulės karčio ir šviesos pradėtų spindėti kurį laiką ir vėliau panirtų atgal į šaltą kosminę erdvę tūkstančiams metų. Tokių ilgo periodo kometų žmogus negali suprasti iki galo ir dažnai net negali apskaičiuoti tų kometų tikslios orbitos.
Toliau jus supažindinsiu su kometa Elenin, žymimą C/2010 X1. Ši kometa atrasta neseniai, praeitų metų gruodžio mėn., rusų astronomo-mėgėjo. Šiuo metu ši kometa dar per toli, kad būtų pastebėta plika akimi (ir apskritai ar ją bus galima matyti plika akimi kol kas neaišku), tačiau dėl Saulės spinduliavimo ir karščio tas mažas kūnas aplinka save jau turi nemažą skraistę. Anot mokslininkų kometa turėtų tapti matoma nuo rugpjūčio pabaigos – rugsėjo pradžios.
Nors dvasingumas bendrame žmonijos kontekste yra menkas, tačiau nežiūrint į tai žmonės jaučia permainingų įvykių aušrą. Ko gero dėl šitos priežasties artėjančios kometos pasirodymas žmonėms kelia nerimą ir to pasekoje šiai kometai suteikiama mistifikuota reikšmė (panašiai kaip tai vykdavo ankstyvaisiais žmonijos laikotarpiais).
NASA puslapyje yra pateikta šios kometos trajektorija, kur galima matyti Saulės sistemos planetinį išsidėstymą pagal pasirinktą datą, taip pat galima matyti kometos atstumus iki Saulės ir iki Žemės ir papildomai galima reguliuoti priartinimą bei plokštumos pokrypį. Pateikiu nuorodą >>>http://ssd.jpl.nasa.gov/sbdb.cgi?sstr=c%2F2010+X1&orb=1<<< Tam, kad matyti orbitą, kompiuteryje reikia turėti JAVA įskiepį (dažniausiai jis būna), o kai kurios interneto naršyklės gali ir neatidaryti to puslapio (reikia bandyti). Noriu patikslinti, jog stebint kometą jos trajektorija gali būti patikslinta, nes tai priklauso nuo daugelio faktorių, todėl net tame puslapyje kometos trajektorija koreguojama.
Toks įrankis leidžia paprastiems žmonėms sutikrinti planetų ir Elenin kometos išsidėstymus bei patikrinti kada bus kometos perihelis (arčiausias atstumas iki Saulės) ir kada bus kometos arčiausias atstumas iki mūsų planetos Urantijos.
Atsirado žmonių kurie pastebėjo, jog planetų išsidėstymai vienoje linijoje kartu su Elenin kometa dažnai sutampa su žemės drebėjimais mūsų planetoje. Tokių išsidėstymų, kurie sutampa su žemės drebėjimais žmonės suranda net 24, o paskutinis žemės drebėjimas Japonijoje taip pat sutapo su išsidėstymu Elenin – Žemė – Saulė. Pilną išsidėstymų sąrašą galima rasti pagal šią nuorodą >>>http://ireport.cnn.com/docs/DOC-640370<<<
Svetainėje pagal šią nuorodą (anglų kalba)
>>>http://www.jpl.nasa.gov/asteroidwatch/newsfeatures.cfm?release=2011-135<<<
oficialūs asmenys vienoje iš NASA laboratorijų kategoriškai atmeta bet kokią kometos grėsmę mūsų planetai, o sutapimų dėl žemės drebėjimų linkę nesureikšminti, juolab, kad neranda jokio galimo paaiškinimo tokiam reiškiniui. Kometos yra miniatiūriniai dangaus kūnai ir kad tokie maži kūnai galėtų sukelti drebėjimus anot jų yra neįtikėtina, nes tai prieštarautų fizikos dėsniams.
Tačiau baimės akys didelės ir žmonės sugeba atrasti įvairių mistinių „faktų“ apie artėjančią kometą, pradedant jos pavadinimu ir baigiant kokiais nors Majų kalendoriais. Taip pat žmonės atranda sąsajas tarp atskirų įvykių ir yra tokių nuomonių, jog oficialūs žiniasklaidos šaltiniai specialiai nieko neskelbia, kad nekiltų panika, o atseit reali grėsmė tikrai yra ir kaip pavyzdį pateikia NASA oficialaus asmens kreipimąsi į darbuotojų šeimas su perspėjimu, jog kiekviena šeima turi apmąstyti ir sudaryti išgyvenimo ir veiksmų planą krizės atveju. Video pranešimas (deja anglų kalba) prieinamas pagal šią nuorodą
>>>http://www.nasa.gov/centers/hq/emergency/personalPreparedness/index.html<<<
Yra tokių nuomonių, jog gali taip atsitikti, kad mūsų planeta Urantija praskries pro Elenin kometos uodegą, jeigu ta uodega pasirodytų labai didelė. Tokių atvejų istorijoje jau yra buvę tiek su mūsų planeta, tiek su kitomis Saulės sistemos planetomis ir anot mokslininkų tai nesukėlė kokių nors pastebimų blogų padarinių, todėl nieko blogo neturėtų nutikti ir šįkart. Vėlgi tokios nuomonės oponentai sako, jog tokie atvejai buvo anksčiau, kuomet elektronikos įtaisai nebuvo tokie jautrūs o tokių įvykių reikšmė kitoms planetoms iš viso ištirta tik nuotoliniu būdu, todėl negalėtų būti labai patikimas žinių šaltinis.
Dar viena nuomonė, kuo ši kometa galėtų skirtis nuo anksčiau išyrinėtų – tai Elenin kometos orbitos posvyrio kampas su saulės sistemos (planetų) orbitomis. Lygtai ankstesnių kometų orbitos buvo išsidėstę tarsi stačiu kampu o šios kometos orbita labai panašaus posvyrio kaip ir mūsų planetos orbita, todėl atseit ši kometa gali būti įkrauta kokiais nors magnetiniais ar elektromagnetiniais krūviais ir gali turėti mokslo pasauliui nesuprantamą arba netikėtą poveikį.
Taip pat yra tokių aiškinimų, jog artėjanti kometa gali turėti papildomą poveikį pačiai Saulei, kuri ir taip pastaruoju metu yra labai suaktyvėjusi, todėl gali labai suintensyvėti Saulės audros ir vėlgi tai gali turėti neigiamų pasekmių mūsų planetai kaip elektromagnetinės audros ar net žemės magnetinio poliaus persislinkimas.
Dar yra baiminamasi, jog kometa priartėjusi mažiausiu atstumu prie Saulės (perihelyje) dėl patiriamo karščio spaudimo gali suskilti ir vėlgi neaišku kokį tai poveikį gali turėti mūsų planetai.
Tikrai galima suprasti, jog dėl vidinių baimių ir nerimo žmonės prikuria nebūtų dalykų. Tačiau žvelgiant dvasiniu žvilgsniu mes suprantame keletą dalykų, kuriuos išvardinsiu:
1. Kad ir kiek mūsų mokslas yra pažengęs, mes žinome, jog dėl dvasinio aklumo ir kosminės įžvalgos nebuvimo mokslininkai yra pripaistę daug nebūtų dalykų ir todėl mes suvokiame, jog dabartinis mokslas apie dangaus kūnus ir visatos modelius žino ir supranta nedaug. Vienas iš pavyzdžių tai jų nesugebėjimas tinkamai paaiškinti, kodėl pavienės Saulės sistemos planetos (tokių yra tik kelios) gali turėti priešingą negu įprasta orbitos skriejimo kryptį. Įdedu nuorodą į minėtą temą forume. >>>http://www.urantija.lt/lt/forum/view/512<<<
2. Dabartinis mokslas nežino, nesupranta ir nevertina dvasinių grandinių atstatymo proceso, kuris vis intensyvėja ir kurio pasekoje tie patys fiziniai reiškiniai mūsų planetoje pasireiškia jau naujais aspektais. Todėl ir kometos poveikis mūsų planeta jau gali būti kitoks negu iki šiol buvo.
3. Didžiąją dalį žmonių nerimo dėl artėjančios kometos mes tikrai galime nurašyti žmogaus tamsiai pasąmonei. Tačiau negalime atmesti to fakto, kad vis daugiau žmonių jaučia dabartinės savanaudės, technokratinės ir bedvasės civilizacijos palaipsnį griuvimą ir lygiai taip pat savo viduje daug žmonių jaučia artėjančius įvykius, kurie sudarys prielaidą naujos epochos formavimuisi.
4. Forume mes turime bent tris ar keturias temas, kalbančias apie artėjančią katastrofą, kurios niekam nepavyks išvengti, tačiau taip pat mes turime dvasinę sampratą, jog nėra nulemtų įvykių ar datų, bet mūsų pačių veiksmai ir vidinė dvasinė būsena nulemia tam tikrus įvykius, juos gali sušvelninti arba kaip tik paaštrinti.
5. Na ir aišku kaip dvasinės asmenybės į fizinius reiškinius mes žvelgiame ne kaip į atsitiktinius staiga iš kažkur atsiradusius, bet kaip į dvasinės tikrovės pasireiškimą fiziniu pavidalu suvokdami priežasties – veiksmo – pasekmės dėsnį.
Suvokiant visą tą didelį paveikslą ir mūsų mokslininkų bėjėgiškumą aš ir noriu kreiptis prašydamas mokymo, kuris plačiau atskleistų artėjančios kometos Elenin dvasinę prasmę ir fizinį pasireiškimą kas natūraliai išplėstų mūsų požiūrį apskritai į kometas.
Su meile,
Povilas L.
2011-08-11 18:49:57
Komentarai
Nuoširdžiai dėkoju, Algimantai, už perteiktą mokymą ir tavo sugaištą laiką tam mokymui užrašyti. Tikiu, jog tas mokymas sustiprins pasitikėjimą Rojaus Trejybe tiems broliams ir sesėms dvasioje, kurie ieškos panašių atsakymų. Lygiai kaip Sūnaus Kūrėjo mokymas išplečia mūsų suvokimą apie tai, koks didelis rūpestis skiriamas kylančiųjų mirtingųjų gyvybei palaikyti ir saugoti.Su Meile,
Povilas L.
povilasL
2011-08-12 08:32:29
Mielas Povilai, kadangi tu prašei atsakymo iš mūsų Vietinės Visatos Sūnaus Kūrėjo arba jo Partnerės - Vietinės Visatos Motinos Dvasios, tai aš Šeimininko Sūnaus Kūrėjo-Jėzaus atsakymą-mokymą įdėjau į atskirą temą, kad jis - kaip ir visi kiti apreiškimai - būtų pateiktas atskira tema, o ne pačioje temoje paskęstų tarp kitų mūsų pasisakymų.
TELYDI JUS RAMYBĖ.
SU BROLIŠKA MEILE,
Algimantas
2011-08-12 01:23:25
[Prisijunkite ir parašykite savo komentarą]